נט2יו - איכות ברשת משנת 2004
  בכיר בממשל האמריקני: "איראן לוחצת על ישראל חזק בסייבר"
19/11/2023 4:03

לצד המלחמה בעזה, ישראל מתמודדת עם לחץ משמעותי, של מתקפות סייבר ודיסאינפורמציה מצד איראן ומדינות אחרות – כך אמר בסוף השבוע רוב ג'ויס, ראש מנהלת אבטחת הסייבר ב-NSA, הסוכנות לביטחון לאומי של ארצות הברית. ג'ויס הדגיש בדבריו כי בצד הלחץ מאירועים אלה, "רובם אינם מהווים תקיפות גדולות ואין להם השפעה משמעותית".


לדבריו, חלק מהתקיפות נועדו למחיקת נתונים, ועושות זאת באמצעות נוזקות מסוג מגב (Wiper), בעוד שאחרות הן מתקפות כופרה, שהתרחשו גם בעבר.


דברי ג'ויס מהדהדים להתרעה שהנפיק מערך הסייבר הלאומי הישראלי בשבוע שעבר, על קבוצת תקיפה איראנית שפועלת באמצעות "פוגענים למחיקת שרתים ותחנות עבודה" (משמע, נוזקות מגב) במרחב הרשת הישראלי. המערך המליץ לחסום את כלי האבטחה הפועלים לזיהוי נוזקות בארגונים "בכל מערכות האבטחה הארגוניות הרלוונטיות – SIEM ,AV ,EDR, מערכות סינון מייל ועוד. מומלץ לבצע סריקה אקטיבית אחר הנוזקות בכל שרתי ה-ווב הארגוניים, בפרט אלה שנגישים לרשת האינטרנט".


לדברי ג'ויס, "ישראל מודאגת כעת משלוש קבוצות איומים שונות בסייבר, כאשר הרפובליקה האסלאמית נמצאת בחזית". הוא לא ציין את זהות הקבוצות, ואף נמנע מלציין מדינה אחרת שיש לה פעילות סייבר התקפי רבה – רוסיה.


אנליסטים ציינו כי "בשל מערכת היחסים ההדוקה בין איראן לחמאס, בכירי הביטחון הלאומי בארצות הברית התריעו על מעורבותה של הרפובליקה האסלאמית במלחמה, תוך שהם מציינים את יכולות הסייבר שלה". הם הוסיפו ש-"לישראל ולאיראן יש היסטוריה ארוכה של פעולות סייבר זו נגד זו, כאשר נרשמו לישראל הצלחות בלוחמת סייבר נגד תוכנית הגרעין של איראן ומטרות רגישות אחרות".


באחרונה אמר כריסטופר ריי, ראש ה-FBI, כי "אם הסכסוך הנוכחי בעזה יסלים, עלול להיות איום מוגבר על התשתית החיונית של ארצות הברית מצד איראן וקבוצות סייבר אחרות".


מאילו עוד איומי סייבר ישראל מוטרדת, לפי האמריקנים?


האיום השני שמופנה נגד ישראל, לפי ג'ויס, הוא מצד קבוצות האקטיביסטיות (הלחם המילים האקרים ואקטיביסטים): "קבוצות האקרים אלה הן לרוב עצמאיות ויש להן מטרות פוליטיות וחברתיות… קשה לקבוע את השייכות הלאומית של האקטיביסטים אלה".


האיום השלישי שאותו ציין הבכיר הוא קבוצות של האקרים שמפעילים כופרות. "פושעי הסייבר הללו ראו בסכסוך הנוכחי, כמו בכל סכסוך שיוצר מתחים ופילוגים בעולם, זמן מתאים לניצול ולהפעלת מתקפות כופרה".


"יכולות ההגנה בסייבר של ישראל – בשיפור מתמשך"


"הקרב המתמשך של ישראל הוביל אותה לשפר את יכולות הגנת הסייבר שלה", אמר ג'ויס. "ארגונים בישראל הקימו מערכי הגנה ותהליכים מתאימים להגנה על התשתית החיונית שלהם מפני תוקפים".


הוא סיים בציינו כי "להפצת מידע כוזב ולקמפיינים של דיסאינפורמציה הייתה את ההשפעה הגדולה ביותר על הסכסוך הנוכחי".


עוד התייחסות לפעילות הסייבר של איראן נגד ישראל.https://www.pc.co.il/wp-content/upload ... k_232359814-1-300x156.jpg 300w, https://www.pc.co.il/wp-content/upload ... k_232359814-1-768x396.jpg 768w, https://www.pc.co.il/wp-content/upload ... k_232359814-1-290x150.jpg 290w" sizes="(max-width: 806px) 100vw, 806px" />


הפוסט בכיר בממשל האמריקני: "איראן לוחצת על ישראל חזק בסייבר" הופיע ראשון באנשים ומחשבים - פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיותהאחריות על התגובות למאמרים השונים חלה על שולחיהן. הנהלת האתר אינה אחראית על תוכנן.
שליחת תגובה
חוקי שליחת תגובות*
תגובות חברי האתר מאושרות אוטומטית
כותרת*
_CM_USER*
_CM_EMAIL*
_CM_URL*
הודעה*
קוד אבטחה*

 הערה: התכנים המוצגים בעמוד זה ...

התכנים המופיעים במדור זה מועברים אוטומטית מבלוגים ואתרי מידע ברשת, כל הזכויות על התכנים: כולל טקסטים, תמונות, סרטים וכל מדיה נוספת, הנם של יוצרי החומר המקורי בלבד. אתר נט2יו אינו טוען לבעלות או לזכויות יוצרים על התכנים, אלא רק מצביע עליהם בצורה נוחה ומרוכזת, וכן מקשר אל האתר המקורי, עם המאמרים המלאים. אם למרות האמור לעיל, נתקלת בחשש להפרת זכויות יוצרים, או שתוכן מסויים באתר אינו לרוחך, אנא דווח לנו באמצעות טופס יצירת הקשר ונורידו בהקדם האפשרי מהאתר.
×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר:

 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • מבנה קבוע ואחיד לנושאים, תתי הנושאים והדפים באתר.
 • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו כרום, פיירפוקס ואופרה)
 • האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
 • לאובייקטים הגרפיים באתר יש חלופה טקסטואלית (alt).
 • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר וכן בלחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה הנגללת בצד האתר ונפתחת בלחיצה על הסמלון של כסא הגלגלים.
 • הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר להיכן הם מקשרים.
  לחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה שבצד האתר, מסמנת את כל קישורי האתר בקו תחתון.
 • אנימציות ותכנים מהבהבים: הכפתור המתאים לכך בערכת ההנגשה שבצד האתר , מאפשר להסתיר בלחיצה אחת את כל התכנים באתר הכוללים היבהובים או תכנים המכילים תנועה מהירה (אנימציות, טקסט נע).
 • למתקשי ראיה: מתקשי הראיה שבנינו יכולים להעזר בשני כפתורים הנמצאים בערכת ההנגשה בצדו הימני של האתר, האחד מסב את האתר כולו לגוונים של שחור ולבן, השני מעביר את האתר כולו למצב של ניגודיות גבוהה.