נט2יו - איכות ברשת משנת 2004
  חיפה במקום השביעי בישראל בדירות התחדשות עירונית ב-2019
17/5 23:33

דוח הרשות להתחדשות עירונית: בחיפה אושרו ב-2019 תוכניות לבניית כ-4,400 דירות ב-10 מתחמי פינוי בינוי


חיפה מדורגת במקום השביעי מבין הערים המובילות בישראל בהיקף יחידות הדיור בתוכניות מאושרות להתחדשות עירונית ב-2019 – כ-4,400 דירות ב-10 מתחמי פינוי בינוי. כך עולה מהדוח המסכם לשנת 2019 שפירסמה הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית. מחוז חיפה מדורג במקום השלישי בהיקף התוכניות המאושרות (אחרי מחוז המרכז ומחוז תל אביב) עם כ-10,000 יח”ד מאושרות (10% מהסך הכללי).


העיר חיפה מדורגת גם בין 4 הערים המובילות בארץ במתן היתרי בנייה בפרויקטים של פינוי-בינוי, עם כ-1,700 היתרים שניתנו ב-2019. בתמ”א 38 חיפה מדורגת בעשירייה הראשונה עם היתרי בנייה ל-427 דירות חדשות – 15 בניינים שקיבלו אישור לפרויקט תמ”א 38/1 (חיזוק ותוספת) ו-17 בניינים בתמ”א 38/2 (הריסה ובנייה מחדש).


בכל הנוגע למשך הזמן הנדרש עד לאישור תוכניות במוסדות התכנון, ב-2019 לקח 3 שנים לאשר פרויקטי תמ”א 38 בחיפה משלב הדיון בוועדה המקומית ועד לאישור התוכנית – ארוך בחצי שנה לעומת 2018 וארוך ב-2.5 שנים לעומת תחילת העשור הקודם.


באשר לנתוני המכירה של דירות התחדשות עירונית לפי ערים, חיפה מדורגת במקום הרביעי מבין הערים המובילות עם 194 דירות שנמכרו בפרויקטי התחדשות עירונית ב-2019.


לפי הדוח, בכל הארץ היו ב-2019 כ-200 אלף דירות חדשות בהתחדשות עירונית בשלבים שונים: אושרו תוכניות לבניית כ-98 אלף יחידות דיור כשמתוכן כ-17 אלף זכו כבר להיתר בנייה, ועוד כ-100.5 אלף יח”ד היו בשלבי תכנון שונים. מדובר בעלייה כמעט פי 2 לעומת מספר הדירות שאושרו בשנת 2018.


לדברי חיים פייגלין, יו”ר ארגון הקבלנים מחוז חיפה, “אמנם בשנת 2019 הנתונים מצביעים על יותר בניה בעיר ביחס לשנה הקודמת, אך מדובר לרוב בפרויקטים שהבשילו אחרי מספר שנים במוסדות התכנון. בפועל אין מספיק בנייה בחיפה והתחלות הבנייה רק יורדות בשנים האחרונות. חיפה היא העיר השלישית בגודלה בישראל וביחס לגודל האוכלוסיה ולגידול הצפוי בה, היקף הבנייה איננו מספק. להערכתי החל משנת 2020 ולאורך 5 השנים הקרובות צפויים היקפי הבנייה בעיר לרדת באופן חריף הן בהתחדשות עירונית והן על מגרשים פנויים”.


חיים פייגלין יור ארגון קבלני חיפה והמפרץ https://kol-haifa.co.il/wp-content/uploads/2020/05/חיים-פייגלין-יור-ארגון-קבלני-חיפה-והמפרץ-1-200x300.jpg 200w, https://kol-haifa.co.il/wp-content/uploads/2020/05/חיים-פייגלין-יור-ארגון-קבלני-חיפה-והמפרץ-1-768x1152.jpg 768w" sizes="(max-width: 683px) 100vw, 683px" />
חיים פייגלין יור ארגון קבלני חיפה והמפרץ

הפוסט חיפה במקום השביעי בישראל בדירות התחדשות עירונית ב-2019 הופיע ראשון במקומונט חיפה - קול חיפה חדשות מקומיות של חיפההאחריות על התגובות למאמרים השונים חלה על שולחיהן. הנהלת האתר אינה אחראית על תוכנן.
שליחת תגובה
חוקי שליחת תגובות*
תגובות חברי האתר מאושרות אוטומטית
כותרת*
_CM_USER*
_CM_EMAIL*
_CM_URL*
הודעה*
קוד אבטחה*

 הערה: התכנים המוצגים בעמוד זה ...

התכנים המופיעים במדור זה מועברים אוטומטית מבלוגים ואתרי מידע ברשת, כל הזכויות על התכנים: כולל טקסטים, תמונות, סרטים וכל מדיה נוספת, הנם של יוצרי החומר המקורי בלבד. אתר נט2יו אינו טוען לבעלות או לזכויות יוצרים על התכנים, אלא רק מצביע עליהם בצורה נוחה ומרוכזת, וכן מקשר אל האתר המקורי, עם המאמרים המלאים. אם למרות האמור לעיל, נתקלת בחשש להפרת זכויות יוצרים, או שתוכן מסויים באתר אינו לרוחך, אנא דווח לנו באמצעות טופס יצירת הקשר ונורידו בהקדם האפשרי מהאתר.
×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר:

 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • מבנה קבוע ואחיד לנושאים, תתי הנושאים והדפים באתר.
 • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו כרום, פיירפוקס ואופרה)
 • האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
 • לאובייקטים הגרפיים באתר יש חלופה טקסטואלית (alt).
 • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר וכן בלחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה הנגללת בצד האתר ונפתחת בלחיצה על הסמלון של כסא הגלגלים.
 • הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר להיכן הם מקשרים.
  לחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה שבצד האתר, מסמנת את כל קישורי האתר בקו תחתון.
 • אנימציות ותכנים מהבהבים: הכפתור המתאים לכך בערכת ההנגשה שבצד האתר , מאפשר להסתיר בלחיצה אחת את כל התכנים באתר הכוללים היבהובים או תכנים המכילים תנועה מהירה (אנימציות, טקסט נע).
 • למתקשי ראיה: מתקשי הראיה שבנינו יכולים להעזר בשני כפתורים הנמצאים בערכת ההנגשה בצדו הימני של האתר, האחד מסב את האתר כולו לגוונים של שחור ולבן, השני מעביר את האתר כולו למצב של ניגודיות גבוהה.