נט2יו - איכות ברשת משנת 2004
  מתקפת סייבר על חברת אירוח האתרים Signature-IT
19/11/2023 6:19

שרתי Signature-IT, שמספקת פתרונות לאתרי אי-קומרס ושירותי אחסון לאתרים – הותקפו, כך מסרה החברה היום (א'). המתקפה השפיעה בעיקר על 40 אתרי קניות בישראל, שמאוחסנים בחברה, רובם מתחום האי-קומרס.


ממערך הסייבר הלאומי נמסר כי כמה משרדי ממשלה רכשו מחברה זו שירות לבניית אתר צד, שהמידע שמופיע בהם פומבי ונגיש לציבור. "מלבד אתר ארכיון המדינה, שכרגע (יום א' אחר הצהרים – י"ה) אינו זמין, שאר אתרי משרדי הממשלה הראשיים זמינים כל העת לציבור", נמסר מהמערך. "בחברה שהותקפה לא מאוחסן מטעמם מידע רגיש אודות אזרחים, או מידע משמעותי אחר".


Signature-IT הדגישה כי בשרתיה לא מאוחסנים מספרי כרטיסי אשראי. ממערך הסייבר נמסר שאנשיו "ממשיכים ללוות ולסייע לחברה. המערך הוציא הנחיות ומזהי התקיפה לחברות דומות".


מי התוקפים? לא ברור


לא נמסרה זהות התוקפים. עם זאת, אילן מצליח, מנהל חטיבת אבטחת מידע וסייבר בבינת תקשורת מחשבים, אמר כי "ב-7 באוקטובר, המתקפה הרצחנית של החמאס נגד ישראל קיבלה ביטוי גם במתקפות סייבר במרחב הדיגיטלי, ככל הנראה בסיוע של איראן. לאיראן יש יכולות מדינתיות לבצע מתקפות סייבר על ארגונים, עסקים ואנשים פרטיים, והיא גם משתמשת בפרוקסי קיברנטי, כלומר – מפעילה מרחוק קבוצות האקטיביסטיות, חברות ארגוני טרור".


"בתקופות משבר", ציין מצליח, "האיום הקיברנטי הולך וגובר, ולרוב חלה עלייה במתקפות הסייבר. כך, לפי צ'ק פוינט, במחצית חודש אוקטובר חל גידול של 18% במתקפות נגד ישראל. במקביל, המשק הישראלי מרותק בחלקו, אם בשל מאות אלפים שנאלצו לעזוב את ביתם בעוטף ואם בשל גיוס של מאות אלפי אנשי מילואים. איום הסייבר ההולך וגדל והחוסר בכוח אדם, שמשפיע על מערך הגנת הסייבר בגופים ובחברות, מהווים נקודות תורפה משמעותיות במוכנות מפני מתקפות ובקושי בזיהוי המוקדם שלהן".


בנוסף, אמר, "התוקפים הולכים ומפתחים יכולות מתקדמות והמתקפות הופכות למתוחכמות יותר ויותר. הנגישות לכלי תקיפה בדארקנט מאפשרת גם להדיוטות לנצל את המרחב הקיברנטי לפגיעה בארגונים בשלוש אבני היסוד של אבטחת המידע: זמינות, אמינות ושיבוש המידע. פרט לנזק כלכלי אפשרי, הולכת וגוברת המודעות בקרב ארגונים לנזק התדמיתי המגולם במתקפות סייבר".


"בפועל, חלק גדול של הארגונים העסקיים בישראל לא מוגן מפי מתקפות הדור החדש", הוסיף מצליח. "אלה הן מתקפות פשוטות ליישום, אך ההגנה מפניהן הופכת למורכבת הרבה יותר מאי פעם. הפתיחות הנדרשת כיום מצד ארגונים היא גם זו שחושפת את הבטן הרכה שלהם. חשוב להדגיש: אין ארגון או חברה החסינים מאירועי סייבר. לכן, הדגש במתודולוגיית הגנת הסייבר העכשווית הינו זיהוי מוקדם ככל האפשר של אירוע, התמודדות וחזרה לשגרה בזמן הקצר ביותר. לצד העלאת מודעות לנושא בקרב העובדים והעובדות, חשוב לאמץ פתרונות מוכללים, שמספקים מעטפת פתרונות אבטחה פרו-אקטיבית ורב שכבתית לאיומים ולמתקפות סייבר".


עוד מתקפת סייבר על חברה ישראלית.https://www.pc.co.il/wp-content/upload ... yber-Security-300x156.jpg 300w, https://www.pc.co.il/wp-content/upload ... yber-Security-768x396.jpg 768w, https://www.pc.co.il/wp-content/upload ... yber-Security-290x150.jpg 290w" sizes="(max-width: 806px) 100vw, 806px" />


הפוסט מתקפת סייבר על חברת אירוח האתרים Signature-IT הופיע ראשון באנשים ומחשבים - פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיותהאחריות על התגובות למאמרים השונים חלה על שולחיהן. הנהלת האתר אינה אחראית על תוכנן.
שליחת תגובה
חוקי שליחת תגובות*
תגובות חברי האתר מאושרות אוטומטית
כותרת*
_CM_USER*
_CM_EMAIL*
_CM_URL*
הודעה*
קוד אבטחה*

 הערה: התכנים המוצגים בעמוד זה ...

התכנים המופיעים במדור זה מועברים אוטומטית מבלוגים ואתרי מידע ברשת, כל הזכויות על התכנים: כולל טקסטים, תמונות, סרטים וכל מדיה נוספת, הנם של יוצרי החומר המקורי בלבד. אתר נט2יו אינו טוען לבעלות או לזכויות יוצרים על התכנים, אלא רק מצביע עליהם בצורה נוחה ומרוכזת, וכן מקשר אל האתר המקורי, עם המאמרים המלאים. אם למרות האמור לעיל, נתקלת בחשש להפרת זכויות יוצרים, או שתוכן מסויים באתר אינו לרוחך, אנא דווח לנו באמצעות טופס יצירת הקשר ונורידו בהקדם האפשרי מהאתר.
×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר:

 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • מבנה קבוע ואחיד לנושאים, תתי הנושאים והדפים באתר.
 • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו כרום, פיירפוקס ואופרה)
 • האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
 • לאובייקטים הגרפיים באתר יש חלופה טקסטואלית (alt).
 • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר וכן בלחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה הנגללת בצד האתר ונפתחת בלחיצה על הסמלון של כסא הגלגלים.
 • הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר להיכן הם מקשרים.
  לחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה שבצד האתר, מסמנת את כל קישורי האתר בקו תחתון.
 • אנימציות ותכנים מהבהבים: הכפתור המתאים לכך בערכת ההנגשה שבצד האתר , מאפשר להסתיר בלחיצה אחת את כל התכנים באתר הכוללים היבהובים או תכנים המכילים תנועה מהירה (אנימציות, טקסט נע).
 • למתקשי ראיה: מתקשי הראיה שבנינו יכולים להעזר בשני כפתורים הנמצאים בערכת ההנגשה בצדו הימני של האתר, האחד מסב את האתר כולו לגוונים של שחור ולבן, השני מעביר את האתר כולו למצב של ניגודיות גבוהה.