נט2יו - איכות ברשת משנת 2004
  מהו לשון הרע באינטרנט?
7/2 6:06

כבר מהימים הראשונים שבהם התחלנו לגלוש באינטרנט, המרחב הדיגיטלי נתפש ככזה שאפשר לפרסם בו מה שרוצים, בעיקר עקב אשליית האנונימיות. בפועל, הוצאת לשון הרע באינטרנט הינה עוולה אזרחית ואף עבירה, ומי ששמו הטוב נפגע כתוצאה ממנה רשאי, ולמעשה חייב לפעול. במשרד עורכי דין ונוטריון חגי אורגד מטפלים במקרים בגין לשון הרע באינטרנט על בסיס חתירה למצוינות וניסיון ספציפי רחב יריעה ורב שנים.


הפעולות שמבוצעות במקרה של לשון הרע באינטרנט


* צילום מסך – תמיד כדאי קודם כל לצלם את התוכן שמהווה מבחינתכם דיבה כאשר עסקינן בעניין לשון הרע באינטרנט כך שתהיה לכך הוכחה גם אם מי שפרסם את הפרסום יבחר למחוק אותו. לעיתים המחיקה מייתרת את המשך התהליך, אבל יש גם מקרים שבהם ניתן פיצוי גם לאחר פרסום שנמחק.


* ייעוץ ספציפי עבורכם – תחום לשון הרע מתאפיין במורכבות ובשלל ניואנסים שמבחינים בין פרסום פוגע אבל לגיטימי לבין לשון הרע. קבלת ייעוץ ספציפי על בסיס הפרטים הרלוונטיים כאשר עסקינן בעניין לשון הרע באינטרנט תעזור לכם להבין מהן האפשרויות העומדות בפניכם.


* מכתב התראה לפני הליך משפטי – באופן עקרוני אפשר להגיש תביעה בגין לשון הרע באינטרנט גם ללא מכתב התראה, אולם לעיתים מכתב ההתראה משיג את המטרה גם ללא הליך משפטי ממושך ותובעני. במכתב מפורטות הדרישות ממפרסם התוכן שמהווה לשון הרע, ובפרט התנצלות בולטת לעין ו/או פיצוי כספי.


* בקשה לצו מניעה – יש מצבים שבהם הפגיעה בשם הטוב עלולה להיות מזיקה במיוחד, ולכן כדאי לשקול בקשה להוצאת צו מניעה כנגד פרסום בעניין לשון הרע באינטרנט, וליתר דיוק למחיקתו המידית.


* תביעת פיצויים – ניתן לדרוש פיצוי בגובה עד 80,000 ש"ח גם ללא הוכחת נזק. במקרים שבהם עורך הדין מצליח להוכיח כי הפרסום נעשה במזיד מתוך כוונה להזיק, הסכום המרבי הוא 160,000 ש"ח, וכשישנה הוכחה לגבי היקף הנזק – הפיצוי יותאם לגובה הנזק  כאשר עסקינן בעניין לשון הרע באינטרנט


מיצוי הזכויות בנחישות רבה


שם טוב הוא נכס משמעותי, גם לאנשים פרטיים, גם לעסקים וגם לארגונים. בהתאם בכל מקרה של לשון הרע באינטרנט חשוב למצוא עורך דין שמחויב אליכם. עו"ד חגי אורגד השלים את לימודי המשפטים בהצטיינות יתרה לפני שנים רבות, והמחויבות להצלחה היא ערך מרכזי עבורו ועבור עובדי משרדו גם במתן שירות ללקוחות בכל התחומים ובפרט כשמדובר על פגיעה במוניטין.


הפוסט מהו לשון הרע באינטרנט? הופיע לראשונה ב-מקומונט חיפה - קול חיפה חדשות מקומיות של חיפה.האחריות על התגובות למאמרים השונים חלה על שולחיהן. הנהלת האתר אינה אחראית על תוכנן.
שליחת תגובה
חוקי שליחת תגובות*
תגובות חברי האתר מאושרות אוטומטית
כותרת*
_CM_USER*
_CM_EMAIL*
_CM_URL*
הודעה*
קוד אבטחה*

 הערה: התכנים המוצגים בעמוד זה ...

התכנים המופיעים במדור זה מועברים אוטומטית מבלוגים ואתרי מידע ברשת, כל הזכויות על התכנים: כולל טקסטים, תמונות, סרטים וכל מדיה נוספת, הנם של יוצרי החומר המקורי בלבד. אתר נט2יו אינו טוען לבעלות או לזכויות יוצרים על התכנים, אלא רק מצביע עליהם בצורה נוחה ומרוכזת, וכן מקשר אל האתר המקורי, עם המאמרים המלאים. אם למרות האמור לעיל, נתקלת בחשש להפרת זכויות יוצרים, או שתוכן מסויים באתר אינו לרוחך, אנא דווח לנו באמצעות טופס יצירת הקשר ונורידו בהקדם האפשרי מהאתר.
×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר:

 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • מבנה קבוע ואחיד לנושאים, תתי הנושאים והדפים באתר.
 • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו כרום, פיירפוקס ואופרה)
 • האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
 • לאובייקטים הגרפיים באתר יש חלופה טקסטואלית (alt).
 • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר וכן בלחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה הנגללת בצד האתר ונפתחת בלחיצה על הסמלון של כסא הגלגלים.
 • הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר להיכן הם מקשרים.
  לחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה שבצד האתר, מסמנת את כל קישורי האתר בקו תחתון.
 • אנימציות ותכנים מהבהבים: הכפתור המתאים לכך בערכת ההנגשה שבצד האתר , מאפשר להסתיר בלחיצה אחת את כל התכנים באתר הכוללים היבהובים או תכנים המכילים תנועה מהירה (אנימציות, טקסט נע).
 • למתקשי ראיה: מתקשי הראיה שבנינו יכולים להעזר בשני כפתורים הנמצאים בערכת ההנגשה בצדו הימני של האתר, האחד מסב את האתר כולו לגוונים של שחור ולבן, השני מעביר את האתר כולו למצב של ניגודיות גבוהה.