נט2יו - איכות ברשת משנת 2004
  דלפו לרשת: נתונים אישיים של 73 מיליון לקוחות AT&T
31/3 8:38

נתונים אישיים ששייכים ל-73 מיליון לקוחות AT&T – בהווה ולשעבר – הודלפו לרשת. המידע, שנחשף בדארקנט, כולל כתובות, מספרי תעודת זהות וקוד סיסמה – כך לפי הודעת ענקית הטלקום האמריקנית מאתמול (ש').


AT&T מסרה כי "לא זיהתה ראיות המצביעות על גניבת הנתונים", אולם גייסה מומחי אבטחת מידע והגנת סייבר לסייע בחקירת האירוע. החברה הוסיפה כי היא איפסה את קודי הסיסמה של הלקוחות. היא הודיעה ללקוחותיה שעליהם "להישאר ערניים, ולעקוב אחר פעילות החשבון שלהם ואחר דו"חות המתקבלים מחברות האשראי".


הערכה: הנתונים נכונים ל-2019 או קודם לכן


מומחי אבטחה העריכו שהנתונים שנקצרו ופורסמו בדארקנט נכונים ל-2019 או קודם לכן. הערכה נוספת ציינה כי מדובר בפרטיהם של 7.6 מיליון לקוחות עכשוויים, ועוד 65.4 מיליון פרטים של בעלי חשבונות לשעבר. לפי AT&T, המידע שנחשף כולל שמות מלאים, כתובות מייל ותאריכי לידה, אם כי היא ציינה שמידע פיננסי לא הודלף.


החברה מסרה כי "לא ברור אם מקורם של הנתונים (שנפרצו – י"ה) הוא במערכות שלנו, או (שבוצעה פריצה – י"ה) דרך ספק צד שלישי".


רשת הדור החמישי של AT&T משרתת כמעט את כל אזרחי ארצות הברית – כ-290 מיליון איש. בפברואר השנה היא חוותה השבתה חלקית של פעילותה, שהשפיעה על עשרות אלפי משתמשי טלפונים. החברה התנצלה והציעה פיצוי בסך של חמישה דולר למי שנפגע. התביעה הכללית בניו יורק פתחה בחקירת המקרה, שבו חלק מהלקוחות היו מנועים מלהשתמש בנייד שלהם למשך כ-12 שעות. AT&T הכחישה שמדובר במתקפת סייבר וטענה שמקור ההשבתה הוא בעדכון תוכנה.


מומחים תמהים על ההחלטה של AT&T לאשר את קיום הדליפה


מומחי אבטחה אחרים הביעו תמיהה מה קרה לענקית הטלקום שלפתע אישרה את דבר קיומה של הפריצה, כאשר דיווחים על הדליפה לדארקנט של נתוני הלקוחות שלה פורסמו כבר לפני יותר משבוע, במחצית החודש. בדיווח אז נמסר כי הנתונים עדכניים ל-2021, וכי אותה הפריצה בוצעה, ככל הנראה, באותה השנה. הפרסום אז נעשה בשל מידע שהגיע ממודיע של סוכנויות אכיפת החוק, שהוא פעיל בדארקנט, והוא זה שעצר את המשך ההדלפה.


לפי גרסה אחרת, בדיווח של RestorePrivacy מאוגוסט 2021, כנופיית הפשע ShinyHunters טענה שגנבה נתונים פרטיים ששייכים ל-70 מיליון לקוחות AT&T וניסתה למכור את מסד הנתונים תמורת מיליון דולר. אז, AT&T הכחישה כי הנתונים הגנובים הם אמינים ולגיטימיים, ומסרה בתגובה כי "בהתבסס על החקירה שלנו, נראה שהמידע שהופיע באינטרנט לא הגיע מהמערכות שלנו".


בחלוף כמה חודשים, לפני כשנה, החברה הודתה שהאקרים הצליחו להשיג גישה לכתשעה מיליון פרטי חשבונות של לקוחות. לדבריה, פרטי הלקוחות הגיעו להאקרים דרך פריצה לאחד מהספקים שלה, והיא כללה מידע של שמות פרטיים, מספרי חשבונות ומספרי טלפון ניידים, כמו גם כתובות מייל. דובר AT&T מסר אז כי "הנתונים (שנגנבו – י"ה) הם בני כמה שנים, והם נוגעים בעיקר לזכאות לשדרוג מכשירים", וכי "הנתונים שפורסמו עברו, כמה פעמים, מחזור שמתבסס על הדלפה קודמת".


AT&T.https://www.pc.co.il/wp-content/upload ... ck_2345731945-300x156.jpg 300w, https://www.pc.co.il/wp-content/upload ... ck_2345731945-768x396.jpg 768w, https://www.pc.co.il/wp-content/upload ... ck_2345731945-290x150.jpg 290w" sizes="(max-width: 806px) 100vw, 806px" />


הפוסט דלפו לרשת: נתונים אישיים של 73 מיליון לקוחות AT&T הופיע ראשון באנשים ומחשבים - פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיותהאחריות על התגובות למאמרים השונים חלה על שולחיהן. הנהלת האתר אינה אחראית על תוכנן.
שליחת תגובה
חוקי שליחת תגובות*
תגובות חברי האתר מאושרות אוטומטית
כותרת*
_CM_USER*
_CM_EMAIL*
_CM_URL*
הודעה*
קוד אבטחה*

 הערה: התכנים המוצגים בעמוד זה ...

התכנים המופיעים במדור זה מועברים אוטומטית מבלוגים ואתרי מידע ברשת, כל הזכויות על התכנים: כולל טקסטים, תמונות, סרטים וכל מדיה נוספת, הנם של יוצרי החומר המקורי בלבד. אתר נט2יו אינו טוען לבעלות או לזכויות יוצרים על התכנים, אלא רק מצביע עליהם בצורה נוחה ומרוכזת, וכן מקשר אל האתר המקורי, עם המאמרים המלאים. אם למרות האמור לעיל, נתקלת בחשש להפרת זכויות יוצרים, או שתוכן מסויים באתר אינו לרוחך, אנא דווח לנו באמצעות טופס יצירת הקשר ונורידו בהקדם האפשרי מהאתר.
×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר:

 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • מבנה קבוע ואחיד לנושאים, תתי הנושאים והדפים באתר.
 • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו כרום, פיירפוקס ואופרה)
 • האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
 • לאובייקטים הגרפיים באתר יש חלופה טקסטואלית (alt).
 • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר וכן בלחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה הנגללת בצד האתר ונפתחת בלחיצה על הסמלון של כסא הגלגלים.
 • הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר להיכן הם מקשרים.
  לחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה שבצד האתר, מסמנת את כל קישורי האתר בקו תחתון.
 • אנימציות ותכנים מהבהבים: הכפתור המתאים לכך בערכת ההנגשה שבצד האתר , מאפשר להסתיר בלחיצה אחת את כל התכנים באתר הכוללים היבהובים או תכנים המכילים תנועה מהירה (אנימציות, טקסט נע).
 • למתקשי ראיה: מתקשי הראיה שבנינו יכולים להעזר בשני כפתורים הנמצאים בערכת ההנגשה בצדו הימני של האתר, האחד מסב את האתר כולו לגוונים של שחור ולבן, השני מעביר את האתר כולו למצב של ניגודיות גבוהה.