נט2יו - איכות ברשת משנת 2004
  כוכבת מפורסמת או סופר וומן?
25/7/2017 3:18

חוג מחול בחיפהhttps://i0.wp.com/www.kol-haifa.co.il/ ... 7/60.jpg?resize=300%2C182 300w, https://i0.wp.com/www.kol-haifa.co.il/ ... 07/60.jpg?resize=128%2C78 128w, https://i0.wp.com/www.kol-haifa.co.il/ ... 7/60.jpg?resize=228%2C139 228w, https://i0.wp.com/www.kol-haifa.co.il/ ... 7/60.jpg?resize=400%2C243 400w" sizes="(max-width: 472px) 100vw, 472px" data-recalc-dims="1" />


.


כוכבת מפורסמת או סופר וומן?


תשאלו את ילדכם מה הם היו רוצים להיות, כוכבים מפורסמים או לקבל כוחות-על ולכסח את הרעים?


במה התשובה מלמדת על עיצוב האופי של ילדנו?


כשהייתי ילדה רציתי מאוד להיות בלרינה. רוב הילדות של היום רוצות להיות סופר-וומן. אני חלמתי ללבוש חצאית טוטו לעמוד על קצות האצבעות ולהסתובב ללא הפסקה. הילדות של היום רוצות לעוף, לכסח ולהציל את העולם.


אנחנו רצינו לרקוד והן רוצות להיות גיבורות-על.


הרבה יותר קל לקבל כוחות-על ובהינף יד לפתור כל בעיה קשה. אך האם הדבר מציאותי? האם גם בחיים האמתיים ניתן בכזאת קלות לפתור כל בעיה? האם סרטי הפנטזיות והסדרות אכן תורמים להתפתחות ילדינו?


כן ולא. מצד אחד זה חשוב לחלום ולפנטז ואף לברוח לעתים לעולם הקסמים והפנטזיות. גיבורי-העל, הנסיכות הקסומות ואפילו הקוסם הרשע, גורמים לילדנו לחייך ולדמיין עולם קסום, יפה ורך. הדבר חשוב במיוחד כשהמציאות והחיים בארצנו לפעמים קשים ופחות נעימים, לתת מנוחה לראש ולצלול לעולם של דמיון, שמקל ושומר על שפיותנו ואין כל רע בכך, כל עוד מבינים שהפנטזיות הן רק פנטזיות.


על מנת שהילדים ילמדו שפנטזיה אינה מציאותית, חשוב מאוד לחשוף אותם, כבר בגיל הרך גם למחזות זמר, סרטים מוזיקליים ואפילו לבלט מפורסם. הדמויות שימשכו את תשומת ליבם יהיו אנושיים. היכולות המדהימות בריקוד, משחק ואפילו שירה של הכוכבים ילמדו אותם שאפשר להשיג כמעט הכל בעזרת רצון ועבודה קשה.


לא התעצלתי וערכתי סקר קצר. שאלתי 20 ילדים, עשרה בנים ועשר בנות בגיליי 5-7 מה הם רוצים להיות. 12 מתוכם בחרו לקבל כוחות-על. שמונה הנותרים הסבירו לי שהם רוצים להיות אלופים בקרטה, ג'ודו, רקדנים או נגנים ולא רק שהם חולמים להצליח, הם גם הולכים לחוגים ומתאמנים בבית.


האם זה שייך לחינוך מבית? כן. מחקרים מוכיחים שילדים שמתמידים בחוגים מצליחים להשיג מטרות בחיים בקלות רבה יותר.


.


מה מקנה חוג שכזה לילדנו?


לפעילות גופנית השפעה חיובית גדולה על ילדים. תרגילים אינטנסיביים מתונים, מלמדים שליטה עצמית, מגבירים את יכולת המיקוד, את הריכוז, את יכולת השליטה על התגובות ואת תפקודי המוח ובכך משפרים את כישורי המתמטיקה והקריאה.


בנוסף הוכח, שפעילות גופנית מהנה, מטהרת נפשית ורגשית את הגורמים היוצרים הסחי דעת והפרעות הקשב.


חוגי מחול כגון: בלט קלאסי ומחול מודרני עוסקים בפיתוח ושכלול היכולת הגופנית, היציבה, והקואורדינציה, לצד פיתוח מוסיקלי והנאה מרובה.


השתתפות עקבית בחוג מחול בונה, מחזקת ומעצבת בהדרגתיות את הגוף, מפתחת יציבה נכונה וגמישות. לימוד הבלט דורש ריכוז ושליטה עצמית ואף מלמד איך להיכנס למצב גופני של רגיעה, פתיחות וקבלה.


בלט הינו ריקוד מדויק, אסתטי, בעל שפה בין לאומית מדוברת אשר יוצרת חוקיות וזרימה. הבלט מתאפיין בתנועתיות וויזואלית ברורה ומוגדרת. התנועות המוסכמות ממחישות עולם שלם של רגשות, ממש כמו שירה ללא מילים, ובכך מספרות את סיפור המחזה.


הבלט הוא ריקוד קסום המשמש כבסיס יעיל ומקובל בהכשרת רקדנים לכל לימודי המחול.


הבלט הוא הבסיס לחול סוגי המחול. מומלץ להתחיל להשתתף בחוגים כבר מגלאי הגן ובכך להרגיל את ילדנו שחוג הוא דבר כיפי אך גם קבוע ומוגדר בסידור השבועי.


.


הכנה לבלט ומשחקי מחול:


שיעורי משחקי המחול מהווים צעד ראשון ללימודי המחול. מטרת השיעורים להקנות לגיל הרך את יסודות המחול: יציבה נכונה, חיזוק הגוף, קואורדינציה, גמישות, תנועה במרחב, פיתוח המוזיקליות והיצירתיות. דרך משחק והנאה, בעזרת אביזרים ובליווי צלילי פסנתר.


 


————–


הסטודיו לבלט ולמחול בהנהלת לואיזה ארנון


הסטודיו לבלט ולמחול בהנהלת לואיזה ארנון, מורה מוסמכת מטעם האקדמיה המלכותית למחול של לונדון, הינו בית ספר מקצועי וותיק המכשיר רקדני בלט מקצועיים מעל ל-25 שנה.


הסטודיו לבלט ומחול בחיפה, מלמד ומכשיר רקדניות בלט על פי שיטת הלימוד של "האקדמיה המלכותית לבלט של לונדון". לרקדניות הסטודיו ניתנת האפשרות לעבור מבחנים מטעם האקדמיה. בסוף מסלול הלימודים הן זוכות לתעודה מטעם "האקדמיה המלכותית לבלט של לונדון". תעודה המקובלת בכל מוסדות הלימוד בעולם.


ללואיזה ניסיון רב בהוראה המאפשר לה להתאים את שיטת לימוד הבלט, הנחשבת לשמרנית ומוקפדת, לדור החדש. בסבלנות ובאהבה רבה תלמידיה זוכים לחוויית למידה מוקפדת ומקצועית המקנה ערכים רבים וכלים המשפרים את התנהלותם גם בתחומים רבים נוספים, לצד הנאה מרובה ופיתוח אהבה למוסיקה ולמחול.


לואיזה שמה דגש רב על הצורך הרגשי של התלמידים, במיוחד בגילאים המוקדמים. תלמידיה מקפידים להגיע לכל השיעורים לאורך השנים מתוך אהבה והנאה על אף הקושי הפיזי הנדרש מהם לעיתים. הם לומדים לכבד את חבריהם לקבוצה, את המורות ואת חוקי המחול. מפתחים כשורי למידה, התמדה ואף חברות עמוקה עם שאר תלמידי הקבוצה ובית הספר.


 


ה"אני מאמין" של לואיזה ארנון


"אני מאמינה כי לימוד הבלט הוא חלק בלתי נפרד מהחינוך אותו אנו מקנים לילדנו. החינוך לבלט תורם לתלמידים הן בהיבט הפיזי: המודעות הגופנית, חיזוק ושכלול היכולות. והן בהיבט הנפשי: פיתוח משמעת עצמית, אמונה ביכולת, עיצוב האישיות והיצירתיות. חשוב לי מאוד שכל תלמיד בבית הספר למחול, יצא עם חוויות וכלים רבים לחיים בנוסף להתפתחותו המקצועי כרקדן או רקדנית".


.


לואיזה ארנון מזמינה אתכם לבוא ולהתרשם ממבחר ההתמחויות

הנלמדות בסטודיו לבלט ולמחול של חיפה


הכנה לבלט ומשחקי מחול לגיל הרך

בלט קלאסי

בלט מודרני

ברודווי דאנס


*החוגים ניתנים בכל הרמות


לפרטים נוספים:


סטודיו לבלט למחול בהנהלת לואיזה ארנון

050-7263892

dancing-school.co.i


 


בית ספר לבלט בחיפה,בלט לגיל הרך בחיפה,ברודווי דאנס בחיפה, חוג בלט בחיפה, חוג לריקוד בחיפה, חוג מחול בחיפה,חוג ריקוד בחיפה, חוג ריקוד לילדי הגן בחיפה,ילדי חיפה, לימודי בלט בחיפה, לימודי מחול ומשחק בחיפה, מחול לגיל הרך בחיפה, סטודיו לבלט בחיפה, סטודיו למחול בחיפה


 


הפוסט כוכבת מפורסמת או סופר וומן? הופיע ראשון בקול חיפה והסביבה 
האחריות על התגובות למאמרים השונים חלה על שולחיהן. הנהלת האתר אינה אחראית על תוכנן.

 הערה: התכנים המוצגים בעמוד זה ...

התכנים המופיעים במדור זה מועברים אוטומטית מבלוגים ואתרי מידע ברשת, כל הזכויות על התכנים: כולל טקסטים, תמונות, סרטים וכל מדיה נוספת, הנם של יוצרי החומר המקורי בלבד. אתר נט2יו אינו טוען לבעלות או לזכויות יוצרים על התכנים, אלא רק מצביע עליהם בצורה נוחה ומרוכזת, וכן מקשר אל האתר המקורי, עם המאמרים המלאים. אם למרות האמור לעיל, נתקלת בחשש להפרת זכויות יוצרים, או שתוכן מסויים באתר אינו לרוחך, אנא דווח לנו באמצעות טופס יצירת הקשר ונורידו בהקדם האפשרי מהאתר.
×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר:

 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • מבנה קבוע ואחיד לנושאים, תתי הנושאים והדפים באתר.
 • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו כרום, פיירפוקס ואופרה)
 • האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
 • לאובייקטים הגרפיים באתר יש חלופה טקסטואלית (alt).
 • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר וכן בלחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה הנגללת בצד האתר ונפתחת בלחיצה על הסמלון של כסא הגלגלים.
 • הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר להיכן הם מקשרים.
  לחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה שבצד האתר, מסמנת את כל קישורי האתר בקו תחתון.
 • אנימציות ותכנים מהבהבים: הכפתור המתאים לכך בערכת ההנגשה שבצד האתר , מאפשר להסתיר בלחיצה אחת את כל התכנים באתר הכוללים היבהובים או תכנים המכילים תנועה מהירה (אנימציות, טקסט נע).
 • למתקשי ראיה: מתקשי הראיה שבנינו יכולים להעזר בשני כפתורים הנמצאים בערכת ההנגשה בצדו הימני של האתר, האחד מסב את האתר כולו לגוונים של שחור ולבן, השני מעביר את האתר כולו למצב של ניגודיות גבוהה.