נט2יו - איכות ברשת משנת 2004
  ”השפעות המלחמה הביאו לאבדן הכנסות”: אמות סיפקה תחזית FFO חלשה ל-2024
7/2 23:06


אמות פרסמה הבוקר (ה’) את דוחותיה הכספיים לרבעון הרביעי של השנה ולשנת 2023 כולה. התחזית שסיפקה אמות לשנת 2024 מצביעה על האטה בצמיחה ב-NOI וה-FFO.


ברבעון הרביעי ה-NOI עלה ב-3% לעומת התקופה המקבילה אשתקד והסתכם ב-250 מיליון שקל. עם זאת, מדובר בירידה של 2% בהשוואה לרבעון השלישי של 2023. ב-2023 כולה רשמה אמות NOI של 1.004 מיליארד שקל, עלייה של 8% לעומת ה-NOI ב-2022.


ה-NOI מנכסים זהים ברבעון הרביעי הסתכם ב-250 מיליון שקל, המהווה ירידה של 2% לעומת הרבעון השלישי של 2023. נתון זה כולל השפעת הוצאה חד פעמית, כולל השפעת הקלות מלחמת חרבות ברזל, אשר הביאו לאבדן הכנסות בסך של 6 מיליון שקל. בנטרול ההשפעות החד פעמיות ה-NOI מנכסים זהים מסתכם ב-256 מיליון שקל, המהווה עלייה של 5.3% לעומת התקופה המקבילה, וללא שינוי לעומת הרבעון השלישי של 2023.


ה-FFO ברבעון הרביעי עלה ב-2% לעומת התקופה המקבילה ב-2022 והסתכם ב- 199 מיליון שקל. מדובר בירידה של 1% לעומת הרבעון השלישי. את שנת 2023 אמות סיימה עם FFO של 803 מיליון שקל, עלייה של 8% לעומת 2022.


אמות סיפקה תחזית NOI ל-2024 בטווח של 1.000-1.040 מיליארד שקל. טווח האמצע של התחזית משקף שיפור של כ-2% לעומת 2023.


תחזית FFO שסיפקה אמות נאמדת בטווח של 775-805 מיליון שקל, כאשר טווח האמצע של התחזית משקף קיטון של כ-2% לעומת 2023.


החברה הודיעה העל חלוקת דיבידנד על סך של כ-231 מיליון שקל. בשנת 2024 בכוונת החברה לחלק דיבידנד שנתי מינימלי בסך של 108 אגורות למניה.


אמות השקעות מקבוצת אלוני חץ הינה אחת מחברות הנדל"ן המניב הגדולות והמובילות בישראל. מניות החברה נכללות במדד ת"א 35 ובמדד ת"א-נדל"ן. אמות מחזיקה 114 נכסים מניבים בישראל בשטח כולל של 1.85 מיליון מ"ר. מרבית נכסי הקבוצה (90%) ממוקמים בערים הגדולות במרכז הארץ ובאזורי הביקוש ושיעורי התפוסה בהם גבוהים. 49% משווי הנכסים המניבים הינם משרדים, 28% לוגיסטיקה ופארקי תעשיה, 17% מסחר, 5% סופרמרקטים ו-1% אחרים. לחברה 6 פרויקטים בהקמה בהיקף של כ-218 אלף מ״ר (ביניהם: ToHa2, מתחם תעסוקה ומסחר ברח’ הלח"י ומתחם K בכניסה לעיר ירושלים) ו-3 נכסים בתכנון וייזום בהיקף של כ-56 אלף מ״ר.


בין הנכסים הבולטים של החברה: ToHa1 (מתחם תוצרת הארץ), מגדל אמות אטריום, קמפוס אמות חולון, מגדל אמות, בית אמות משפט, בית אמות ביטוח, הפארק הלוגיסטי בצריפין, המרכז הלוגיסטי של טבע בשוהם, מרכז ה-Online של שופרסל במודיעין, קניון קרית אונו, קניון ערים כפר סבא, סנטר הגליל ראש פינה, פאור סנטר B7 בבאר שבע ופורטפוליו של כ- 35 סופרמרקטים ברחבי הארץ.


שמעון אבודרהם, מנכ"ל אמות: "אנו מסכמים את שנת 2023 עם המשך עלייה ב-NOI וב-FFO וזאת למרות ההאטה בפעילות המשק והמציאות החדשה שנכפתה עלינו בעקבות אירועי ה-7 באוקטובר. גם ברבעון הרביעי המשכנו להציג שיפור בפרמטרים התפעוליים ועלינו על תחזיותינו המוקדמות, זאת על אף השפעותיה השליליות של המלחמה אשר הובילו לאובדן הכנסות שנבע מההקלות שהענקנו ללקוחותינו.


"עוד קודם לפרוץ המלחמה, התאפיינה שנת 2023 בהאטה בשוק המשרדים בישראל, בעיקר עקב הירידה בהשקעות בענף ההייטק המקומי ועל רקע האקלים הכלכלי ואי השקט הפוליטי. פעלנו במהירות כדי לתת מענה לאתגרים החדשים, חיזקנו את הקשר עם הלקוחות וחידדנו את היתרון היחסי שלנו. הודות לחוזקות הנובעות מאיכות הנכסים ורמת השירות, אנו ממשיכים לשמור על שיעורי תפוסה גבוהים ועל שיפור במדדים המרכזיים.


"במהלך השנה המשכנו להשקיע בהקמתם של שישה נכסים חדשים ובהשבחתם של הקיימים. במקביל, אנו פועלים לטיוב הפורטפוליו שלנו באמצעות מכירת נכסים שאינם נכסי ליבה. במחצית השנייה של השנה אף התחלנו לזהות הזדמנויות רכישה ואנו פועלים למימושן. ההשקעה ארוכת השנים בלקוחות ובנכסי הנדל"ן, האיתנות הפיננסית, הפיזור בין הסקטורים השונים ותמהיל השוכרים החזק והמגוון, מאפשרים לנו להמשיך להתפתח ולהתמיד בתנופה המאפיינת אותנו, גם בתקופה מאתגרת זו", אמר אבודרהם.
האחריות על התגובות למאמרים השונים חלה על שולחיהן. הנהלת האתר אינה אחראית על תוכנן.
שליחת תגובה
חוקי שליחת תגובות*
תגובות חברי האתר מאושרות אוטומטית
כותרת*
_CM_USER*
_CM_EMAIL*
_CM_URL*
הודעה*
קוד אבטחה*

 הערה: התכנים המוצגים בעמוד זה ...

התכנים המופיעים במדור זה מועברים אוטומטית מבלוגים ואתרי מידע ברשת, כל הזכויות על התכנים: כולל טקסטים, תמונות, סרטים וכל מדיה נוספת, הנם של יוצרי החומר המקורי בלבד. אתר נט2יו אינו טוען לבעלות או לזכויות יוצרים על התכנים, אלא רק מצביע עליהם בצורה נוחה ומרוכזת, וכן מקשר אל האתר המקורי, עם המאמרים המלאים. אם למרות האמור לעיל, נתקלת בחשש להפרת זכויות יוצרים, או שתוכן מסויים באתר אינו לרוחך, אנא דווח לנו באמצעות טופס יצירת הקשר ונורידו בהקדם האפשרי מהאתר.
×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר:

 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • מבנה קבוע ואחיד לנושאים, תתי הנושאים והדפים באתר.
 • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו כרום, פיירפוקס ואופרה)
 • האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
 • לאובייקטים הגרפיים באתר יש חלופה טקסטואלית (alt).
 • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר וכן בלחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה הנגללת בצד האתר ונפתחת בלחיצה על הסמלון של כסא הגלגלים.
 • הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר להיכן הם מקשרים.
  לחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה שבצד האתר, מסמנת את כל קישורי האתר בקו תחתון.
 • אנימציות ותכנים מהבהבים: הכפתור המתאים לכך בערכת ההנגשה שבצד האתר , מאפשר להסתיר בלחיצה אחת את כל התכנים באתר הכוללים היבהובים או תכנים המכילים תנועה מהירה (אנימציות, טקסט נע).
 • למתקשי ראיה: מתקשי הראיה שבנינו יכולים להעזר בשני כפתורים הנמצאים בערכת ההנגשה בצדו הימני של האתר, האחד מסב את האתר כולו לגוונים של שחור ולבן, השני מעביר את האתר כולו למצב של ניגודיות גבוהה.