נט2יו - איכות ברשת משנת 2004
  בפעם הראשונה תביעה נגד משרד החינוך: החזירו לתלמידים את כספי המסע לפולין שבוטל בשל הקורונה
10/5 23:10

15 הורי תלמידים מבית ספר תובעים גם את חברת הנסיעות שמסרבת להחזיר אפילו שקל אחד


גם זה מנזקי הקורונה. אלפי תלמידים משכבות כיתה יא, שילמו מכספם למסע השנתי לפולין כאשר, מחשש מנגיף הקורונה, ביטל משרד החינוך את המסע לקראת מועד היציאה. לתדהמת התלמידים והוריהם נגבו מהם דמי ביטול מלאים , מבלי שהדבר היה נתון להחלטתם. קבוצת הורים החליטה שלא לשתוק ולתבוע את כספם


באמצעות עוד איתן פלג מחיפה, מומחה לתביעות פיצויים, הגישו 15 הורים לתלמידים מביהס התיכון המשותף חוף כרמל במעגן מיכאל, תביעה אישית בבית משפט השלום בנצרת נגד משרד החינוך וחברת הנסיעות אקדמי טראוול 2013 בעמ שאירגנה את המשלחת שהיתה אמורה לצאת לפולין מה-3 ב עד 9 במרץ. ניסיונות ההורים לקבל את כספם חזרה עלו בתוהו ופניותיהם הושבו בשלילה.


לטענת התביעה, ניתן לחייב את התלמידים בדמי ביטול רק במקרה שהביטול נעשה על ידם, מה שלא היה במקרה זה, שכן משרד החינוך הודיע על הביטול. כמו כן לטענתם על הנתבעים היה להסדיר ביטוח בגין ביטול הנסיעה והחזר הוצאות הנסיעה, ובמידה והתרשלו בהסדרת ביטוח זה הרי שעליהם לשאת בנזק אשר נגרם לתובעים עקב כך.


טענה נוספת שמעלה עוד איתן פלג בכתב התביעה היא שמאחר והביטול נעשה מסיבות רפואיות, החשש מנגיף הקורונה, אי אפשר לגבות מהנוסעים דמי ביטול.


התביעה עס כולל של 150,000 שקל, כ-10,000 שקל עבור כל תלמיד. סכום הכולל את דמי ההשתתפות בגובה 5,000 שקל וכן הוצאות נוספות שהיו להורים פיצוי ושכר עורך דין.


עורך הדין מחיפה, המייצג את ההורים בתביעה צופה שעוד מאות הורים יגישו תביעות אישיות.” לא ייתכן מצב שבו מבטלים את המסע מבלי שלהורים יש שליטה על הביטול ויגבו מהם דמי ביטול מלאים. בכוונתי לנצל את המאבק המשפטי על מנת לקבל את מלוא המידע על התמחור והארגון של המסעות לפולין, ובאותה הזדמנות לעשות סדר בנושא הזה.


לדבריו, בחלק ניכר מהמקרים התלמידים עצמם חסכו את הכסף שקל לשקל, ולא ייתכן כי מצד סוכנות הנסיעות ומשרד החינוך יזלזלו כך בכספי ההורים והתלמידים“.


עו"ד איתן פלגhttps://kol-haifa.co.il/wp-content/uploads/2020/05/איתן-פלג-נוסף-200x300.jpg 200w, https://kol-haifa.co.il/wp-content/uploads/2020/05/איתן-פלג-נוסף-768x1152.jpg 768w, https://kol-haifa.co.il/wp-content/uploads/2020/05/איתן-פלג-נוסף.jpg 1181w" sizes="(max-width: 682px) 100vw, 682px" />
עו”ד איתן פלג

הפוסט בפעם הראשונה תביעה נגד משרד החינוך: החזירו לתלמידים את כספי המסע לפולין שבוטל בשל הקורונה הופיע ראשון במקומונט חיפה - קול חיפה חדשות מקומיות של חיפההאחריות על התגובות למאמרים השונים חלה על שולחיהן. הנהלת האתר אינה אחראית על תוכנן.
שליחת תגובה
חוקי שליחת תגובות*
תגובות חברי האתר מאושרות אוטומטית
כותרת*
_CM_USER*
_CM_EMAIL*
_CM_URL*
הודעה*
קוד אבטחה*

 הערה: התכנים המוצגים בעמוד זה ...

התכנים המופיעים במדור זה מועברים אוטומטית מבלוגים ואתרי מידע ברשת, כל הזכויות על התכנים: כולל טקסטים, תמונות, סרטים וכל מדיה נוספת, הנם של יוצרי החומר המקורי בלבד. אתר נט2יו אינו טוען לבעלות או לזכויות יוצרים על התכנים, אלא רק מצביע עליהם בצורה נוחה ומרוכזת, וכן מקשר אל האתר המקורי, עם המאמרים המלאים. אם למרות האמור לעיל, נתקלת בחשש להפרת זכויות יוצרים, או שתוכן מסויים באתר אינו לרוחך, אנא דווח לנו באמצעות טופס יצירת הקשר ונורידו בהקדם האפשרי מהאתר.
×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר:

 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • מבנה קבוע ואחיד לנושאים, תתי הנושאים והדפים באתר.
 • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו כרום, פיירפוקס ואופרה)
 • האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
 • לאובייקטים הגרפיים באתר יש חלופה טקסטואלית (alt).
 • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר וכן בלחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה הנגללת בצד האתר ונפתחת בלחיצה על הסמלון של כסא הגלגלים.
 • הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר להיכן הם מקשרים.
  לחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה שבצד האתר, מסמנת את כל קישורי האתר בקו תחתון.
 • אנימציות ותכנים מהבהבים: הכפתור המתאים לכך בערכת ההנגשה שבצד האתר , מאפשר להסתיר בלחיצה אחת את כל התכנים באתר הכוללים היבהובים או תכנים המכילים תנועה מהירה (אנימציות, טקסט נע).
 • למתקשי ראיה: מתקשי הראיה שבנינו יכולים להעזר בשני כפתורים הנמצאים בערכת ההנגשה בצדו הימני של האתר, האחד מסב את האתר כולו לגוונים של שחור ולבן, השני מעביר את האתר כולו למצב של ניגודיות גבוהה.