נט2יו - איכות ברשת משנת 2004
  נייס: זינוק של 30% ברווח הנקי, צמיחה במכירות הענן
16/11 5:43

נייס השיגה ברבעון השלישי של השנה תוצאות טובות, עם עליות בסעיפים העיקריים. בלטו בכך במיוחד ברווח הנקי וגידול בפעילות הענן של החברה. כמו כן, היא העלתה את התחזיות השנתיות שלה.


הדו"חות הכספיים שנייס פרסמה היום (ה') מראים שבעוד שההוצאות שלה גדלו ברבעון ב-5% ל-487.7 מיליון דולר, הכנוסתיה עלו ב-8.4% ל-601.3 מיליון. כאמור, עלייה בולטת נרשמה בפעילות הענן, שמהווה את עיקר ההכנסות של נייס (יותר משני שלישים) – אלה גדלו ב-15.1% ועמדו על 403.3 מיליון. לעומת זאת, ההכנסות ממכירת שירותים פחתו ב-3% ל-160.22 מיליון דולר וההכנסות ממכירת מוצרים צנחו ב-36% ל-37.8 מיליון.


הרווח הנקי הרבעוני של נייס זינק ב-29.6% ל-92.4 מיליון דולר והרווח למניה – ב-29.1% ל-1.39 דולר.


נתונים נוספים מראים שההוצאות הגולמיות גדלו ברבעון ב-11.8% ל-191 מיליון דולר, הרווח הגולמי עלה ב-6.88% ל-410.4 מיליון והרווח הגולמי השולי עמד על 68.24%. מה עם הסעיפים התפעוליים? ובכן, ההוצאות התפעוליות רשמו עלייה קטנה, של 1.1%, ל-296.7 מיליון דולר והרווח התפעולי גדל ב-12.6% ל-113.6 מיליון. שני סעיפים שרשמו עליות בולטות הם הוצאות המימון, שגדלו פי 11.1 (!) לקצת יותר משבעה מיליון דולר, וחבות המס, שעלתה ב-44.11% ועמדה על 28.3 מיליון.


תזרים המזומנים של החברה מפעילות שוטפת ברבעון השלישי עמד על 120.6 מיליון דולר. נייס ציינה כי היא הקצתה במהלכו 89.5 מיליון דולר לרכישה עצמית של מניות. יתרות המזומנים ושווי המזומנים שלה ברבעון, בצירוף ההשקעות לטווח קצר, הסתכמו ב-1.7 מיליארד דולר.


תחזיות ראשונות ל-2024


נייס מעלה את תחזית ההכנסות השנתית שלה וחוזה כי הן יסתמו ב-2.359 מיליארד עד 2.379 מיליארד דולר – מה שמייצג גידול של 9% לפי נקודת האמצע של התחזית לעומת אשתקד. כמו כן, היא מעלה את תחזית הרווח (Non-GAAP) למניה השנתית וצופה כי הוא יהיה בטווח של 8.58 דולר עד 8.78 דולר – עלייה של 14%. כמו כן, נייס פרסמה תחזיות ראשונות ל-2024: היא צופה כי הכנסות הענן שלה יגדלו בשנה זו ב-18%. זאת, בנטרול רכישת לייב ווקס, שצפויה להיסגר במחצית הראשונה של השנה. נייס חוזה כי הרכישה תניב לה בשנה הבאה הכנסות של כ-142 מיליון דולר.


ברק עילם, מנכ"ל נייס, אמר עם פרסום התוצאות כי "אנחנו מדווחים על רבעון חזק נוסף, עם תוצאות מעל לטווח העליון של התחזית שלה – הן בהכנסות והן ברווח למניה. השיא בסך ההכנסות שהושג ברבעון זה נבע מגידול בהכנסות הענן. מעבר לכך, גם ברבעון זה השגנו צמיחה חזקה ברווח התפעולי וברווח למניה. התוכנית החדשה שלנו לרכישה עצמית של מניות בסך של 300 מיליון דולר מבטאת את האמון שלנו בחוסן העסקי של החברה ובפרופיל הפיננסי האיתן שלה".


לדבריו, "אנחנו ממנפים מגמות חזקות של מעבר לענן, קונסולידציה לפלטפורמה אחידה ומקיפה, וביקוש גובר לבינה מלאכותית. הביקוש לפתרונות הבינה המלאכותית והדיגיטל שלנו רב, וזה ממצב אותנו היטב לסיום חזק של השנה".


תוצאות טובות. נייסhttps://www.pc.co.il/wp-content/uploads/2023/11/n-300x156.jpg 300w, https://www.pc.co.il/wp-content/uploads/2023/11/n-768x396.jpg 768w, https://www.pc.co.il/wp-content/uploads/2023/11/n-290x150.jpg 290w" sizes="(max-width: 806px) 100vw, 806px" />


הפוסט נייס: זינוק של 30% ברווח הנקי, צמיחה במכירות הענן הופיע ראשון באנשים ומחשבים - פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיותהאחריות על התגובות למאמרים השונים חלה על שולחיהן. הנהלת האתר אינה אחראית על תוכנן.
שליחת תגובה
חוקי שליחת תגובות*
תגובות חברי האתר מאושרות אוטומטית
כותרת*
_CM_USER*
_CM_EMAIL*
_CM_URL*
הודעה*
קוד אבטחה*

 הערה: התכנים המוצגים בעמוד זה ...

התכנים המופיעים במדור זה מועברים אוטומטית מבלוגים ואתרי מידע ברשת, כל הזכויות על התכנים: כולל טקסטים, תמונות, סרטים וכל מדיה נוספת, הנם של יוצרי החומר המקורי בלבד. אתר נט2יו אינו טוען לבעלות או לזכויות יוצרים על התכנים, אלא רק מצביע עליהם בצורה נוחה ומרוכזת, וכן מקשר אל האתר המקורי, עם המאמרים המלאים. אם למרות האמור לעיל, נתקלת בחשש להפרת זכויות יוצרים, או שתוכן מסויים באתר אינו לרוחך, אנא דווח לנו באמצעות טופס יצירת הקשר ונורידו בהקדם האפשרי מהאתר.
×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר:

 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • מבנה קבוע ואחיד לנושאים, תתי הנושאים והדפים באתר.
 • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו כרום, פיירפוקס ואופרה)
 • האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
 • לאובייקטים הגרפיים באתר יש חלופה טקסטואלית (alt).
 • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר וכן בלחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה הנגללת בצד האתר ונפתחת בלחיצה על הסמלון של כסא הגלגלים.
 • הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר להיכן הם מקשרים.
  לחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה שבצד האתר, מסמנת את כל קישורי האתר בקו תחתון.
 • אנימציות ותכנים מהבהבים: הכפתור המתאים לכך בערכת ההנגשה שבצד האתר , מאפשר להסתיר בלחיצה אחת את כל התכנים באתר הכוללים היבהובים או תכנים המכילים תנועה מהירה (אנימציות, טקסט נע).
 • למתקשי ראיה: מתקשי הראיה שבנינו יכולים להעזר בשני כפתורים הנמצאים בערכת ההנגשה בצדו הימני של האתר, האחד מסב את האתר כולו לגוונים של שחור ולבן, השני מעביר את האתר כולו למצב של ניגודיות גבוהה.