נט2יו - איכות ברשת משנת 2004
  Automat-IT הקימה מערכת VOD במכללה האקדמית עמק יזרעאל
20/5 7:02

עדי אליה, מנהל מערכות IT במכללה האקדמית עמק יזרעאל. צילום: יח"צhttps://www.pc.co.il/wp-content/uploads/2020/05/עדי-אליה-IT-System-Adminis-300x210.jpg 300w" sizes="(max-width: 600px) 100vw, 600px" />


חברת ה-DevOps והענן Automat-IT השלימה באחרונה פרויקט להקמת מערכת VOD מבוססת הענן של AWS במכללה האקדמית עמק יזרעאל. הפרויקט ארך כחודשיים והיקפו לא נמסר לפרסום, אולם גורמים בשוק העריכו אותו במאות אלפי שקלים.


המערכת הוקמה בעזרת Elemental Media Services של AWS והיא נטולת שרת באופן מלא. בפרויקט נעשה שימוש נרחב ב-Lambda, לרבות למשתמשי הקצה, DynamoDB, CloudFront ומערכת האחסון הפשוט S3 - כולם פתרונות מבית חברת הענן של אמזון.


במסגרת הפרויקט קיבלה המכללה פתרון מקצה לקצה, לרבות אפיון מלא של הסביבה, התאמת המערכת לשפה העיצובית שלה והתאמה לעבודה בכל פלטפורמות המובייל והדפדפנים העדכניים. למערכת הוכנסו התכנים הלימודיים - שזו הייתה מטרתה - והיא משרתת את כ-5,000 הסטודנטים במכללה הצפונית, וכן את אנשי הסגל, גם בתקופת הקורונה והלימוד המקוון, ולפני החזרה הצפויה של המוסדות האקדמיים בחודש הבא.


שימוש במערכת בתקופת הקורונה


עדי אליה, מנהל מערכות ה-IT של המכללה האקדמית עמק יזרעאל, אמר כי "בעזרת המערכת החדשה, יש באפשרות הסטודנטים והסגל לצרוך את כל המידע הנחוץ להם במסגרת הלימודים, ובכלל זה שיעורים מצולמים וסרטוני וידיאו מכל מקום ובכל זמן. הדבר מייעל את תהליך הלמידה ומאפשר לסטודנטים 'להיות עם היד על הדופק' ולהשלים פערים לימודיים כתוצאה מהיעדרות, כגון מחלה, שירות מילואים או חופשת לידה. עם כניסתנו לעשור השני של המאה ה-21, חשוב היה לנו לבחור בפתרון שיצעיד את המכללה ודרכי ההוראה שלה קדימה. בחרנו ב-Automat-IT לאור ניסיונה הרב והידע הנרחב שלה ב- AWS".


אליה הדגיש ש-"בימים אלה של הקורונה, העלינו לענן חומרים נוספים רבים שמיועדים לצפייה והיו בהארד קופי, כך שהם נגישים מהבית ומייתרים את הצורך להגיע לספריה".


[caption id="attachment_316121" align="alignnone" width="600"]יואב צורי, סמנכ"ל הטכנולוגיות של Automat-IT. צילום: יח"צ יואב צורי, סמנכ"ל הטכנולוגיות של Automat-IT. צילום: יח"צ[/caption]


לדברי יואב צורי, סמנכ"ל הטכנולוגיות של Automat-IT, "הפתרון תוכנן ובוצע ללא צורך בתפעול של שרתים ותשתיות. המערכת דלת תחזוקה, היא מסוגלת להתמודד עם שינויים קיצוניים בעומס, כולל עומסים גבוהים מאוד, מבלי שיש צורך לבצע בה שינוי כלשהו, ובאופן כללי, היא מאפשרת גמישות ויעילות עבור ציבור הסטודנטים והמרצים כאחד. הלקוח משלם בדיוק עבור המשאבים אותם הוא צורך ואין עלות חודשית קבועה. צורת עבודה זו מאפשרת ללקוח גמישות מרבית עם שמירה על עלויות נוחות".


הפוסט Automat-IT הקימה מערכת VOD במכללה האקדמית עמק יזרעאל הופיע ראשון באנשים ומחשבים - פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיותהאחריות על התגובות למאמרים השונים חלה על שולחיהן. הנהלת האתר אינה אחראית על תוכנן.
שליחת תגובה
חוקי שליחת תגובות*
תגובות חברי האתר מאושרות אוטומטית
כותרת*
_CM_USER*
_CM_EMAIL*
_CM_URL*
הודעה*
קוד אבטחה*

 הערה: התכנים המוצגים בעמוד זה ...

התכנים המופיעים במדור זה מועברים אוטומטית מבלוגים ואתרי מידע ברשת, כל הזכויות על התכנים: כולל טקסטים, תמונות, סרטים וכל מדיה נוספת, הנם של יוצרי החומר המקורי בלבד. אתר נט2יו אינו טוען לבעלות או לזכויות יוצרים על התכנים, אלא רק מצביע עליהם בצורה נוחה ומרוכזת, וכן מקשר אל האתר המקורי, עם המאמרים המלאים. אם למרות האמור לעיל, נתקלת בחשש להפרת זכויות יוצרים, או שתוכן מסויים באתר אינו לרוחך, אנא דווח לנו באמצעות טופס יצירת הקשר ונורידו בהקדם האפשרי מהאתר.
×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר:

 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • מבנה קבוע ואחיד לנושאים, תתי הנושאים והדפים באתר.
 • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו כרום, פיירפוקס ואופרה)
 • האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
 • לאובייקטים הגרפיים באתר יש חלופה טקסטואלית (alt).
 • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר וכן בלחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה הנגללת בצד האתר ונפתחת בלחיצה על הסמלון של כסא הגלגלים.
 • הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר להיכן הם מקשרים.
  לחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה שבצד האתר, מסמנת את כל קישורי האתר בקו תחתון.
 • אנימציות ותכנים מהבהבים: הכפתור המתאים לכך בערכת ההנגשה שבצד האתר , מאפשר להסתיר בלחיצה אחת את כל התכנים באתר הכוללים היבהובים או תכנים המכילים תנועה מהירה (אנימציות, טקסט נע).
 • למתקשי ראיה: מתקשי הראיה שבנינו יכולים להעזר בשני כפתורים הנמצאים בערכת ההנגשה בצדו הימני של האתר, האחד מסב את האתר כולו לגוונים של שחור ולבן, השני מעביר את האתר כולו למצב של ניגודיות גבוהה.