נט2יו - איכות ברשת משנת 2004
  יו-טיוב תדרוש מיוצרים לציין תוכן שנוצר על ידי GenAI
19/11/2023 2:17

יו-טיוב רוצה לאפשר ליוצרים לנצל את כוחה של הבינה המלאכותית היוצרת, אבל מנגד, היא גם קובעת מדיניות חדשה, המחייבת את היוצרים לציין כשהם מעלים תוכן שנוצר על ידי בינה מלאכותית, ותאמץ גם דרכים חדשות לדרוש הסרה של תוכן ש"מדמה אדם שניתן לזיהוי" או "מחקה אץ קולו הייחודי של אמן שירה או ראפ".


במהלך החודשים הקרובים, הודיעה יו-טיוב, היא תציג "עדכונים שיודיעו לצופים כאשר התוכן שהם צופים בו הוא סינתטי". כחלק מכך, פלטפורמת הווידאו תדרוש מהיוצרים לחשוף כשהם יצרו תוכן שונה או סינתטי שהוא ריאליסטי, כולל שימוש בכלי AI.


יו-טיוברים שלא יעמדו בכללים החדשים צפויים להשלכות: "יוצרים שיבחרו בעקביות לא לחשוף מידע זה עלולים להיות כפופים להסרת תוכן, השעיה מתוכנית השותפים של יו-טיוב (לשיתוף הכנסות ממודעות), או לעונשים אחרים", כתבו ג'ניפר פלאנרי או'קונור ואמילי מוקסלי, סגניות נשיא לניהול מוצר ביו-טיוב, בבלוג של החברה, שכותרתו "הגישה שלנו לחדשנות AI אחראית".


יו-טיוב תציין תוכן שנוצר על ידי AI יוצרת בשני אזורים: בחלונית התיאור, תוך ציון שחלק מהתוכן "עבר שינוי או שהוא סינתטי"; ובצורה בולטת יותר בנגן הווידיאו עבור סוגים מסוימים של תוכן על "נושאים רגישים". "תוויות האזהרה לתוכן שנוצר על ידי בינה מלאכותית הן "חשובות במיוחד במקרים שבהם התוכן דן בנושאים רגישים, כגון בחירות, סכסוכים מתמשכים ומשברי בריאות הציבור, או גורמים ציבוריים".


בנוסף, מציינות הכותבות, המשתמשים יוכלו לבקש הסרה של תוכן שנוצר על ידי בינה מלאכותית או תוכן סינתטי אחר או תוכן שעבר שינוי, המדמה אדם שניתן לזהות – כולל פניו או קולו – באמצעות תהליך בקשת הפרטיות של יו-טיוב. "לא כל התוכן יוסר מיו-טיוב, ואנו נשקול מגוון גורמים בעת הערכת הבקשות הללו", נכתב. גורמים כאלה עשויים לכלול אם התוכן הוא פרודיה או סאטירה; האם ניתן לזהות באופן ייחודי את מגיש הבקשה; או האם הוא גורם ציבורי או ידוען, "ובמקרה כזה, הרף עשוי להיות גבוה יותר".


עבור שותפי מוזיקה, תוסיף פלטפורמת הווידיאו את היכולת לבקש הסרה של תוכן מוזיקה שנוצר על ידי בינה מלאכותית, המחקה את קולו הייחודי של אמן שירה או ראפ", כתבו או'קונור ומוקסלי. אפשרות זו תהיה זמינה עבור חברות מוזיקה ומפיצים שמייצגים אמנים, המשתתפים בניסויי ה-AI הראשוניים של יו-טיוב מיוזיק. בקביעה אם להיעתר לבקשת הסרה, תשקול יו-טיוב גורמים, כמו האם התוכן "הוא נושא לדיווח חדשותי, ניתוח או ביקורת על התוכן הקולי הסינתטי".


"אנחנו בשלבים הראשונים של העבודה שלנו, ונמשיך לפתח את הגישה שלנו ככל שנלמד יותר", כתבו או'קונור ומוקסלי.


ליידע את המשתמשים בתוכן שנוצר על ידי בינה מלאכותית יוצרת.https://www.pc.co.il/wp-content/uploads/2023/11/GENAI-300x156.jpg 300w, https://www.pc.co.il/wp-content/uploads/2023/11/GENAI-768x397.jpg 768w, https://www.pc.co.il/wp-content/uploads/2023/11/GENAI-290x150.jpg 290w" sizes="(max-width: 806px) 100vw, 806px" />


הפוסט יו-טיוב תדרוש מיוצרים לציין תוכן שנוצר על ידי GenAI הופיע ראשון באנשים ומחשבים - פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיותהאחריות על התגובות למאמרים השונים חלה על שולחיהן. הנהלת האתר אינה אחראית על תוכנן.
שליחת תגובה
חוקי שליחת תגובות*
תגובות חברי האתר מאושרות אוטומטית
כותרת*
_CM_USER*
_CM_EMAIL*
_CM_URL*
הודעה*
קוד אבטחה*

 הערה: התכנים המוצגים בעמוד זה ...

התכנים המופיעים במדור זה מועברים אוטומטית מבלוגים ואתרי מידע ברשת, כל הזכויות על התכנים: כולל טקסטים, תמונות, סרטים וכל מדיה נוספת, הנם של יוצרי החומר המקורי בלבד. אתר נט2יו אינו טוען לבעלות או לזכויות יוצרים על התכנים, אלא רק מצביע עליהם בצורה נוחה ומרוכזת, וכן מקשר אל האתר המקורי, עם המאמרים המלאים. אם למרות האמור לעיל, נתקלת בחשש להפרת זכויות יוצרים, או שתוכן מסויים באתר אינו לרוחך, אנא דווח לנו באמצעות טופס יצירת הקשר ונורידו בהקדם האפשרי מהאתר.
×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר:

 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • מבנה קבוע ואחיד לנושאים, תתי הנושאים והדפים באתר.
 • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו כרום, פיירפוקס ואופרה)
 • האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
 • לאובייקטים הגרפיים באתר יש חלופה טקסטואלית (alt).
 • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר וכן בלחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה הנגללת בצד האתר ונפתחת בלחיצה על הסמלון של כסא הגלגלים.
 • הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר להיכן הם מקשרים.
  לחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה שבצד האתר, מסמנת את כל קישורי האתר בקו תחתון.
 • אנימציות ותכנים מהבהבים: הכפתור המתאים לכך בערכת ההנגשה שבצד האתר , מאפשר להסתיר בלחיצה אחת את כל התכנים באתר הכוללים היבהובים או תכנים המכילים תנועה מהירה (אנימציות, טקסט נע).
 • למתקשי ראיה: מתקשי הראיה שבנינו יכולים להעזר בשני כפתורים הנמצאים בערכת ההנגשה בצדו הימני של האתר, האחד מסב את האתר כולו לגוונים של שחור ולבן, השני מעביר את האתר כולו למצב של ניגודיות גבוהה.