נט2יו - איכות ברשת משנת 2004
  "אנו מוקפים בעולם הקיברנטי ולכן אנו נעשים מאוימים ופגיעים יותר"
25/6 3:53

מימין לשמאל: ראש המוסד, יוסי כהן, ראש מערך הסייבר הלאומי, יגאל אונא, ואלוף במיל. פרופ' איציק בן ישראל, ראש מרכז הסייבר באונ' ת"א. צילום: חן גליליhttps://www.pc.co.il/wp-content/uploads/2019/06/3-8-300x210.jpg 300w" sizes="(max-width: 600px) 100vw, 600px" />


במסגרת שבוע הסייבר הלאומי השנתי של המרכז למחקר סייבר באוניברסיטת ת"א, מערך הסייבר הלאומי במשרד רה"מ ומשרד החוץ, הוענק היום (ג') פרס 'אות מגן הסייבר' למוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים על פועלו הרב ועבודתו השוטפת בתחום הגנה ואבטחת סייבר בישראל ובמישור הבינלאומי. את האות קיבל ראש המוסד, יוסי כהן.


בדברים שאמר כהן במעמד הענקת הפרס הוא ציין כי "סייבר הפך להיות אחד הכלים למלחמה. חברות וארגונים צריכים לשתף פעולה ביניהן על מנת לוודא שחיי אזרחים ישראליים לא נתונים בסכנה. הכל נעשה מקושר – הרבה גורמים פיזיקליים שלא היה ביניהם קשר עכשיו מחוברים לאינטרנט. ה-IoT גרם לכך שהעולם הפיזי מחובר לעולם הסייבר וזה הופך את עולמנו ליותר נוח, אך האינטרנט של הדברים מעצב מחדש את האיומים. אנחנו מוקפים בעולם הקיברנטי וכך אנחנו נעשים יותר מאוימים ופגיעים. איומים אלה נעשים יותר משמעותיים כשהחולשה והפגיעות מתגלים על ידי מיליציות וארגוני טרור, לכן שיתוף הפעולה בין חברות וממשלות חשוב וכל אלה צריכים להתגבר. במוסד ייסדנו חברה בשם ליברטד - קרן סייבר של המוסד - כלי חשוב בפעולות שלנו, והשקנו אתר חדש, הקרן מתמקדת במימון חברות פרי סיד להגנה על אזרחים, השקעה בוטיקית ואני מזמין אתכם לקחת בכך חלק".


ועדת הפרס, בהובלת האלוף (מיל') פרופ' יצחק בן ישראל, ובהשתתפות גילי דרוב-היישטיין, מנכ"לית המרכז למחקר סייבר באונ' ת"א, גיורא ירון, שלמה מרקל וגל שמואלי, פירטה את נימוקי הפרס: "מאז הקמתו לפני יותר מ-70 שנה, היה המוסד שותף באיסוף מודיעיני רגיש וייחודי המבוסס על צורכי המדינה, עם מטרה בלתי מעורערת ומחויבות מתמשכת להגנה על ישראל. כמנהיגים בתחום וכפורצי דרך, המוסד התפתח לאורך השנים ושמר על יחסים מתמשכים עם שירותי המודיעין של מדינות זרות, תוך שהוא ממצב עצמו כבעל ברית יקר ערך וכשחקן מרכזי ברמה העולמית.


עם טכנולוגיות הסייבר המתפתחות והמהוות איום גדול בעולם, אין זה מפתיע שהמוסד ממלא תפקיד מפתח ביכולת לאתגר איומים אלה באמצעות השקעה רבה בטכנולוגיות חדישות ושיתופי פעולה עם קהילת המודיעין הישראלית. אסטרטגיה זו של חשיבה קדימה אפשרה למוסד להמשיך ולהדוף מתקפות ולהקטין באופן קיצוני איומים על ביטחון ישראל.


וועדת 'אות מגן הסייבר' גאה להצטרף לארגונים רבים אחרים בהכרת 'המוסד' כארגון מוביל בתרומתו  לישראל, לביטחון ולסייבר. ללא ספק, המוסד הוא בהחלט מועמד ראוי".


הפוסט "אנו מוקפים בעולם הקיברנטי ולכן אנו נעשים מאוימים ופגיעים יותר" הופיע ראשון באנשים ומחשבים - פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות 
האחריות על התגובות למאמרים השונים חלה על שולחיהן. הנהלת האתר אינה אחראית על תוכנן.

 הערה: התכנים המוצגים בעמוד זה ...

התכנים המופיעים במדור זה מועברים אוטומטית מבלוגים ואתרי מידע ברשת, כל הזכויות על התכנים: כולל טקסטים, תמונות, סרטים וכל מדיה נוספת, הנם של יוצרי החומר המקורי בלבד. אתר נט2יו אינו טוען לבעלות או לזכויות יוצרים על התכנים, אלא רק מצביע עליהם בצורה נוחה ומרוכזת, וכן מקשר אל האתר המקורי, עם המאמרים המלאים. אם למרות האמור לעיל, נתקלת בחשש להפרת זכויות יוצרים, או שתוכן מסויים באתר אינו לרוחך, אנא דווח לנו באמצעות טופס יצירת הקשר ונורידו בהקדם האפשרי מהאתר.

תגובות פייסבוק


×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר: