נט2יו - איכות ברשת משנת 2004
  ההכנסות הרבעוניות של AMD – הטובות ב-14 השנים האחרונות
30/10/2019 5:15

ד"ר ליסה סו, נשיאת ומנכ"לית AMD. צילום: יח"צhttps://www.pc.co.il/wp-content/upload ... 04/lisa_su600-300x210.jpg 300w" sizes="(max-width: 600px) 100vw, 600px" />


ענקית השבבים AMD סיימה את הרבעון השלישי של השנה עם תוצאות טובות הן בהכנסות, שהגיעו לתוצאה הגבוהה ביותר ב-14 השנים האחרונות, והן ברווח הנקי - כך עולה מהדו"חות הכספיים שהחברה פרסמה אמש (ג'). לעומת זאת, בתשעת החודשים הראשונים של השנה היא הציגה קיטון בהכנסות וירידה דרסטית ברווח.


הוצאות החברה בשלושת הרבעונים הראשונים של 2019 קטנו ב-6.3% ל-4.3 מיליארד דולר וההכנסות ירדו יותר - ב-8.9% - ל-4.6 מיליארד. כתוצאה מכך נרשמו ירידות חדות בסעיפי הרווחיות: הרווח התפעולי צנח ב-33.1% ל-283 מיליון דולר וזה הנקי צלל ב-42.8% ל-171 מיליון.


הביצועים ברבעון השלישי היו, כאמור, טובים יותר. בעוד שבתשעת החודשים הירידה בהכנסות הייתה גדולה יותר מזו שנרשמה בהוצאות, ברבעון היה זה סעיף ההכנסות שהוביל על פני סעיף ההוצאות בעלייה של כל אחד מהם. כך, ההוצאות של AMD גדלו בתקופה זו ב-7.5% ל-1.6 מיליארד דולר וההכנסות עלו ב-9% ל-1.8 מיליארד. הרווח הנקי הרבעוני רשם עלייה יפה של 17.7% ל-120 מיליון דולר והרווח למנייה זינק ב-22.2% ל-11 סנט.


החברה הציגה תוצאות טובות גם בשאר הסעיפים הבולטים: הרווח הגולמי צמח ב-17.6% ל-777 מיליון דולר, עם עלייה של 3.1% בהוצאות הגולמיות לקצת יותר ממיליארד דולר, והרווח התפעולי האמיר ב-24% ל-186 מיליון דולר, כאשר ההוצאות התפעוליות גדלו ב-15.7% ל-591 מיליון. יצוין שהחברה רשמה ירידה דרסטית – של 42% - בחבות המס שלה, שעמדה ברבעון על שבעה מיליון דולר בלבד.


ד"ר ליסה סו, נשיאת ומנכ"לית AMD, אמרה לאחר פרסום התוצאות ש-"היה זה הרבעון השלם הראשון השלם שבו מכרנו את מעבדי ה-Ryzen בתצורת ה-7 ננו-מטר, את הכרטיס הגרפי Radeon ואת מעבדי ה-EPYC, ומוצרים אלה העלו את ההכנסות הרבעוניות שלנו לרמה הגבוהה ביותר מאז 2005, כמו גם את הרווחיות. יש היענות גדולה למוצרינו והצפי שלנו ל-2020 הוא מצוין". יש לציין שד"ר סו דורגה באחרונה במקום ה-26 ברשימת 100 המנכ"לים הטובים בעולם של כתב העת הרווארד ביזנס ריוויו, מגזין הניהול מבית האוניברסיטה היוקרתית


הפוסט ההכנסות הרבעוניות של AMD – הטובות ב-14 השנים האחרונות הופיע ראשון באנשים ומחשבים - פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיותהאחריות על התגובות למאמרים השונים חלה על שולחיהן. הנהלת האתר אינה אחראית על תוכנן.
שליחת תגובה
חוקי שליחת תגובות*
תגובות חברי האתר מאושרות אוטומטית
כותרת*
_CM_USER*
_CM_EMAIL*
_CM_URL*
הודעה*
קוד אבטחה*

 הערה: התכנים המוצגים בעמוד זה ...

התכנים המופיעים במדור זה מועברים אוטומטית מבלוגים ואתרי מידע ברשת, כל הזכויות על התכנים: כולל טקסטים, תמונות, סרטים וכל מדיה נוספת, הנם של יוצרי החומר המקורי בלבד. אתר נט2יו אינו טוען לבעלות או לזכויות יוצרים על התכנים, אלא רק מצביע עליהם בצורה נוחה ומרוכזת, וכן מקשר אל האתר המקורי, עם המאמרים המלאים. אם למרות האמור לעיל, נתקלת בחשש להפרת זכויות יוצרים, או שתוכן מסויים באתר אינו לרוחך, אנא דווח לנו באמצעות טופס יצירת הקשר ונורידו בהקדם האפשרי מהאתר.
×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר:

 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • מבנה קבוע ואחיד לנושאים, תתי הנושאים והדפים באתר.
 • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו כרום, פיירפוקס ואופרה)
 • האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
 • לאובייקטים הגרפיים באתר יש חלופה טקסטואלית (alt).
 • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר וכן בלחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה הנגללת בצד האתר ונפתחת בלחיצה על הסמלון של כסא הגלגלים.
 • הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר להיכן הם מקשרים.
  לחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה שבצד האתר, מסמנת את כל קישורי האתר בקו תחתון.
 • אנימציות ותכנים מהבהבים: הכפתור המתאים לכך בערכת ההנגשה שבצד האתר , מאפשר להסתיר בלחיצה אחת את כל התכנים באתר הכוללים היבהובים או תכנים המכילים תנועה מהירה (אנימציות, טקסט נע).
 • למתקשי ראיה: מתקשי הראיה שבנינו יכולים להעזר בשני כפתורים הנמצאים בערכת ההנגשה בצדו הימני של האתר, האחד מסב את האתר כולו לגוונים של שחור ולבן, השני מעביר את האתר כולו למצב של ניגודיות גבוהה.