נט2יו - איכות ברשת משנת 2004
  8 תוספים לוורדפרס שיקלו על כל מפתח
24/1/2017 5:03

עם עליית הפופולריות המתמדת של וורדפרס, קשה להתעלם מעולם ה"נספחים" הבלתי נפרד ממנה – ובמיוחד משוק התוספים לוורדפרס, המוכרים יותר בשם פלאגינים.

אתם בטח כבר יודעים שקהילת הוורדפרס מוצפת בשלל פלאגינים, המיועדים בעיקרם דווקא למנהלי האתרים.

ומה איתנו, המפתחים? האם לא מגיעים לנו גם כמה פלאגינים שיקלו עלינו את עבודת הפיתוח הסזיפית? מגיעים גם מגיעים! הרי מתוך 48,615 פלאגינים לוורדפרס הנמצאים בספריית התוספים של WordPress.org (נכון לכתיבת שורות אלו), בטוח ניתן למצוא כמה פלאגינים שישרתו אותנו ולא רק את הלקוחות שלנו ומנהלי האתרים.

ובכן, אחרי 9 כלים שכל מפתח WEB חייב להכיר, עבדכם הנאמן ריכז בעבורכם 8 פלאגינים לוורדפרס שאתם פשוט חייבים להכיר – גרסאת המפתחים!


אז מה בעצם ניתן למצוא כאן?


השתדלתי להתמקד בתוספים לוורדפרס שמקלים את העבודה כמפתח – כל תוסף שיכול לחסוך רבע שעה של קוד, למנוע כאב ראש קטן או לסגור פינה שתמיד מעגלים – נבדק ונוסה על מנת לצמצם את הרשימה ולהשאיר אותה קטנה ואפקטיבית, במיוחד בשבילכם.

חשוב לי לציין כאן שהתוספים מיועדים למפתחים ולהקלת עבודת הפיתוח. רוצה לומר – לא תמצאו כאן קיצורי דרך או פייג' בילדרים למיניהם. מדובר בפלאגינים שקשורים ישירות בעבודת הפיתוח, ונוצרו במיוחד עבורה.


תנאי הסף לכל תוסף


מעבר לבדיקות הרגילות, הצבתי שלושה תנאים בעבור כל פלאגין שניסה לפלס דרכו אל הרשימה המכובדת הזאת: 1. העדכון האחרון נעשה לכל היותר בשנה האחרונה. לא עודכנת – לא נכנסת!

 2. כמות ההורדות הפעילות היא 20,000 לכל הפחות. לא הורדת – לא נכנסת!

 3. הדירוג של התוסף הוא 4.0 כוכבים ומעלה. לא דורגת – לא נכנסת!


שנעבור לרשימה? 🙂


8 תוספים לוורדפרס שיקלו על כל מפתח


1. Debug Bar


פותחים חזק על ההתחלה – Debug Bar הוא פלאגין לוורדפרס אשר מוסיף תפריט דיבוג לבר האדמין באתר.

באמצעות התוסף הנפלא הזה ניתן לקבל מידע שימושי על שאילתות, שימוש בזכרון, מטמון, הודעות ואזהרות בPHP (במידה ואיפשרתם את WP_DEBUG), ועוד הרבה דברים טובים נוספים.

אגב, הצצה קטנה ברשימת היוצרים של התוסף תגלה שWordPress.org עצמה מתנוססת בראש הרשימה. זה בטוח אומר משהו על התוסף, לא ככה?


Debug Barhttp://masterscripter.co.il/wp-conten ... 7/01/Debug-Bar-300x97.jpg 300w" sizes="(max-width: 680px) 100vw, 680px" />


2. What The File


די קל לנחש מהשם (המקורי, חייבים להודות) מה מטרתו של הפלאגין.

What The File מוסיף לבר האדמין את האופציה לראות איזה קובץ ואילו חלקי תבנית נמצאים בשימוש על מנת להציג את הדף הנוכחי. ניתן בקלות ובאמצעות קליק אחד לערוך את הקבצים (דרך הTheme Editor), אבל לא הייתי ממליץ לעשות את זה בעבור שינויים גדולים.


What The Filehttp://masterscripter.co.il/wp-conten ... /What-The-File-300x97.jpg 300w" sizes="(max-width: 680px) 100vw, 680px" />


3. Query Monitor


עוד תוסף שכל מי שעובד עם וורדפרס צריך להחזיק בארסנל שלו  – הלוא הוא Query Monitor.

גם כאן מדובר בפלאגין שמוסיף תפריט דיבוג לבר האדמין, אולם היתרון הגדול של הפלאגין ללא כל ספק הוא הפיצ'רים הייחודיים שהוא מציע. ניתן למצוא חלק מהפיצ'רים בתוספי דיבגינג אחרים, אולם את הריכוז של כולם יחד לא תמצאו בשום מקום אחר. בין יתר הדברים שהוא יודע לעשות, באמצעות התוסף תוכלו לקבל מידע אודות בקשות HTTP, קריאות AJAX, בקשות API, שאילתות דטהבייס, ועוד, ועוד..ועוד…..


Query Monitorhttp://masterscripter.co.il/wp-conten ... /Query-Monitor-300x97.jpg 300w" sizes="(max-width: 680px) 100vw, 680px" />


4. WP Migrate DB


נמשיך בקו הדטהבייס שלנו ונעבור לתוסף סופר פופלרי. אם יצא לכם להעביר דטהבייס של וורדפרס בין אחסונים שונים, או לחלופין לשנות דומיין של אתר וורדפרס, אתם בוודאי נזכרים ברגעים האלו באימה. WP Migrate DB נוצר בדיוק בשביל הסיטואציות האלו, עם היכולת לייצא את הדטהבייס ישירות מפאנל האדמין ועם האופציה לבצע "חפש והחלף" (תרגום נוצץ לfind and replace) בתוך הדטהבייס עצמו.


WP Migrate DBhttp://masterscripter.co.il/wp-conten ... /WP-Migrate-DB-300x97.jpg 300w" sizes="(max-width: 680px) 100vw, 680px" />


5. WordPress Reset


אחרון בסדרת הדטהבייס, וזו הבטחה!

מי מביניכם שעוסק בפיתוח תבניות או תוספים בעצמו, יודע כמה פעמים בתהליך הוא נאלץ לאתחל את הדטהבייס שלו. WordPress Reset מציעה דרך פשוטה ונוחה לעשות את זה. הפלאגין אינו משפיע על קבצים, אלא רק מאתחל את הדטהבייס של וורדפרס למצבה הדיפולטיבי.


WordPress Resethttp://masterscripter.co.il/wp-conten ... ordPress-Reset-300x97.jpg 300w" sizes="(max-width: 680px) 100vw, 680px" />


6. Reveal IDs


בלי להכביר במילים – הפלאגין הזה פשוט מציג את הID של כל רשומה בדף האדמין הרלוונטי.

פשוט, ולעיתים מאוד שימושי. לעיתים נדירות אפילו יכול להציל חיים. תבדקו את זה.


Reveal IDshttp://masterscripter.co.il/wp-conten ... /01/Reveal-IDs-300x97.jpg 300w" sizes="(max-width: 680px) 100vw, 680px" />


7. Simple History


הפלאגין Simple History מוסיף לדשבורד, או לחלופין בדף נפרד – חלונית בה מתועדות פעולות שבוצעו במערכת. הוא לא "פרופר תכנותי", אני יודע. יחד עם זאת, בפרוייקטים בהם יש יותר ממשתמש אחד מאחורי הקלעים – לא תאמינו כמה עבודה כפולה זה יכול לחסוך. זאת ועוד, בעיניי הפלאגין הזה יכול להתאים לא רק לפרוייקטים "מרובי משתמשים", אלא גם כדרך נוחה לתיעוד פעולות חשובות, אפילו בעבודה של איש אחד.


Simple Historyhttp://masterscripter.co.il/wp-conten ... Simple-History-300x97.jpg 300w" sizes="(max-width: 680px) 100vw, 680px" />


8. User Switching


זה אולי הפלאגין האחרון ברשימה שלנו, אבל זו ממש לא סיבה להפחית בערכו. User Switching מאפשר להחליף בלחיצת כפתור ובמהירות האור (טוב, אולי קצת פחות. אני לא יכול להתחייב על זה) בין משתמשים בוורדפרס. שימושי ביותר בזמני טסטינג בהם אנחנו בודקים את הפרוייקט בעבור סוגי משתמשים שונים, אולם יכול לבוא לידי ביטוי גם בשלבים אחרים בפרוייקט.


User Switchinghttp://masterscripter.co.il/wp-conten ... User-Switching-300x97.jpg 300w" sizes="(max-width: 680px) 100vw, 680px" />


התוספים שלא נכנסו, אבל שווה להכיר


אז נכון שבספורט לעולם לא תשמעו שלהגיע למקום שני זה מכובד, אבל אני עוד לא שמעתי על שריקת נבדל בזמן כתיבת קוד. מה? זה אומנם היה מאוד ציורי, אבל בסך הכל ניסיתי להגיד שהתוספים הבאים אומנם נפסלו מסיבות כאלה ואחרות מלהיכנס לרשימה, אבל כן שווה שתכירו אותם.


Plugins Garabge Collector


אם תשאלו את יוצרי הפלאגין הזה, הם יטענו בתוקף שכל בלוג וורדפרס בן יותר מיום מחזיק בתוכו זבל שהשאירו לו פלאגינים כאלה ואחרים. הPlugins Garbage Collector סורק את הדטהבייס של וורדפרס, ומראה את הזבל שהשאירו פלאגינים ישנים (כאלו שכבר לא מופעלים או הוסרו). כמובן שהוא גם מציע את האפשרות לנקות אותם עבורכם.


למה לא נכנס לרשימה: על אף שהוא בהחלט יעיל, כרגע הוא עומד על 9,000 התקנות פעילות בלבד.


Plugins Garbage Collectorhttp://masterscripter.co.il/wp-conten ... bage-Collector-300x97.jpg 300w" sizes="(max-width: 680px) 100vw, 680px" />


Better Search Replace


"פלאגין פשוט לעדכון כתובות URL או טקסט אחר בתוך הדטהבייס" – זה התיאור של הפלאגין הפופולרי הזה בספריית התוספים של WordPress.org. הוא מוצלח בעיקר בגלל שניתן למצוא בו במרוכז פיצ'רים שונים שמפוזרים על פני פלאגינים רבים.


למה לא נכנס לרשימה: הפונקציונליות שלו דומה מאוד לWP Migrate DB, שהועדף בגלל הפופולריות וזמן העדכון אחרון.


Better Search Replacehttp://masterscripter.co.il/wp-conten ... Search-Replace-300x97.jpg 300w" sizes="(max-width: 680px) 100vw, 680px" />


Debug This


הפלאגין הזה הוא המקביל של Debug Bar, המופיע בראש הרשימה למעלה. הוא מצויין, אך נופל בכמה פרמטרים ממקבילו. הסיבה שאני כן בוחר לציין אותו פה היא שחלקכם עשוי למצוא אותו מתאים יותר מאשר Debug Bar.

תנסו את שניהם, ותבחרו את מה שעושה לכם טוב – לא ככה?


למה לא נכנס לרשימה: כמות ההתקנות הפעילות עומדת כרגע על 4,000 בלבד, וכמובן – Debug Bar.


Debug Thishttp://masterscripter.co.il/wp-conten ... /01/Debug-This-300x97.jpg 300w" sizes="(max-width: 680px) 100vw, 680px" />


Log Deprecated Notices


בלא ידיעתנו, וורדפרס עושה שימוש בהרבה קבצים, פונקציות, ארגומנטים ומזהים אשר מוגדרים כ- Deprecated. הפלאגין הנחמד הזה בעצם מתעד ומרכז את כל השימושים האלה, כמו גם שימושים לא נכונים בפונקציות מסויימות. מצויין למעקב כעוד מקור לדיבוג!


למה לא נכנס לרשימה: לאחר לבטים קשים, נפסל בעקבות פופולריות נמוכה – 3,000 התקנות פעילות נכון לרגע זה.


Log Deprecated Noticeshttp://masterscripter.co.il/wp-conten ... ecated-Notices-300x97.jpg 300w" sizes="(max-width: 680px) 100vw, 680px" />


סיכום והפתעה!


למתמידים שהגיעו עד לכאן, ורגע לפני שנפרדים – קבלו בונוס קטן ממני.

מכירים את זה שאתם מגיעים לאתר שבנוי על וורדפרס, אבל לא מצליחים למצוא את התבנית הסופר-שווה שעשו בה שימוש?

בדיוק בשביל זה אני מביא לכם את whatwpthemeisthat, הכלי שיפתור לכם את הבעיות האלו.

פשוט מכניסים את כתובת האתר המבוקש, ומקבלים פירוט על התבנית, כולל תבנית-אב ותבנית בן. אם זה לא מספיק, אז גם חלק מהפלאגינים בהם נעשה שימוש עלולים לצוץ בשימוש בכלי הזה!


אשמח לשמוע מה דעתכם – על הרשימה, על הפלאגינים שלא נכנסו, ואפילו על הבונוס. איזה פלאגינים לוורדפרס הם חובה למפתחים בעיניכם?

אה, ואם אהבתם את הכלי הזה, ובמיוחד אם אהבתם גם את הרשימה – למה שלא תרשמו לניוזלטר שלנו?, ככה תדעו כשיוצאים דברים נוספים שבטח תאהבו! 🙂


 


הפוסט 8 תוספים לוורדפרס שיקלו על כל מפתח הופיע ראשון בMasterScripterהאחריות על התגובות למאמרים השונים חלה על שולחיהן. הנהלת האתר אינה אחראית על תוכנן.
שליחת תגובה
חוקי שליחת תגובות*
תגובות חברי האתר מאושרות אוטומטית
כותרת*
_CM_USER*
_CM_EMAIL*
_CM_URL*
הודעה*
קוד אבטחה*

 הערה: התכנים המוצגים בעמוד זה ...

התכנים המופיעים במדור זה מועברים אוטומטית מבלוגים ואתרי מידע ברשת, כל הזכויות על התכנים: כולל טקסטים, תמונות, סרטים וכל מדיה נוספת, הנם של יוצרי החומר המקורי בלבד. אתר נט2יו אינו טוען לבעלות או לזכויות יוצרים על התכנים, אלא רק מצביע עליהם בצורה נוחה ומרוכזת, וכן מקשר אל האתר המקורי, עם המאמרים המלאים. אם למרות האמור לעיל, נתקלת בחשש להפרת זכויות יוצרים, או שתוכן מסויים באתר אינו לרוחך, אנא דווח לנו באמצעות טופס יצירת הקשר ונורידו בהקדם האפשרי מהאתר.
×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר:

 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • מבנה קבוע ואחיד לנושאים, תתי הנושאים והדפים באתר.
 • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו כרום, פיירפוקס ואופרה)
 • האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
 • לאובייקטים הגרפיים באתר יש חלופה טקסטואלית (alt).
 • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר וכן בלחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה הנגללת בצד האתר ונפתחת בלחיצה על הסמלון של כסא הגלגלים.
 • הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר להיכן הם מקשרים.
  לחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה שבצד האתר, מסמנת את כל קישורי האתר בקו תחתון.
 • אנימציות ותכנים מהבהבים: הכפתור המתאים לכך בערכת ההנגשה שבצד האתר , מאפשר להסתיר בלחיצה אחת את כל התכנים באתר הכוללים היבהובים או תכנים המכילים תנועה מהירה (אנימציות, טקסט נע).
 • למתקשי ראיה: מתקשי הראיה שבנינו יכולים להעזר בשני כפתורים הנמצאים בערכת ההנגשה בצדו הימני של האתר, האחד מסב את האתר כולו לגוונים של שחור ולבן, השני מעביר את האתר כולו למצב של ניגודיות גבוהה.