נט2יו - איכות ברשת משנת 2004
  הבורסה מגיבה להורדת הדירוג: מדד הבנקים מאבד 1.5%
10/2 23:17


יום המסחר הראשון לשבוע זה בבורסה בתל אביב נפתח בירידות בצל הורדת הדירוג לישראל על ידי חברת מודי’ס. מדד הבנקים מוביל את הירידות ומאבד 1.5%, ת"א 35 משיל 0.8%, ת"א 90 יורד ב-1.1%.התשואות אג"ח עלו בסוף השבוע מעבר לים, והאג"ח המשלתי ל-10 שנים יורד ב-0.6%.


נראה כי את התגובה של המשקיעים הזרים נראה מחר בבורסה המקומית כאשר בשוק מעידים שהורדת הדירוג מגולמת בשוק, אלא שהתגובה של שר האוצר שמאשים את מודי’ס בהטייה פוליטית עלולה להחריף את התגובה בשוק. "קיים בהחלט חשש מתגובה שלילית יותר של השווקים לתגובות בכירים בממשלה, אשר תקפו את החלטת מודי’ס כנגועה במניעים פוליטיים. נזכיר כי קיים סיכוי גבוה לכך שגם פיץ’ תוריד בקרוב את הדירוג...", אמר מודי שפריר, אסטרטג חדר המסחר של בנק הפועלים. "בהקשר לכך, גובר החשש כי השווקים עשויים לדרוש עתה פרמיית סיכון גבוהה יותר מנכסים מקומיים, בשל חששותיהם כי הממשלה לא תיישם את הצעדים הנדרשים לצורך שמירה והעלאה מחודשת של דירוג האשראי בעתיד".


בקרב מניות ת"א 35 נובה בלטת בעלייה של 6.5%, הבנקים מאבדים גובה ברקע להורדת הדירוג, לאומי מאבדת 1.55%, פועלים יורדת ב-1.7%, מזרחי טפחות יורדת ב-1.8%. מנייתה של מנורה מאבדת 3%, זוז פאוור מזנקת ב-17% על רקע עדכון לגבי המיזוג ל-SPAC.


עשות אשקלון עולה ב-4.5% ברקע להזמנות שקיבה מלקוח אמריקאי - לכתבה המלאה.


ישראייר דיווחה על ביטול העסקה לרכישת חברת התעופה הצ’כית סמארטווינגס - לכתבה המלאה.
האחריות על התגובות למאמרים השונים חלה על שולחיהן. הנהלת האתר אינה אחראית על תוכנן.
שליחת תגובה
חוקי שליחת תגובות*
תגובות חברי האתר מאושרות אוטומטית
כותרת*
_CM_USER*
_CM_EMAIL*
_CM_URL*
הודעה*
קוד אבטחה*

 הערה: התכנים המוצגים בעמוד זה ...

התכנים המופיעים במדור זה מועברים אוטומטית מבלוגים ואתרי מידע ברשת, כל הזכויות על התכנים: כולל טקסטים, תמונות, סרטים וכל מדיה נוספת, הנם של יוצרי החומר המקורי בלבד. אתר נט2יו אינו טוען לבעלות או לזכויות יוצרים על התכנים, אלא רק מצביע עליהם בצורה נוחה ומרוכזת, וכן מקשר אל האתר המקורי, עם המאמרים המלאים. אם למרות האמור לעיל, נתקלת בחשש להפרת זכויות יוצרים, או שתוכן מסויים באתר אינו לרוחך, אנא דווח לנו באמצעות טופס יצירת הקשר ונורידו בהקדם האפשרי מהאתר.
×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר:

 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • מבנה קבוע ואחיד לנושאים, תתי הנושאים והדפים באתר.
 • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו כרום, פיירפוקס ואופרה)
 • האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
 • לאובייקטים הגרפיים באתר יש חלופה טקסטואלית (alt).
 • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר וכן בלחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה הנגללת בצד האתר ונפתחת בלחיצה על הסמלון של כסא הגלגלים.
 • הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר להיכן הם מקשרים.
  לחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה שבצד האתר, מסמנת את כל קישורי האתר בקו תחתון.
 • אנימציות ותכנים מהבהבים: הכפתור המתאים לכך בערכת ההנגשה שבצד האתר , מאפשר להסתיר בלחיצה אחת את כל התכנים באתר הכוללים היבהובים או תכנים המכילים תנועה מהירה (אנימציות, טקסט נע).
 • למתקשי ראיה: מתקשי הראיה שבנינו יכולים להעזר בשני כפתורים הנמצאים בערכת ההנגשה בצדו הימני של האתר, האחד מסב את האתר כולו לגוונים של שחור ולבן, השני מעביר את האתר כולו למצב של ניגודיות גבוהה.