נט2יו - איכות ברשת משנת 2004
  בקרוב: EDUTEXPO 2020 – תערוכת המאה לחינוך וטכנולוגיה, פתרונות הדרכה ואימון
30/10/2019 5:40

אורי בן ארי, נשיא ומייסד קרן אתנה. צילום: יח"צhttps://www.pc.co.il/wp-content/upload ... ri_Ben-Ar600i-300x210.jpg 300w" sizes="(max-width: 600px) 100vw, 600px" />


כתבה: קרן גביש.


אירוע EDUTEXPO 2020 - תערוכת וכנס המאה לחינוך וטכנולוגיה, פתרונות הדרכה ואימון למורות ולמורים - יתקיים ביום ג', ה-3 בדצמבר, במתחם הכנסים לאגו בראשון לציון, בהשתתפות מאות מומחים לטכנולוגיות חינוך, חברות סטארט-אפ ואנשי מקצוע בתחום ההדרכה וההוראה.


בין המרצים באירוע יהיו אורי בן ארי, נשיא ומייסד קרן אתנה, יועץ בכיר לערים חכמות וממובילי הכנס; פרופ' עדינה שמיר, מנהלת המרכז לטכנולוגיה לתלמידים עם צרכים מיוחדים בבית הספר לחינוך באוניברסיטת בר אילן; יפה בן דוד, מזכ"לית הסתדרות המורים; ד"ר עופר רימון, ראש מינהל מדע וטכנולוגיה במשרד החינוך; ורבים נוספים. הנושאים המרכזיים שיוצגו בתערוכה ויידונו בפאנלים המקצועיים, בהובלת יהודה קונפורטס, העורך הראשי של אנשים ומחשבים, יכללו פתרונות טכנולוגיים, ציוד קצה, רובוטיקה, בינה מלאכותית ומציאות מדומה בשירות ההדרכה, סייבר, מולטימדיה ועוד. אחד מאותם פאנלים יעסוק בחינוך מיוחד כמוביל מהפכה. לצד התערוכה והפאנלים תתקיים מליאה מרכזית, שתעסוק באתגרי הלמידה והחינוך בשנים הקרובות, בה יידונו סוגיות כגון תפקיד האוניברסיטאות בהכשרת סטודנטים למקצועות העתיד. עוד במסגרת הכנס יציגו חברות סטארט-אפ המפתחות טכנולוגיות לימוד והדרכה את הפתרונות החדשניים שלהן למגזר החינוך.


התערוכה והכנס מיועדים לעוסקים בהדרכה במגזרים השונים: חינוך, בריאות ורפואה, צבא, אקדמיה ושלטון מקומי, ויתארחו בהם קציני הדרכה מעיר הבה"דים של צה"ל, בכירים מחיל החינוך, מנהלי מחלקות חינוך ברשויות המקומיות, מרצים ומקבלי החלטות באקדמיה, רופאים ומנהלי רכש מהמגזר הרפואי, וכמובן מנהלים, מורים ואנשי חינוך ממשרד החינוך."הטכנולוגיה בתחום החינוך מתקדמת בקצב מואץ. יש בארץ לא מעט סטארט-אפים שהוקמו על ידי צעירים שיודעים היטב מה היה חסר בכיתות שבהן הם למדו אך לפני מספר שנים", אמר בן ארי. "תכניות התקשוב שמשרד החינוך מקדם נמתחות עד הקצה מבחינה תקציבית והצוותים הטכנולוגיים עושים דברים נפלאים, אבל יש תקרת זכוכית שבמשך שנים לא מצליחים לשבור. עדיין קיים פער בתחום התקשוב, ומדינת ישראל חייבת להביא את תחומי ההוראה והלמידה לעידן המאה ה-21 ולמקצועות העתיד".


בהקשר של הזיקה שבין הטכנולוגיה למעמד המורה בישראל ציין בן ארי כי "מעמדם של המורים מושפע, בין השאר מרמת האוריינות הדיגיטלית שלהם, מהסביבה המתוקשבת בכיתה ומהידע בהפעלת הכלים בסביבה זו. הניסיון הוכיח שהעצמת מעמדו של המורה למנטור מתוקשב משפיעה לטובה ומביאה לשיפור ההוראה והלמידה, כמו גם לכך שיותר צעירים פונים למקצועות מדע וטכנולוגיה - דבר שמסייע בצמצום המחסור באנשי מקצוע בתחומים אלה".


[caption id="attachment_236442" align="alignnone" width="600"]פרופ' עדינה שמיר, מנהלת המרכז לטכנולוגיה לתלמידים עם צרכים מיוחדים בבית הספר לחינוך באוניברסיטת בר אילן. צילום: ניב קנטור פרופ' עדינה שמיר, מנהלת המרכז לטכנולוגיה לתלמידים עם צרכים מיוחדים בבית הספר לחינוך באוניברסיטת בר אילן. צילום: ניב קנטור[/caption]


"תערוכת המאה לטכנולוגיות בחינוך תתקיים ביום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלות, המצוין ברחבי העולם מדי שנה ב-3 בדצמבר, בכדי להגביר את המודעות לתועלת שבשילוב אנשים עם מוגבלות בכל היבטי החיים. מטרת הפאנל שאנחה, ושיעסוק במחשוב בחינוך המיוחד לגווניו, היא לשפוך אור על הכלים הטכנולוגיים המסייעים להנגיש את תכני ההוראה לתלמידים בו", ציין קונפורטס.


קרן אתנה מקדמת בשנים האחרונות את תכנית ארגז כלים דיגיטלי לכל מורה לחינוך מיוחד, שמטרתה להעניק לכ-15 אלף מורים ומורות בחינוך המיוחד בישראל מחשבי iPad, יחד עם תוכנות ואפליקציות מיוחדות לתלמידים בעלי צרכים מיוחדים ומוגבלויות שונות. בנוסף לכך, מקבלים המורות והמורים 120 שעות הדרכה, מדפסת, מקרן לכיתה ועוד. התכנית מתבצעת בשיתוף האגף לחינוך מיוחד והאגף לטכנולוגיות מידע במשרד החינוך, ומיועדת להעצים את המורים.ות והגננים.ות, ולאפשר להם.ן לתקשר טוב יותר עם התלמידים. כמו כן, היא מקנה גישה למגוון רחב של חומרי לימוד ומשנה באופן משמעותי את חייהם של התלמידים. המורות והמורים יכולים להכין בעזרת ה-iPad תכניות לימודים מיוחדות, כאשר התלמידים יכולים להמשיך את חוויית הלמידה בביתם לאחר שעות הלימודים. "הוכח, בארץ ובחו"ל, שה-iPad משפר במידה ניכרת את הלמידה של תלמידי החינוך המיוחד ואת הקשר שלהם עם הסביבה, כולל בית הספר והמשפחה", אמר בן ארי.


להרשמה לאירוע לחצו כאן.


הפוסט בקרוב: EDUTEXPO 2020 – תערוכת המאה לחינוך וטכנולוגיה, פתרונות הדרכה ואימון הופיע ראשון באנשים ומחשבים - פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיותהאחריות על התגובות למאמרים השונים חלה על שולחיהן. הנהלת האתר אינה אחראית על תוכנן.
שליחת תגובה
חוקי שליחת תגובות*
תגובות חברי האתר מאושרות אוטומטית
כותרת*
_CM_USER*
_CM_EMAIL*
_CM_URL*
הודעה*
קוד אבטחה*

 הערה: התכנים המוצגים בעמוד זה ...

התכנים המופיעים במדור זה מועברים אוטומטית מבלוגים ואתרי מידע ברשת, כל הזכויות על התכנים: כולל טקסטים, תמונות, סרטים וכל מדיה נוספת, הנם של יוצרי החומר המקורי בלבד. אתר נט2יו אינו טוען לבעלות או לזכויות יוצרים על התכנים, אלא רק מצביע עליהם בצורה נוחה ומרוכזת, וכן מקשר אל האתר המקורי, עם המאמרים המלאים. אם למרות האמור לעיל, נתקלת בחשש להפרת זכויות יוצרים, או שתוכן מסויים באתר אינו לרוחך, אנא דווח לנו באמצעות טופס יצירת הקשר ונורידו בהקדם האפשרי מהאתר.
×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר:

 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • מבנה קבוע ואחיד לנושאים, תתי הנושאים והדפים באתר.
 • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו כרום, פיירפוקס ואופרה)
 • האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
 • לאובייקטים הגרפיים באתר יש חלופה טקסטואלית (alt).
 • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר וכן בלחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה הנגללת בצד האתר ונפתחת בלחיצה על הסמלון של כסא הגלגלים.
 • הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר להיכן הם מקשרים.
  לחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה שבצד האתר, מסמנת את כל קישורי האתר בקו תחתון.
 • אנימציות ותכנים מהבהבים: הכפתור המתאים לכך בערכת ההנגשה שבצד האתר , מאפשר להסתיר בלחיצה אחת את כל התכנים באתר הכוללים היבהובים או תכנים המכילים תנועה מהירה (אנימציות, טקסט נע).
 • למתקשי ראיה: מתקשי הראיה שבנינו יכולים להעזר בשני כפתורים הנמצאים בערכת ההנגשה בצדו הימני של האתר, האחד מסב את האתר כולו לגוונים של שחור ולבן, השני מעביר את האתר כולו למצב של ניגודיות גבוהה.