נט2יו - איכות ברשת משנת 2004
  מועצת קרית טבעון חוזרת וקוראת לתושבים להימנע מהפעלת קמיני עץ ולבחור באמצעי חימום חליפיים בלתי מזהמים
12/11/2020 6:35

ובקרוב עדכון ההנחיות המרחביות וחוקי העזר


גם השנה לקראת החורף מועצת קרית טבעון קוראת לתושבים להימנע מהפעלת קמיני עץ ולבחור באמצעי חימום חליפיים בלתי מזהמים, בהתאם להמלצות המשרד להגנת הסביבה. 


בשנים האחרונות גובר השימוש בתנורים בייתים מוסקים בעץ במקום אמצעי חימום אחרים, ובכל חורף עולות תלונות תושבים בנוגע למפגעי ריח וזיהום כתוצאה מכך.


מועצת קרית טבעון חוזרת וקוראת לתושבים להימנע מהפעלת קמיני עץ ולבחור באמצעי חימום חליפיים בלתי מזהמיםhttps://kol-haifa.co.il/wp-content/uploads/2020/11/ארובה-169x300.jpg 169w, https://kol-haifa.co.il/wp-content/uploads/2020/11/ארובה-768x1365.jpg 768w, https://kol-haifa.co.il/wp-content/uploads/2020/11/ארובה.jpg 900w" sizes="(max-width: 576px) 100vw, 576px" />
דוברות קרית טבעון

תנורי הסקה ביתיים המוסקים בעץ פולטים מזהמים שיש בהם סכנה לבריאות, ביניהם חלקיקים נשימתיים ותרכובות אורגניות המכילות חומרים רעילים או חשודים כמסרטנים.


חשיפה לפליטות משרפת עץ מהווה סיכון לבריאות ועלולה להחמיר מחלות ריאה, כלי דם וקרדיולוגיות. הסיכון עולה בעיקר בקרב אוכלוסיות רגישות, כגון: נשים בהריון, תינוקות, ילדים, אנשים , חולים במחלות קרדיו-וסקולריות ונשימתיות.


חימום הבית באמצעות מזגן שהוא אמצעי החימום הנקי ביותר מבחינת פליטות מזהמים לאוויר, אחריו תנור החימום הפועל באמצעות גז ואחריהם תנורי החימום השורפים דלקים נוזליים. 


כאמור, תנורי חימום ביתי המוסקים בעץ נחשבים מזהמים ביותר בין אמצעי החימום הביתיים (פי 500 מתנור גז ופי 20 מתנור נפט) והמזהמים מכולם הם תנורים שלא נבנו בסטנדרטים הנדרשים, או שלא תוחזקו כראוי. המועצה קוראת לתושבים המשתמשים בתנורי חימום להתקין ארובה בהתאם לתקן (ת”י 1368) בגובה ובמיקום בו העשן הנפלט לא יהווה מטרד לבתי השכנים בהתאם לגובה הטופוגרפי וכיוון הרוח.


עמידה בחוקים ותקנות


החקיקה הישראלית בנושא כוללת את התקנות למניעת מפגעים (זיהום אוויר מחצרים) התשכ”ב- 1962, המגדירות מהו עשן שחור המהווה זיהום אוויר חזק ובלתי סביר, החוק למניעת מפגעים התשכ”א- 1961 הקובע איסור על גרימת ריח חזק ובלתי סביר, פקודת בריאות העם 1940 המגדירה כמפגע “כל אח או תנור וכל ארובה…המוציאים עשן בכמות שיש בה להזיק לבריאות או לסכן את הבריאות”, וכן חוקי העזר של המועצה.


יש להדגיש, כי ע”פ תקנות התכנון והבניה, מתקן הסקה מחויב היתר בניה גם בבית פרטי. במסגרת תהליך קבלת היתר הבניה נדרשת הגשת חוות דעת סביבתית, בודקת את גובה הארובה ומיקומה ביחס לכוון הרוח ולתנאים המטאורולוגיים ומציעה פתרונות למניעת נשיאה של המזהמים/ ריח לכוון בתים סמוכים. כמו כן, מתקני ההסקה צריכים לעמוד בתקן הישראלי (על פי מסמך המדיניות של המשרד להגנת הסביבה).


ראש המועצה עידו גרינבלום:  “לאחרונה הצטרפתי לצוות של השלטון המקומי שמטרתו לעודד ולזרז חקיקה בנושא. במקביל, מועצת קרית טבעון מקדמת פרסום והסברה על הנזקים הבריאותיים הנובעים מהפעלת קמיני עץ לצד עדכון ההנחיות המרחביות וחוקי העזר העירוני. תודה לחברי הנהלת המועצה על הצפת הנושא החשוב.


הפוסט מועצת קרית טבעון חוזרת וקוראת לתושבים להימנע מהפעלת קמיני עץ ולבחור באמצעי חימום חליפיים בלתי מזהמים הופיע ראשון במקומונט חיפה - קול חיפה חדשות מקומיות של חיפההאחריות על התגובות למאמרים השונים חלה על שולחיהן. הנהלת האתר אינה אחראית על תוכנן.
שליחת תגובה
חוקי שליחת תגובות*
תגובות חברי האתר מאושרות אוטומטית
כותרת*
_CM_USER*
_CM_EMAIL*
_CM_URL*
הודעה*
קוד אבטחה*

 הערה: התכנים המוצגים בעמוד זה ...

התכנים המופיעים במדור זה מועברים אוטומטית מבלוגים ואתרי מידע ברשת, כל הזכויות על התכנים: כולל טקסטים, תמונות, סרטים וכל מדיה נוספת, הנם של יוצרי החומר המקורי בלבד. אתר נט2יו אינו טוען לבעלות או לזכויות יוצרים על התכנים, אלא רק מצביע עליהם בצורה נוחה ומרוכזת, וכן מקשר אל האתר המקורי, עם המאמרים המלאים. אם למרות האמור לעיל, נתקלת בחשש להפרת זכויות יוצרים, או שתוכן מסויים באתר אינו לרוחך, אנא דווח לנו באמצעות טופס יצירת הקשר ונורידו בהקדם האפשרי מהאתר.
×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר:

 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • מבנה קבוע ואחיד לנושאים, תתי הנושאים והדפים באתר.
 • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו כרום, פיירפוקס ואופרה)
 • האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
 • לאובייקטים הגרפיים באתר יש חלופה טקסטואלית (alt).
 • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר וכן בלחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה הנגללת בצד האתר ונפתחת בלחיצה על הסמלון של כסא הגלגלים.
 • הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר להיכן הם מקשרים.
  לחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה שבצד האתר, מסמנת את כל קישורי האתר בקו תחתון.
 • אנימציות ותכנים מהבהבים: הכפתור המתאים לכך בערכת ההנגשה שבצד האתר , מאפשר להסתיר בלחיצה אחת את כל התכנים באתר הכוללים היבהובים או תכנים המכילים תנועה מהירה (אנימציות, טקסט נע).
 • למתקשי ראיה: מתקשי הראיה שבנינו יכולים להעזר בשני כפתורים הנמצאים בערכת ההנגשה בצדו הימני של האתר, האחד מסב את האתר כולו לגוונים של שחור ולבן, השני מעביר את האתר כולו למצב של ניגודיות גבוהה.