נט2יו - איכות ברשת משנת 2004
  ההבטחה של שרת המדע: "נגבש תוכנית להשקעה בהיי-טק ובחדשנות"
9/6 6:49

בתוך שבועיים עתידה רשות החדשנות להגיש תוכנית רב שנתית להשקעה בהיי-טק ובחדשנות, שתובא לאישור הממשלה – כך החליטה היום (א') ועדת השרים למדע ולטכנולוגיה, שבראשה עומדת שרת החדשנות, המדע והטכנולוגיה, גילה גמליאל. לדברי גמליאל, "כל שקל שמושקע בהיי-טק הוא השקעה אסטרטגית, שמניבה תשואה משמעותית לכלכלה ולחברה בישראל".


במהלך הדיון הוצג לשרים חברי הוועדה הדו"ח שרשות החדשנות פרסמה בשבוע שעבר, שמראה את הנתונים העגומים של ההיי-טק ומזהיר כי הוא עלול לחוות בקרוב מצב דומה להתפוצצות בועת הדוט קום "או, חלילה, לעבור למצב של צמצום". בדיון נדונו הצעדים המיידיים שיש לעשות והתוכניות שיש לגבש על מנת לשמר את מעמדו של הענף, על רקע הנתונים המדאיגים.


מלבד השרים חברי הוועדה השתתפו בדיון נשיא התאחדות התעשיינים, ד"ר רון תומר, נציגי משרד האוצר, ראש המועצה הלאומית לכלכלה ויועץ כלכלי לראש הממשלה, פרופ' אבי שמחון, ובכירים בחברות היי-טק.


גמליאל אמרה כי "התלות של המשק בתעשיית ההיי טק מחייבת צעדים מהירים כדי להתמודד עם התופעות שעלו בדו"ח הרשות, בהן חרם המשקיעים, העברת עובדים לחו"ל והשלכות האנטישמיות על גיוסי ההון". היא הדגישה כי "קיים צורך בהגדלה משמעותית של תקציב ההשקעות הממשלתי השנתי בהיי-טק ובהתאמתו לגידול השוטף בתקציב המדינה, מעבר לתוספת התקציב שניתנה השנה. כמו כן, נדרש ליצור מנגנונים חדשים לעידוד השקעות של גופים מוסדיים ישראליים בחברות היי-טק מקומיות". יצוין כי לרשות החדשנות כבר יש קרן לעידוד המוסדיים הישראליים להשקיע בהיי-טק.


שרת החדשנות, המדע והטכנולוגיה, גילה גמליאל.https://www.pc.co.il/wp-content/upload ... 07_NOAM9028-1-300x156.jpg 300w, https://www.pc.co.il/wp-content/upload ... 07_NOAM9028-1-768x396.jpg 768w, https://www.pc.co.il/wp-content/upload ... 07_NOAM9028-1-290x150.jpg 290w" sizes="(max-width: 806px) 100vw, 806px" />


הפוסט ההבטחה של שרת המדע: "נגבש תוכנית להשקעה בהיי-טק ובחדשנות" הופיע ראשון באנשים ומחשבים - פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיותהאחריות על התגובות למאמרים השונים חלה על שולחיהן. הנהלת האתר אינה אחראית על תוכנן.
שליחת תגובה
חוקי שליחת תגובות*
תגובות חברי האתר מאושרות אוטומטית
כותרת*
_CM_USER*
_CM_EMAIL*
_CM_URL*
הודעה*
קוד אבטחה*

 הערה: התכנים המוצגים בעמוד זה ...

התכנים המופיעים במדור זה מועברים אוטומטית מבלוגים ואתרי מידע ברשת, כל הזכויות על התכנים: כולל טקסטים, תמונות, סרטים וכל מדיה נוספת, הנם של יוצרי החומר המקורי בלבד. אתר נט2יו אינו טוען לבעלות או לזכויות יוצרים על התכנים, אלא רק מצביע עליהם בצורה נוחה ומרוכזת, וכן מקשר אל האתר המקורי, עם המאמרים המלאים. אם למרות האמור לעיל, נתקלת בחשש להפרת זכויות יוצרים, או שתוכן מסויים באתר אינו לרוחך, אנא דווח לנו באמצעות טופס יצירת הקשר ונורידו בהקדם האפשרי מהאתר.
×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר:

 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • מבנה קבוע ואחיד לנושאים, תתי הנושאים והדפים באתר.
 • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו כרום, פיירפוקס ואופרה)
 • האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
 • לאובייקטים הגרפיים באתר יש חלופה טקסטואלית (alt).
 • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר וכן בלחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה הנגללת בצד האתר ונפתחת בלחיצה על הסמלון של כסא הגלגלים.
 • הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר להיכן הם מקשרים.
  לחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה שבצד האתר, מסמנת את כל קישורי האתר בקו תחתון.
 • אנימציות ותכנים מהבהבים: הכפתור המתאים לכך בערכת ההנגשה שבצד האתר , מאפשר להסתיר בלחיצה אחת את כל התכנים באתר הכוללים היבהובים או תכנים המכילים תנועה מהירה (אנימציות, טקסט נע).
 • למתקשי ראיה: מתקשי הראיה שבנינו יכולים להעזר בשני כפתורים הנמצאים בערכת ההנגשה בצדו הימני של האתר, האחד מסב את האתר כולו לגוונים של שחור ולבן, השני מעביר את האתר כולו למצב של ניגודיות גבוהה.