נט2יו - איכות ברשת משנת 2004
  "התססה מקומית": החמצה בקטע טוב (ספר)
10/5 4:02

הספר החדש של אורי מאיר-צ'יזיק חושף את העולם המרתק של ההתססה (פרמנטציה), עם דגש על התססה-ביתית ויתרונותיה התזונתיים והקולינריים ו-70 מתכונים לכל מה שמותסס – מיין ולחמי שאור, דרך יוגורט ונקניק סלמי ועד מלפפונים כבושים ורוטב עמבה. התססה מקומיתאורי מאיר-צ'יזיקהמרכז להנהגת הבריאות, 2021 | כריכה קשה, 235 עמ' | 140 ש"חלרכישת הספר את "התססה מקומית" מיהרתי לקנות ברגע שגיליתי שאפשר – לא טרחתי אפילו לקרוא הפרק לדוגמא כדי להשתכנע, וזה לא שיש לי בבית מקום מיותר לספרים לא-דיגיטליים. קודם כל, אני בעד לתמוך בספרים איכותיים בהוצאה-עצמית – מאותה הסיבה שאני בעד עיתונות עצמאית, מוזיקה עצמאית, ועצמאות בכלל. סיבה נוספת היא המחבר, אורי מאיר-צ'יזיק, שבאופן רשמי הוא היסטוריון של הבריאות והתזונה שעוסק בקיימות ותזונה נכונה. באופן מעשי, הוא אחד ה"פודיז" הכי מרתקים בישראל – חובב מתכונים עתיקים, סביבתן, ומומחה לליקוט צמחי-בר למאכל, גידול עצמי של מזון ושיטות השימור המסורתיות שהיו נהוגות באזורנו באלפי השנים האחרונות. וגם חובב חומוס. ולגבי נושא הספר – התססה (fermentation) לצורותיה היא הבסיס להרבה מוצרים שאפשר למצוא במטבחים בישראל. מלחמי שאור, דרך משקאות אלכוהוליים, יוגורט וגבינות ועד חמוצים, רטבים ותבלינים שונים. מאיר-צ'יזיק הוא מחלוצי הטרנד של ההתססה הביתית הסמי-מקצועית, שמחבר שימור והחייאה של ידע עתיק עם מושגים מעולמות הקיימות וה-Wellness (מתוך הבנה שלמזון המותסס הביתי יש תועלות [...]


הפוסט "התססה מקומית": החמצה בקטע טוב (ספר) הופיע לראשונה ב-חומוס להמונים.


האחריות על התגובות למאמרים השונים חלה על שולחיהן. הנהלת האתר אינה אחראית על תוכנן.
שליחת תגובה
חוקי שליחת תגובות*
תגובות חברי האתר מאושרות אוטומטית
כותרת*
_CM_USER*
_CM_EMAIL*
_CM_URL*
הודעה*
קוד אבטחה*

 הערה: התכנים המוצגים בעמוד זה ...

התכנים המופיעים במדור זה מועברים אוטומטית מבלוגים ואתרי מידע ברשת, כל הזכויות על התכנים: כולל טקסטים, תמונות, סרטים וכל מדיה נוספת, הנם של יוצרי החומר המקורי בלבד. אתר נט2יו אינו טוען לבעלות או לזכויות יוצרים על התכנים, אלא רק מצביע עליהם בצורה נוחה ומרוכזת, וכן מקשר אל האתר המקורי, עם המאמרים המלאים. אם למרות האמור לעיל, נתקלת בחשש להפרת זכויות יוצרים, או שתוכן מסויים באתר אינו לרוחך, אנא דווח לנו באמצעות טופס יצירת הקשר ונורידו בהקדם האפשרי מהאתר.
×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר:

 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • מבנה קבוע ואחיד לנושאים, תתי הנושאים והדפים באתר.
 • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו כרום, פיירפוקס ואופרה)
 • האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
 • לאובייקטים הגרפיים באתר יש חלופה טקסטואלית (alt).
 • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר וכן בלחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה הנגללת בצד האתר ונפתחת בלחיצה על הסמלון של כסא הגלגלים.
 • הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר להיכן הם מקשרים.
  לחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה שבצד האתר, מסמנת את כל קישורי האתר בקו תחתון.
 • אנימציות ותכנים מהבהבים: הכפתור המתאים לכך בערכת ההנגשה שבצד האתר , מאפשר להסתיר בלחיצה אחת את כל התכנים באתר הכוללים היבהובים או תכנים המכילים תנועה מהירה (אנימציות, טקסט נע).
 • למתקשי ראיה: מתקשי הראיה שבנינו יכולים להעזר בשני כפתורים הנמצאים בערכת ההנגשה בצדו הימני של האתר, האחד מסב את האתר כולו לגוונים של שחור ולבן, השני מעביר את האתר כולו למצב של ניגודיות גבוהה.