נט2יו - איכות ברשת משנת 2004
  "למרות העלבון, ה-IT הממשלתי התאושש מהר מאירוע ה-7.10"
16/11/2023 7:38

אנחנו, אומת ההי-טק, עם חיישנים, מצלמות, עם הצבא הכי טוב בעולם… איך? איך הגענו למצב שבו אלפי מחבלים של החמאס פורצים אלינו, מבצעים טבח ביישובים שלנו וחוטפים אנשים? איך נתפסנו עם המכנסיים למטה? דומה שהשאלות האלה עולות אצל כל אחד מאיתנו מאז ה-7 באוקטובר. ההרגשה היא של עלבון צורב, שלא לומר מפלה.


אולם, אם להפוך את הפתגם הידוע – קוץ ואליה בו: "המלחמה הזו החלה בהרגשה של עלבון, אבל עם ישראל מתאחד ומתגייס באירועים כאלה בהמוניו. כולם מדברים על התגייסות המגזר השלישי, אבל אני מדבר כאן על ההתאוששות המהירה של מערכות המידע בממשלה ועל העשייה המרשימה של חברותינו וחברינו, המנמ"ריות והמנמ"רים", כך אמר ד"ר נחמן אורון, יועץ תקשוב בכיר למגזר הממשלתי.


ד"ר אורון, המשמש יו"ר פורום המנמ"רים בממשלה, דיבר בפתח וובינר שעסק בתקשוב הממשלתי ובפעילות הדיגיטל בממשלה במלחמה ובשעת חירום. הוובינר, השמיני במספר בסדרה של מפגשים אונליין בימי המלחמה הנוכחית, שנערכים ביוזמת אנשים ומחשבים, התקיים אתמול (ד'), והנחה אותו יהודה קונפורטס, העורך הראשי של הקבוצה.


בפתח דבריו שאל ד"ר אורון: "איך פותחים אירוע כזה בעת הקשה הזאת? בימים כתיקונם הייתי עולה לבמה ובאופטימיות האופיינית לי, מקדם בחיוך גדול ובברכה עוד פעילות מקצועית איכותית ומעשירה שמוצעת לנו, המנמ"רים והמנמ"ריות של הממשלה, ומבטיח שהכול יהיה יוצא מן הכלל. אבל, ה-7 באוקטובר שינה את הכול".


"כקצין קרבי בחטיבת גבעתי נפל בחלקי להילחם בהרבה ממלחמות ישראל", אמר המנמ"ר הוותיק. "מלחמת ששת הימים – בפרט בירושלים, שם לחמתי – הייתה מלחמה הרואית, עם הרגשה של הרבה גאווה ויהירות. במלחמת יום הכיפורים, בתעלת סואץ, הייתה זו מלחמה קשה, אחרי מחדל הקונספציה. חוויתי אובדן של הרבה חברים טובים. היו שם גבורה וניצחון. כמו כן, השתתפתי במלחמות לבנון הראשונה. אבל הפעם, בשמחת תורה – איך זה יכול היה לקרות לנו?".


"המצב קשה לעיכול", ציין ד"ר אורון, "הוא מכיל דאגה וצער נורא, הלוויות, בתי קברות צבאיים, והפעם, למרבה הצער, אני הולך לנחם חברים טובים בשל רצח של הנכדים או הנכדות שלהם. אבל אנחנו ננצח, כי אין לנו ברירה אחרת!".


"חשוב לשמוע ולהשמיע את ההתגייסות של מנמ"רי הממשלה"


ניר גרווה, מנמ''ר בית החולים ברזילי.https://www.pc.co.il/wp-content/uploads/2023/10/nir-768x396.jpg 768w, https://www.pc.co.il/wp-content/uploads/2023/10/nir-290x150.jpg 290w, https://www.pc.co.il/wp-content/uploads/2023/10/nir.jpg 806w" sizes="(max-width: 300px) 100vw, 300px" />

ניר גרווה, מנמ"ר בית החולים ברזילי. צילום: יח"צ


"ביום ראשון שלאחר שמחת תורה, שהיה היום השני למלחמה, תוך כדי האזנה לחדשות המזוויעות ניסיתי להשיג את חברי, ניר גרווה, מנמ"ר בית החולים ברזילי", אמר ד"ר אורון. "שלא כדרכו, הוא חזר אליי רק כעבור יומיים. ולא בכדי – הוא סיפר לי שכאשר התייצב בבית החולים בשבת בצהריים, זרם הפצועים היה ללא תקדים, ופגיעה ישירה הרסה אגף בו. גרווה נרתם מיד לעבודה ולא יצא משם עד ליום רביעי בלילה, כשהבין שהוא צריך ללכת לראות את בתו הקטנה".


"חשוב לנו לשמוע ולהשמיע את פרטי ההתגייסות של מערך הדיגיטל הלאומי ושל חברותיי וחבריי, המנמ"ריות והמנמ"רים, למשימות מיוחדות בעיצומה של המלחמה. נייחל לימים טובים יותר", סיים ד"ר אורון.


ד"ר נחמן אורון, יועץ בכיר לתקשוב הממשלתי.https://www.pc.co.il/wp-content/uploads/2023/04/נחמן-אורון-e1682413910957-300x156.jpg 300w, https://www.pc.co.il/wp-content/uploads/2023/04/נחמן-אורון-e1682413910957-768x396.jpg 768w, https://www.pc.co.il/wp-content/uploads/2023/04/נחמן-אורון-e1682413910957-290x150.jpg 290w" sizes="(max-width: 806px) 100vw, 806px" />


הפוסט "למרות העלבון, ה-IT הממשלתי התאושש מהר מאירוע ה-7.10" הופיע ראשון באנשים ומחשבים - פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיותהאחריות על התגובות למאמרים השונים חלה על שולחיהן. הנהלת האתר אינה אחראית על תוכנן.
שליחת תגובה
חוקי שליחת תגובות*
תגובות חברי האתר מאושרות אוטומטית
כותרת*
_CM_USER*
_CM_EMAIL*
_CM_URL*
הודעה*
קוד אבטחה*

 הערה: התכנים המוצגים בעמוד זה ...

התכנים המופיעים במדור זה מועברים אוטומטית מבלוגים ואתרי מידע ברשת, כל הזכויות על התכנים: כולל טקסטים, תמונות, סרטים וכל מדיה נוספת, הנם של יוצרי החומר המקורי בלבד. אתר נט2יו אינו טוען לבעלות או לזכויות יוצרים על התכנים, אלא רק מצביע עליהם בצורה נוחה ומרוכזת, וכן מקשר אל האתר המקורי, עם המאמרים המלאים. אם למרות האמור לעיל, נתקלת בחשש להפרת זכויות יוצרים, או שתוכן מסויים באתר אינו לרוחך, אנא דווח לנו באמצעות טופס יצירת הקשר ונורידו בהקדם האפשרי מהאתר.
×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר:

 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • מבנה קבוע ואחיד לנושאים, תתי הנושאים והדפים באתר.
 • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו כרום, פיירפוקס ואופרה)
 • האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
 • לאובייקטים הגרפיים באתר יש חלופה טקסטואלית (alt).
 • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר וכן בלחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה הנגללת בצד האתר ונפתחת בלחיצה על הסמלון של כסא הגלגלים.
 • הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר להיכן הם מקשרים.
  לחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה שבצד האתר, מסמנת את כל קישורי האתר בקו תחתון.
 • אנימציות ותכנים מהבהבים: הכפתור המתאים לכך בערכת ההנגשה שבצד האתר , מאפשר להסתיר בלחיצה אחת את כל התכנים באתר הכוללים היבהובים או תכנים המכילים תנועה מהירה (אנימציות, טקסט נע).
 • למתקשי ראיה: מתקשי הראיה שבנינו יכולים להעזר בשני כפתורים הנמצאים בערכת ההנגשה בצדו הימני של האתר, האחד מסב את האתר כולו לגוונים של שחור ולבן, השני מעביר את האתר כולו למצב של ניגודיות גבוהה.