נט2יו - איכות ברשת משנת 2004
  "הרוסים רואים בסייבר ההתקפי כלי נשק לגיטימי לכל דבר ועניין"
29/8/2019 3:11

גיא מזרחי, סמנכ"ל סייבר ברייזן. צילום: יניב פארhttps://www.pc.co.il/wp-content/uploads/2015/10/guy.600-300x210.jpg 300w" sizes="(max-width: 600px) 100vw, 600px" />


"הרוסים משקיעים הרבה מאד שנים בסייבר התקפי-איסופי וגם בסייבר השפעתי. הפריצות הן אמצעי ולא מטרה, המטרה היא להשיג מידע. הרוסים רואים בסייבר כלי נשק לכל דבר ועניין", כך אמר גיא מזרחי, סמנכ''ל לתחום הסייבר, רייזון.


על פי הפרסום אמש (ד') בחדשות 12, האקרים מרוסיה פרצו לטלפונים של ח"כ בני גנץ ושל ראשי הקמפיין של מפלגת כחול לבן. על פי הפרסום, פרט למכשירו של גנץ נפרצו גם המכשירים של מנהל הקמפיין עידו הר טוב, יועץ הקמפיין רונן משה וראש המטה הוד בצר. לגבי גנץ, מדובר באירוע שני, אחרי הפריצה האיראנית למכשירו לפני כמה חודשים. על פי הדיווח, במהלך הבדיקה השגרתית של הדלפות, קבוצת המודיעין העסקי CGI שנשכרה על ידי גנץ תמורת חצי מיליון שקלים -  איתרה חשד לפריצת סייבר.


בדו''ח שהגיע לפני כמה ימים להנהלת כחול לבן נקבע, שהאקרים מרוסיה פרצו לטלפונים של כל ראשי הקמפיין. בדו''ח נכתב, כך פורסם, כי מדובר במתקפת סייבר שלא נראתה כמותה, המוגדרת עוצמתית וחריגה למחשבים ולטלפונים של צמרת המפלגה. בכחול לבן הכחישו את הפרסום ואמרו, כי "גורמים פוליטיים החוששים מניצחוננו ניסו להשיג מידע מהנהלת הקמפיין. למרות שהדו''ח הצביע על חשד לניסיון לדלות מידע, הדבר התברר כשקר וכזב. פנינו לגורמים מקצועיים שמתמחים בתחום הסייבר, שאינם החברה שערכה את הדו''ח, ולא נמצא אף מכשיר נגוע, וכן שופרו אמצעי האבטחה בסביבת אנשי הקמפיין".


סייבר התקפי, הסביר מזרחי, "מטרתו לאסוף מידע ונתונים מכל סוג. מטרת הסייבר ההשפעתי היא לשנות דעת קהל, להסיט את הראייה הציבורית למשהו אחר". לדבריו, "את הרוסים לא מעניין כלל האם היעדים, הקורבנות - יודעים או לא יודעים שזה הם, הרוסים. יש להם דוקטרינה סדורה איך הסייבר מסייע להם לכל פעולה אחרת, התקפית, קרקעית, או מדינית - או כל אינטרס אחר שרוסיה רוצה לקדם. הסייבר זה עוד כלי, והוא לא שונה במהותו, לשיטתם, מהכנסת טנקים לאזורים בגיאורגיה".


"לקבוע מי הגוף העומד מאחורי הפריצות בין הגופים הרוסים השונים זה בעייתי", אמר מזרחי, "כי הם הוכיחו במתקפות מהעבר שהם מוכנים להסתייע ולהשתמש גם באנשי פשע מאורגן, גם ב'סתם' פושעים וגם בפרילנסרים, בעלי יכולות מיוחדות. הרוסים עושים זאת בצורה מאוד מקצועית, הם לא מתביישים לעשות זאת, ולדידם זה כלי לגיטימי כמו כל כלי לחימה אחר".


לגבי הפריצה לכחול לבן, ציין מזרחי, כי "איננו יודעים מה באמת היה שם. מבחינתי כטכנולוג, הפרסום לא נותן כלים האם הוא תקף, שכן לא נמסרו ופורטו פרטים מהחקירה, כגון היבטים טכנולוגיים של הפריצה, מתודולוגיה של החקירה. אין כל אינדיקטורים, ולכן המידע הזה הוא יחצ''ני".


"הייתי מצפה", סיכם מזרחי, "מגורמים כאלה, שישראל חשובה להם, לשחרר החוצה את המדדים הספציפיים של הפריצה, בהנחה שאכן הייתה. זאת, על מנת שניתן יהיה להזהיר מפלגות אחרות: מהי ההתקפה שצריך למצוא, מיהם התוקפים, מה נזקם ומה היכולות שלהם".


הפוסט "הרוסים רואים בסייבר ההתקפי כלי נשק לגיטימי לכל דבר ועניין" הופיע ראשון באנשים ומחשבים - פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיותהאחריות על התגובות למאמרים השונים חלה על שולחיהן. הנהלת האתר אינה אחראית על תוכנן.
שליחת תגובה
חוקי שליחת תגובות*
תגובות חברי האתר מאושרות אוטומטית
כותרת*
_CM_USER*
_CM_EMAIL*
_CM_URL*
הודעה*
קוד אבטחה*

 הערה: התכנים המוצגים בעמוד זה ...

התכנים המופיעים במדור זה מועברים אוטומטית מבלוגים ואתרי מידע ברשת, כל הזכויות על התכנים: כולל טקסטים, תמונות, סרטים וכל מדיה נוספת, הנם של יוצרי החומר המקורי בלבד. אתר נט2יו אינו טוען לבעלות או לזכויות יוצרים על התכנים, אלא רק מצביע עליהם בצורה נוחה ומרוכזת, וכן מקשר אל האתר המקורי, עם המאמרים המלאים. אם למרות האמור לעיל, נתקלת בחשש להפרת זכויות יוצרים, או שתוכן מסויים באתר אינו לרוחך, אנא דווח לנו באמצעות טופס יצירת הקשר ונורידו בהקדם האפשרי מהאתר.
×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר:

 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • מבנה קבוע ואחיד לנושאים, תתי הנושאים והדפים באתר.
 • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו כרום, פיירפוקס ואופרה)
 • האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
 • לאובייקטים הגרפיים באתר יש חלופה טקסטואלית (alt).
 • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר וכן בלחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה הנגללת בצד האתר ונפתחת בלחיצה על הסמלון של כסא הגלגלים.
 • הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר להיכן הם מקשרים.
  לחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה שבצד האתר, מסמנת את כל קישורי האתר בקו תחתון.
 • אנימציות ותכנים מהבהבים: הכפתור המתאים לכך בערכת ההנגשה שבצד האתר , מאפשר להסתיר בלחיצה אחת את כל התכנים באתר הכוללים היבהובים או תכנים המכילים תנועה מהירה (אנימציות, טקסט נע).
 • למתקשי ראיה: מתקשי הראיה שבנינו יכולים להעזר בשני כפתורים הנמצאים בערכת ההנגשה בצדו הימני של האתר, האחד מסב את האתר כולו לגוונים של שחור ולבן, השני מעביר את האתר כולו למצב של ניגודיות גבוהה.