נט2יו - איכות ברשת משנת 2004
  תוספת חדשה ל"פנקס הרשימות" של מיקרוסופט – בדיקת איות
9/7 4:01

מאז ששלחה את ה-"כתבן" לעולם הזיכרונות, מיקרוסופט משפרת באופן די שיטתי את יישום עריכת הטקסטים "פנקס רשימות". התוספת החדשה היא בדיקת איות, יכולת שהיא לכל דבר ועניין קשורה מאוד לתוכנות עיבוד תמלילים. אולי זה איזה סוג של פיצוי עבור אלו שכן השתמשו בעורך הטקסט החינמי.


כך או כך, בדיקת האיות – שעובדת היטב גם בשילוב של טקסט בשפה זרה ועברית (נבדק עם אנגלית) – היא יכולת שפעילה כברירת מחדל, כמו גם התכונה המלווה שלה, "תיקון אוטומטי" שמבצעת תיקון ברגע שהיא מזהה שגיאה אם היא כבר כלולה במילון של המערכת.


כל משתמש יכול לגשת להגדרות ולבטל את היכולות הללו, וכן אפשר לקבוע עבור אילו סוגי קבצים בדיקת האיות לא תהיה פעילה, מרשימה שבמיקרוסופט הגדירו מראש.


במקרה של שגיאת כתיב שהמערכת אינה מזהה איך לתקן אותה, ואם מבטלים את התיקון האוטומטי – מילים שגויות יסומנו בקו תחתון אדום כמו ברוב מעבדי התמלילים המוכרים. לחיצה עם הכפתור השמאלי של העכבר על מילה שגויה תציג רשימת תיקונים אפשרית, אם יש. לחיצה עם הכפתור הימני של העכבר ובחירת האפשרות "בדיקת איות" מהרשימה תפתח אותה רשימת תיקונים אבל עם כמה אפשרויות נוספות, כמו התעלמות, הוספה למילון וכדומה.


כזכור, מיקרוסופט במשך השנתיים האחרונות הקנתה לפנקס עיצוב מודרני, הוסיפה את האפשרות לפתוח כמה מסמכים במקביל בכרטיסיות באותו חלון, וכן מאפשרת לבחור גופן לכתיבה ואף האם להשתמש ברקע בהיר, כהה או תואם את הגדרות המערכת.


כך נראה בודק האיות ב"פנקס רשימות".https://www.pc.co.il/wp-content/uploads/2024/07/בודק-איות-נוטפד-300x156.jpg 300w, https://www.pc.co.il/wp-content/uploads/2024/07/בודק-איות-נוטפד-768x396.jpg 768w, https://www.pc.co.il/wp-content/uploads/2024/07/בודק-איות-נוטפד-290x150.jpg 290w" sizes="(max-width: 806px) 100vw, 806px" />

כך נראה בודק האיות ב"פנקס רשימות". צילום: צילום מסך


חידושים ב"פנקס הרשימות" של מיקרוסופטhttps://www.pc.co.il/wp-content/upload ... /NOTEPAD-LOGO-300x156.jpg 300w, https://www.pc.co.il/wp-content/upload ... /NOTEPAD-LOGO-768x396.jpg 768w, https://www.pc.co.il/wp-content/upload ... /NOTEPAD-LOGO-290x150.jpg 290w" sizes="(max-width: 806px) 100vw, 806px" />


הפוסט תוספת חדשה ל"פנקס הרשימות" של מיקרוסופט – בדיקת איות הופיע ראשון באנשים ומחשבים - פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיותהאחריות על התגובות למאמרים השונים חלה על שולחיהן. הנהלת האתר אינה אחראית על תוכנן.
שליחת תגובה
חוקי שליחת תגובות*
תגובות חברי האתר מאושרות אוטומטית
כותרת*
_CM_USER*
_CM_EMAIL*
_CM_URL*
הודעה*
קוד אבטחה*

 הערה: התכנים המוצגים בעמוד זה ...

התכנים המופיעים במדור זה מועברים אוטומטית מבלוגים ואתרי מידע ברשת, כל הזכויות על התכנים: כולל טקסטים, תמונות, סרטים וכל מדיה נוספת, הנם של יוצרי החומר המקורי בלבד. אתר נט2יו אינו טוען לבעלות או לזכויות יוצרים על התכנים, אלא רק מצביע עליהם בצורה נוחה ומרוכזת, וכן מקשר אל האתר המקורי, עם המאמרים המלאים. אם למרות האמור לעיל, נתקלת בחשש להפרת זכויות יוצרים, או שתוכן מסויים באתר אינו לרוחך, אנא דווח לנו באמצעות טופס יצירת הקשר ונורידו בהקדם האפשרי מהאתר.
×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר:

 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • מבנה קבוע ואחיד לנושאים, תתי הנושאים והדפים באתר.
 • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו כרום, פיירפוקס ואופרה)
 • האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
 • לאובייקטים הגרפיים באתר יש חלופה טקסטואלית (alt).
 • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר וכן בלחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה הנגללת בצד האתר ונפתחת בלחיצה על הסמלון של כסא הגלגלים.
 • הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר להיכן הם מקשרים.
  לחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה שבצד האתר, מסמנת את כל קישורי האתר בקו תחתון.
 • אנימציות ותכנים מהבהבים: הכפתור המתאים לכך בערכת ההנגשה שבצד האתר , מאפשר להסתיר בלחיצה אחת את כל התכנים באתר הכוללים היבהובים או תכנים המכילים תנועה מהירה (אנימציות, טקסט נע).
 • למתקשי ראיה: מתקשי הראיה שבנינו יכולים להעזר בשני כפתורים הנמצאים בערכת ההנגשה בצדו הימני של האתר, האחד מסב את האתר כולו לגוונים של שחור ולבן, השני מעביר את האתר כולו למצב של ניגודיות גבוהה.