נט2יו - איכות ברשת משנת 2004
  בכיר ברשות החדשנות: "מקווה שרוב חברות הטק יצלחו את המלחמה"
16/11 9:16

"זוהי תקופה מאתגרת לכולם. אני מקווה שרוב חברות ההיי-טק יצליחו לעבור אותה", כך אמר חנן ברנד, סמנכ"ל וראש חטיבת ההזנק ברשות החדשנות.


ברנד השתתף בוובינר שערכה לפני ימים אחדים קבוצת אנשים ומחשבים, שהיה השביעי בסדרת מפגשים וירטואליים שהקבוצה מקיימת מאז פרוץ המלחמה. הוובינר נשא את הכותרת היי-טק בנגב תחת אש – את המנגינה הזאת אי אפשר להפסיק, והנחה אותו יהודה קונפורטס, העורך הראשי של אנשים ומחשבים.


יש לציין שברנד הגיע לרשות החדשנות מהמגזר הפרטי: ב-15 השנים האחרונות הוא היה מנהל השקעות במגוון קרנות הון-סיכון, בהן בחממה הטכנולוגית ניות, בקרן עופר היי-טק ובקרן JVP, ובתפקידו האחרון הוא היה שותף-מנהל של הקרן האמריקנית-ישראלית קורנרסטון ונצ'ר פרטנרס. ברנד הוביל השקעות בעשרות חברות סטארט-אפ ישראליות.


"משהו קרה בנגב בשנים האחרונות", ציין. "יש שם הרגשה של אקו-סיסטם, שהמרכיבים אותו עובדים ביחד. חלק מהחברות שפועלות בנגב כבר מקבלות מענקים מרשות החדשנות".


בהתייחסו לפעילות של רשות החדשנות מאז המלחמה אמר ברנד כי "פצחנו בשורה של הקלות לחברות שבהן אנחנו משקיעים ובהאצת העברת המימון אליהן. הדבר הראשון שעשינו הוא להקל: דחינו את מועדי ההגשות של בקשות למענקים והבאנו לקיצור זמני קבלת הכסף לכל החברות שהעובדים שלהן גויסו או שחוו בעיות אחרות".


הוא הדגיש כי "הקמנו ערוץ מענקים מהיר להשקעה בחברות סטארט-אפ ישראליות – עבור חברות שמתמודדות עם קושי בגיוס סבב הון, ולטובת גישור מהמשקיעים הקיימים שלהן בעת הלחימה. הערוץ פועל במסגרת מסלול קרן המו"פ של הרשות, והוא מיועד לחברות ישראליות שזקוקות למזומנים נוספים על מנת לצלוח את תקופת הלחימה. הוא יסייע להן להאריך את ה-Runway שלהן (אופק השרידות, התקופה שנותרה להן עד לניצול מלא של יתרות המזומנים שלהן – י"ה)".


"המטרה היא שהכסף יגיע לחברות שהכי צריכות אותו וכמובן – מהנגב", סיכם ברנד.


חן ביתן, מנהל סייברארק ישראל.https://www.pc.co.il/wp-content/uploads/2022/05/חן-ביתן-300x156.jpg 300w, https://www.pc.co.il/wp-content/uploads/2022/05/חן-ביתן-768x396.jpg 768w, https://www.pc.co.il/wp-content/uploads/2022/05/חן-ביתן-290x150.jpg 290w" sizes="(max-width: 806px) 100vw, 806px" />

חן ביתן, מנהל סייברארק ישראל. צילום: יח"צ


דובר נוסף בוובינר היה חן ביתן, מנהל סייברארק ישראל. הוא אמר שלחברת הגנת הסייבר הישראלית יש מרכז מו"פ בארץ, עם פעילות בדרום. "כמו חברות ישראליות מבוססות אחרות", ציין, "יש לנו אחריות להירתם ולתרום למען הפריפריה. ההחלטה על הקמת השלוחה של החברה בבאר שבע התקבלה לפני שלוש שנים. שמנו לעצמנו שלושה יעדים: להיות חברה ישראלית, להיות חברה מובילה עולמית ולעשות זאת לאורך זמן, משמע – לא להימכר. אנחנו גאים להיות חברה ישראלית ואיננו מסתירים זאת".


"השלוחה שהקמנו בדרום", אמר ביתן, "מונה 50 עובדים, שרובם מתגוררים בבאר שבע או בסמוך לה. אני מקווה שהיא תמנה מאות עובדים. היא אמנם שלוחה פריפריאלית בהיבט הגיאוגרפי, אבל היא לגמרי לא פריפריה בהיבט האנושי. השלוחה מעסיקה עובדים ועובדות ערכיים ומוכשרים, שעוזרים לכלכלה בדרום".


הוא ציין כי "עם פרוץ המלחמה הקמנו חמ"ל, מיפינו את מצבת העובדים, וסייענו בדיור ובתמיכה למשפחות עובדים שנפגעו. אנחנו ממשיכים להעניק ללקוחות תמיכה, לרבות עם עבודה מרחוק. המטרה היא לחזק את האנשים ולתמוך בהם, לצד ההבנה שגם בזמנים קשים יש חשיבות להצלחה ברמה העסקית – כי זה חלק מהחוסן הכלכלי של ישראל, למרות המצב".


"רוב התגובות שאנחנו מקבלים הן חיוביות, לרבות ממקומות מפתיעים, אולם זכינו גם לתגובות פחות טובות, עם תעמולה אנטישמית או אנטי ישראלית. אנחנו צמודים לערכים שלנו, והאתגר העסקי שהצבנו לעצמנו מוכיח את עצמו לאורך הזמן", סיים ביתן.


חנן ברנד, סמנכ''ל וראש חטיבת ההזנק ברשות החדשנות.https://www.pc.co.il/wp-content/uploads/2023/11/h-300x156.jpg 300w, https://www.pc.co.il/wp-content/uploads/2023/11/h-768x396.jpg 768w, https://www.pc.co.il/wp-content/uploads/2023/11/h-290x150.jpg 290w" sizes="(max-width: 806px) 100vw, 806px" />


הפוסט בכיר ברשות החדשנות: "מקווה שרוב חברות הטק יצלחו את המלחמה" הופיע ראשון באנשים ומחשבים - פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיותהאחריות על התגובות למאמרים השונים חלה על שולחיהן. הנהלת האתר אינה אחראית על תוכנן.
שליחת תגובה
חוקי שליחת תגובות*
תגובות חברי האתר מאושרות אוטומטית
כותרת*
_CM_USER*
_CM_EMAIL*
_CM_URL*
הודעה*
קוד אבטחה*

 הערה: התכנים המוצגים בעמוד זה ...

התכנים המופיעים במדור זה מועברים אוטומטית מבלוגים ואתרי מידע ברשת, כל הזכויות על התכנים: כולל טקסטים, תמונות, סרטים וכל מדיה נוספת, הנם של יוצרי החומר המקורי בלבד. אתר נט2יו אינו טוען לבעלות או לזכויות יוצרים על התכנים, אלא רק מצביע עליהם בצורה נוחה ומרוכזת, וכן מקשר אל האתר המקורי, עם המאמרים המלאים. אם למרות האמור לעיל, נתקלת בחשש להפרת זכויות יוצרים, או שתוכן מסויים באתר אינו לרוחך, אנא דווח לנו באמצעות טופס יצירת הקשר ונורידו בהקדם האפשרי מהאתר.
×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר:

 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • מבנה קבוע ואחיד לנושאים, תתי הנושאים והדפים באתר.
 • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו כרום, פיירפוקס ואופרה)
 • האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
 • לאובייקטים הגרפיים באתר יש חלופה טקסטואלית (alt).
 • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר וכן בלחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה הנגללת בצד האתר ונפתחת בלחיצה על הסמלון של כסא הגלגלים.
 • הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר להיכן הם מקשרים.
  לחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה שבצד האתר, מסמנת את כל קישורי האתר בקו תחתון.
 • אנימציות ותכנים מהבהבים: הכפתור המתאים לכך בערכת ההנגשה שבצד האתר , מאפשר להסתיר בלחיצה אחת את כל התכנים באתר הכוללים היבהובים או תכנים המכילים תנועה מהירה (אנימציות, טקסט נע).
 • למתקשי ראיה: מתקשי הראיה שבנינו יכולים להעזר בשני כפתורים הנמצאים בערכת ההנגשה בצדו הימני של האתר, האחד מסב את האתר כולו לגוונים של שחור ולבן, השני מעביר את האתר כולו למצב של ניגודיות גבוהה.