נט2יו - איכות ברשת משנת 2004
  ירד מהרכב סובב את רגלו נפל ונפגע – האם זה נחשב כתאונת דרכים ?
7/2 0:05

לאחר שהוכר בביטוח לאומי כ"נפגע עבודה" חברת הביטוח בהסכם פשרה תשלם לו פיצוי 100,000 ₪


תושב אזור חיפה, בתחילת שנות ה-30 לחייו, שהחנה את רכבו ליד המפעל שבו עבד, ירד מהרכב, סובב את ברכו השמאלית ונפל, תבע את חברת הביטוח "הפניקס", שביטחה את רכבו בביטוח חובה, בדרישה לקבל פיצויים כמי שנפגע ב"תאונת דרכים".


התביעה הוגשה לבית משפט השלום בחיפה, באמצעות עו"ד סאמי אבו ורדה, מומחה לתביעות נזיקי גוף שטען כי הפגיעה נופלת בהגדרה של החוק כ"תאונת דרכים" ועל כך יש מקום לפיוצי, מה גם שהפגיעה הוכרה ע"י המוסד לביטוח לאומי ב"פגיעה בעבודה".


העובד הועבר ממקום התאונה לבית חולים שם נקבע כי הוא סובל מחבלה בברך. בהמשך הוא עבר בדיקות נוספות, ביצוע של ארתרוסקופיה בברך, טיפולי פיזיותרפיה ועוד. בין השאר פוטר מעבודתו בשל המגבלות שסבל מהן.


בוועדות של הביטוח הלאומי הוא קיבל נכויות זמניות גבוהות והוכר למשך למעלה מחצי שנה כנכה נזקק. לבסוף נקבעו לו 10% נכות לצמיתות בשל הוצאת מיניסקוס ודלדול שרירים ברגלו. לטענת התביעה נכותו התפקודית עולה על זו הרפואית.


בכתב ההגנה חברת הביטוח טענה כי אין לה "כל אחריות או חבות לפצות את התובע". הצדדים הגיעו בסופו של דבר לפשרה שקיבלה תוקף של פסק דין לפיו מבלי חברת הביטוח תודה שמדובר ב"תאונת דרכים" על פי החוק ולפנים משורת הדין היא תפצה את הנפגע בסך של 100,000 שקל, זאת בנוסף לפיצויים שקיבל מהביטוח הלאומי על כך שהפגיעה אירעה בדרכו למקום עבודתו..


עו"ד סאמי אבו ורדה מציין כי "למרות שבמקרה זה לא היתה הכרעה בשאלה: האם מדובר בתאונת דרכים, הנפגע קיבל את הפיצוי גם מהביטוח הלאומי וגם מחברת הביטוח של רכבו".


 


 


הפוסט ירד מהרכב סובב את רגלו נפל ונפגע – האם זה נחשב כתאונת דרכים ? הופיע לראשונה ב-מקומונט חיפה - קול חיפה חדשות מקומיות של חיפה.האחריות על התגובות למאמרים השונים חלה על שולחיהן. הנהלת האתר אינה אחראית על תוכנן.
שליחת תגובה
חוקי שליחת תגובות*
תגובות חברי האתר מאושרות אוטומטית
כותרת*
_CM_USER*
_CM_EMAIL*
_CM_URL*
הודעה*
קוד אבטחה*

 הערה: התכנים המוצגים בעמוד זה ...

התכנים המופיעים במדור זה מועברים אוטומטית מבלוגים ואתרי מידע ברשת, כל הזכויות על התכנים: כולל טקסטים, תמונות, סרטים וכל מדיה נוספת, הנם של יוצרי החומר המקורי בלבד. אתר נט2יו אינו טוען לבעלות או לזכויות יוצרים על התכנים, אלא רק מצביע עליהם בצורה נוחה ומרוכזת, וכן מקשר אל האתר המקורי, עם המאמרים המלאים. אם למרות האמור לעיל, נתקלת בחשש להפרת זכויות יוצרים, או שתוכן מסויים באתר אינו לרוחך, אנא דווח לנו באמצעות טופס יצירת הקשר ונורידו בהקדם האפשרי מהאתר.
×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר:

 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • מבנה קבוע ואחיד לנושאים, תתי הנושאים והדפים באתר.
 • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו כרום, פיירפוקס ואופרה)
 • האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
 • לאובייקטים הגרפיים באתר יש חלופה טקסטואלית (alt).
 • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר וכן בלחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה הנגללת בצד האתר ונפתחת בלחיצה על הסמלון של כסא הגלגלים.
 • הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר להיכן הם מקשרים.
  לחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה שבצד האתר, מסמנת את כל קישורי האתר בקו תחתון.
 • אנימציות ותכנים מהבהבים: הכפתור המתאים לכך בערכת ההנגשה שבצד האתר , מאפשר להסתיר בלחיצה אחת את כל התכנים באתר הכוללים היבהובים או תכנים המכילים תנועה מהירה (אנימציות, טקסט נע).
 • למתקשי ראיה: מתקשי הראיה שבנינו יכולים להעזר בשני כפתורים הנמצאים בערכת ההנגשה בצדו הימני של האתר, האחד מסב את האתר כולו לגוונים של שחור ולבן, השני מעביר את האתר כולו למצב של ניגודיות גבוהה.