נט2יו - איכות ברשת משנת 2004
  אורקל ישראל סייעה לתיכוניסטיות דתיות ללמוד את רזי המחשוב
7/8 7:40

משתתפות התכנית עם מרינה מרנקוב מאורקל ישראל. צילום: יח"צhttps://www.pc.co.il/wp-content/upload ... /08/marina600-300x210.jpg 300w" sizes="(max-width: 600px) 100vw, 600px" />


אורקל ישראל אירחה באחרונה את משתתפות תכנית ממריאות להכשרת נערות מהציונות הדתית בתחום הסייבר. האירוח, שהתפרס על פני יומיים, היווה נקודת הפתיחה של המחזור השני של התכנית, שאליו התקבלו 60 תלמידות שעולות לכיתה י' - כפול ממספר הבנות במחזור הראשון, שהתקיים אשתקד.


במהלך היומיים עברו המשתתפות פעילויות היכרות, סדנאות בהבנת מחשב (כיווץ קבצים ו-CMD), למידת מושגים ברשתות תקשורת והתנסות בתוכנת Wireshark, ותרגלו את החומר בחדרי בריחה שהוקמו במשרדי אורקל ישראל.


הנערות נפגשו עם מרינה מרנקוב, ארכיטקטית ענן באורקל ישראל, שהעבירה להן הרצאת מבוא על עולמות הטכנולוגיה והסייבר. במהלך ההרצאה היא הסבירה לתלמידות על תפקידה, על אורקל ישראל באופן כללי ועל מושגי יסוד בסייבר כמו איום, התקפה ואבטחת מידע.


תכנית ממריאות פותחה ומופעלת על ידי המרכז לחינוך סייבר של קרן רש"י ומערך הסייבר במשרד ראש הממשלה, והיא מכשירה ומלווה את תלמידות התיכון המשתתפות בה לקראת קבלה לשירות לאומי בתפקידי סייבר וטכנולוגיה בכלל. במסגרת המיונים לתכנית עברו הנערות מבדקי ידע וראיון אישי.


לדברי אורי לואיס, מרכז התכנית, "מדובר בתלמידות בעלות יכולות יוצאות דופן ומוטיבציה גבוהה. ביומיים הללו חיזקנו אצלן בעיקר את תחושת המסוגלות, נתנו להן טעימה חיובית מעולם הטכנולוגיה והפגשנו אותן עם מודליות לחיקוי".


אסף סובול, מנהל פיתוח עסקי באורקל ישראל, אמר כי "כחברה שתומכת בגיוון תעסוקתי ובמתן שיוון הזדמנויות, שמחנו לתמוך ולהיות בית להזנקת מחזור נוסף של תכנית כמו ממריאות, שמקדמת נערות מוכשרות לקראת כניסה לשירות לאומי ולשוק העבודה".


הפוסט אורקל ישראל סייעה לתיכוניסטיות דתיות ללמוד את רזי המחשוב הופיע ראשון באנשים ומחשבים - פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות 
האחריות על התגובות למאמרים השונים חלה על שולחיהן. הנהלת האתר אינה אחראית על תוכנן.

 הערה: התכנים המוצגים בעמוד זה ...

התכנים המופיעים במדור זה מועברים אוטומטית מבלוגים ואתרי מידע ברשת, כל הזכויות על התכנים: כולל טקסטים, תמונות, סרטים וכל מדיה נוספת, הנם של יוצרי החומר המקורי בלבד. אתר נט2יו אינו טוען לבעלות או לזכויות יוצרים על התכנים, אלא רק מצביע עליהם בצורה נוחה ומרוכזת, וכן מקשר אל האתר המקורי, עם המאמרים המלאים. אם למרות האמור לעיל, נתקלת בחשש להפרת זכויות יוצרים, או שתוכן מסויים באתר אינו לרוחך, אנא דווח לנו באמצעות טופס יצירת הקשר ונורידו בהקדם האפשרי מהאתר.

תגובות פייסבוק


×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר:

 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • מבנה קבוע ואחיד לנושאים, תתי הנושאים והדפים באתר.
 • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו כרום, פיירפוקס ואופרה)
 • האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
 • לאובייקטים הגרפיים באתר יש חלופה טקסטואלית (alt).
 • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר וכן בלחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה הנגללת בצד האתר ונפתחת בלחיצה על הסמלון של כסא הגלגלים.
 • הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר להיכן הם מקשרים.
  לחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה שבצד האתר, מסמנת את כל קישורי האתר בקו תחתון.
 • אנימציות ותכנים מהבהבים: הכפתור המתאים לכך בערכת ההנגשה שבצד האתר , מאפשר להסתיר בלחיצה אחת את כל התכנים באתר הכוללים היבהובים או תכנים המכילים תנועה מהירה (אנימציות, טקסט נע).
 • למתקשי ראיה: מתקשי הראיה שבנינו יכולים להעזר בשני כפתורים הנמצאים בערכת ההנגשה בצדו הימני של האתר, האחד מסב את האתר כולו לגוונים של שחור ולבן, השני מעביר את האתר כולו למצב של ניגודיות גבוהה.