נט2יו - איכות ברשת משנת 2004
  כל מה שרציתם לדעת על מטפים
4/2 3:17

כולם יודעים שאש היא דבר מסוכן, אך לא כולם יודעים הרבה על החומרים שעוזרים לכבות דליקה. מטף כיבוי אש הוא מכשיר בטיחות חיוני שנועד להילחם בשריפות קטנות ולמנוע את התפשטותן. מיכל המטף מלא בחומרים מדכאי אש כמו מים, קצף או כימיקלים יבשים. בעזרת מנגנון פשוט אך יעיל, המטף יכול לשחרר במהירות את תכולתו בעת ההפעלה, וליצור ערפל עדין או תרסיס החונק את האש על ידי מניעת חמצן. המטפים הם בדרך כלל מקודדי צבע, על סמך סוג השריפה שהם מתאימים לה, כדי להבטיח שהמטף שמתאים לסוג הדליקה ישמש בדיוק למצב הספציפי הדרוש. המטפים נמצאים במסגרות שונות – בתים, משרדים, בתי ספר וחללים ציבוריים, ומספקים אמצעי תגובה מיידית לבלימה ולכיבוי שריפות לפני שהן הופכות לבלתי ניתנות לשליטה. ידע נכון לגבי השימוש במטף כיבוי אש הוא חיוני, שכן, הוא מעניק לאנשים את היכולת לפעול במהירות וביעילות במצבי חירום, להציל חיים ולמזער נזק לרכוש.


מערכות כיבוי אש נוספות


מלבד העבודה המעולה שעושה מטף כיבוי אש, ישנן מערכות אחרות שיכולות להגן על ביתכם מסכנות דליקה. מערכות ספרינקלרים, למשל, הן מערכות אוטומטיות להגנה מפני אש, הנמצאות בשימוש נרחב במבנים. הם מורכבים מרשת של צינורות, המוסתרים בדרך כלל מאחורי קירות או תקרות, עם ראשי ספרינקלרים הממוקמים אסטרטגית ברחבי האזור. הספרינקלרים מזהים נוכחות של חום או עשן, וכאשר מתרחשת שריפה, החום מהאש גורם להפעלת ראש הממטרה. כל ראש ספרינקלר מופעל בנפרד, כלומר רק הראשים הקרובים לאש ישחררו מים או כימיקלים מדכאי אש. מערכות הספרינקלרים יעילות מכמה סיבות. הן יכולות לכבות או לשלוט בשריפות בשלבים הראשונים שלהן, להגביל את התפשטות הלהבות ולהפחית את הסיכון לנזק לרכוש ולאנשים. בנוסף, העבודה שמבצעת מערכת הספרינקלרים מסייעת ברכישת זמן לדיירים להתפנות ולספק סביבה בטוחה יותר לכבאים כאשר הם מגיעים למקום.


ציוד מתקדם לבטיחות מירבית


בטיחות אש היא נושא חשוב, לכן, בין אם מדובר בדאגה שתמיד יהיה מטף כיבוי אש זמין עבורכם, או התקנה של מערכת ספרינקלרים איכותית לכיבוי שריפות, צריך תמיד להיות מוכנים ומצוידים. חברת י.מ.מ גילוי אש בע"מ פועלת לספק שירותים מובילים בתחומי כיבוי וגילוי אש בכל רחבי הארץ. החברה מחזיקה מערכות גילוי אש ועשן עדכניים שתואמים לתקנות והיא בעלת תו תקן ממכון התקנים. החברה עובדת עם בעלי מקצוע מיומנים ומקצועיים בעלי ניסיון רב בתחום ותודעת שירות גבוהה, אשר מקפידים על נהלי הבטיחות ודואגים שהציוד יהיה מותקן על הצד הטוב ביותר.


הפוסט כל מה שרציתם לדעת על מטפים הופיע לראשונה ב-מקומונט חיפה - קול חיפה חדשות מקומיות של חיפה.האחריות על התגובות למאמרים השונים חלה על שולחיהן. הנהלת האתר אינה אחראית על תוכנן.
שליחת תגובה
חוקי שליחת תגובות*
תגובות חברי האתר מאושרות אוטומטית
כותרת*
_CM_USER*
_CM_EMAIL*
_CM_URL*
הודעה*
קוד אבטחה*

 הערה: התכנים המוצגים בעמוד זה ...

התכנים המופיעים במדור זה מועברים אוטומטית מבלוגים ואתרי מידע ברשת, כל הזכויות על התכנים: כולל טקסטים, תמונות, סרטים וכל מדיה נוספת, הנם של יוצרי החומר המקורי בלבד. אתר נט2יו אינו טוען לבעלות או לזכויות יוצרים על התכנים, אלא רק מצביע עליהם בצורה נוחה ומרוכזת, וכן מקשר אל האתר המקורי, עם המאמרים המלאים. אם למרות האמור לעיל, נתקלת בחשש להפרת זכויות יוצרים, או שתוכן מסויים באתר אינו לרוחך, אנא דווח לנו באמצעות טופס יצירת הקשר ונורידו בהקדם האפשרי מהאתר.
×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר:

 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • מבנה קבוע ואחיד לנושאים, תתי הנושאים והדפים באתר.
 • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו כרום, פיירפוקס ואופרה)
 • האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
 • לאובייקטים הגרפיים באתר יש חלופה טקסטואלית (alt).
 • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר וכן בלחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה הנגללת בצד האתר ונפתחת בלחיצה על הסמלון של כסא הגלגלים.
 • הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר להיכן הם מקשרים.
  לחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה שבצד האתר, מסמנת את כל קישורי האתר בקו תחתון.
 • אנימציות ותכנים מהבהבים: הכפתור המתאים לכך בערכת ההנגשה שבצד האתר , מאפשר להסתיר בלחיצה אחת את כל התכנים באתר הכוללים היבהובים או תכנים המכילים תנועה מהירה (אנימציות, טקסט נע).
 • למתקשי ראיה: מתקשי הראיה שבנינו יכולים להעזר בשני כפתורים הנמצאים בערכת ההנגשה בצדו הימני של האתר, האחד מסב את האתר כולו לגוונים של שחור ולבן, השני מעביר את האתר כולו למצב של ניגודיות גבוהה.