נט2יו - איכות ברשת משנת 2004
  רבעון מעורב לפרטנר: ירידה בהכנסות לצד עלייה ברווח הנקי
16/11 3:47

פרטנר סיימה את הרבעון השלישי של השנה עם תוצאות מעורבות: הדו"חות הכספיים שהיא פרסמה אמש (ד') מראים כי הכנסות החברה קטנו בתקופה זו ב-7% ל-829 מיליון שקלים, אך הרווח הנקי גדל ב-10% ל-56 מיליון.


חלוקת ההכנסות מעלה שמכירות השירותים של פרטנר פחתו ברבעון ב-2.0% ל-710 מיליון שקלים. עם זאת, בנטרול דמי קש"ב, ההכנסות משירותים עלו ב-2% ל-630 מיליון. ההכנסות ממכירת ציוד צנחו ב-27% ועמדו על 119 מיליון שקלים.


עוד בנתונים: ההוצאות הגולמיות רשמו ירידה של 10% ל-607 מיליון שקלים, הרווח הגולמי גדל ב-1% ל-222 מיליון והרווח הגולמי השולי עמד על 27%. בסעיפים התפעוליים, ההוצאות גדלו ב-1.5% ל-137 מיליון שקלים והרווח עלה ב-1% ל-85 מיליון. חבות המס הציגה עלייה של 11% ל-20 מיליון שקלים.


פרטנר: אנחנו ספקית הסיבים הגדולה בישראל


בשבוע שעבר, עמוק בתוך הרבעון הרביעי של השנה, החלה פרטנר להציע אינטרנט סיבים גם על התשתית של IBC, שסלקום היא בעלת מניות משמעותית בה. בכך מתהדרים בחברה כי היא הפכה לספקית הסיבים הגדולה בישראל. "ההסכם מבסס את פרטנר כקבוצת התקשורת היחידה שמציעה סיבים בכל משק בית שבו קיימת תשתית סיבים", צוין בהודעה שלה. "זאת, על בסיס שלוש התשתיות הקיימות בישראל – פרטנר, בזק ו-IBC".


לפרטנר יש הסכם IRU עם בזק שנכנס לתוקפו בינואר האחרון. במסגרת הסכם זה, פרטנר רכשה זכות שימוש ב-120 אלף קווי סיבים של בזק על פני חמש שנים – בחמש פעימות שנתיות של 24 אלף קווים כל אחת. נכון לסוף הרבעון, פרטנר כבר מממשת את הפעימה השלישית של ההסכם, עם 63 אלף מנויים על תשתית הסיבים של בזק.


ככלל, בסיס מנויי הסיבים האופטיים של פרטנר הסתכם בתום הרבעון השלישי ב-353 אלף – צמיחה של 19 אלף מנויים בהשוואה לרבעון הקודם. בחברה אומרים כי מדובר במספר מנויי הסיבים הקמעונאיים הגבוה בשוק. בסיס מנויי האינטרנט של פרטנר הסתכם בסוף הרבעון ב-434 אלף – גידול של 7,000 מנויים בהשוואה לרבעון השני. כ-81% מכלל המנויים מחוברים לסיבים אופטיים. לעומת זאת, בסיס מנויי הטלוויזיה ירד ב-3,000 והסתכם ב-210 אלף. בחברה תולים זאת ב-"מיקוד שלה בחבילות ערך". גם בסלולר פרטנר רשמה ירידה: בסיס מנויי הסלולר שלה קטן ב-9,000 ל-2.655 מיליון – לדברי החברה, בגלל אותה הסיבה.


פעילות פרטנר מאז תחילת המלחמה


פרטנר פירטה בהודעה על התוצאות הכספיות מידע אודות הפעילות שלה מאז תחילת המלחמה. "כחברה חיונית בעתות חירום", נמסר, "הקבוצה פועלת להמשיך ולהבטיח רציפות של שירותי תקשורת ללקוחותיה, על רקע גידול בביקושים ובעומסים ולצד פעילות בשטח של צוותי הטכנאים של החברה. פרטנר הודיעה על מגוון הטבות ללקוחותיה מאז פרוץ המלחמה ועל פעילות קהילתית והתנדבותית רחבה. החברה אימצה את קיבוץ כרם שלום במטרה לסייע בשיקומו ולתמוך בקהילה ובתושבים, ותעמיד את משאביה ויכולותיה הניהוליות והאופרטיביות עבור צרכי הקיבוץ. כמו כן, פרטנר מגיעה מדי יום לשטחי כינוס של כוחות הביטחון וחיילי צה"ל עם ארבע ניידות תיקונים והטענות למכשירי סלולר. החברה תרמה מעל 16 אלף פרטי ציוד לכוחות הביטחון ותושבי העוטף, בין היתר מטענים ניידים, מכשירים סלולריים, טאבלטים, מחשבים ניידים, אוזניות וכרטיסי סים".


אבי גבאי, מנכ"ל פרטנר, אמר עם פרסום התוצאות כי "אנחנו מרוצים מאוד מתוצאות הרבעון השלישי, שמבטאות את הצעדים שלנו ומשקפות איתנות פיננסית. בעת הזו, מדינת ישראל היא בראש סדר העדיפויות שלנו. החברה ועובדיה עסוקים בלתרום את חלקנו במלחמה, בלשרת את לקוחותינו ובלדאוג ולסייע לתושבי ישראל ולכוחות הביטחון, שצריכים אותנו".


 


אבי גבאי, מנכ"ל פרטנר.https://www.pc.co.il/wp-content/uploads/2022/11/מנכל-פרטנר-אבי-גבאי-קרדיט-כפיר-סיוון-300x156.jpg 300w, https://www.pc.co.il/wp-content/uploads/2022/11/מנכל-פרטנר-אבי-גבאי-קרדיט-כפיר-סיוון-768x396.jpg 768w, https://www.pc.co.il/wp-content/uploads/2022/11/מנכל-פרטנר-אבי-גבאי-קרדיט-כפיר-סיוון-290x150.jpg 290w" sizes="(max-width: 806px) 100vw, 806px" />


הפוסט רבעון מעורב לפרטנר: ירידה בהכנסות לצד עלייה ברווח הנקי הופיע ראשון באנשים ומחשבים - פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיותהאחריות על התגובות למאמרים השונים חלה על שולחיהן. הנהלת האתר אינה אחראית על תוכנן.
שליחת תגובה
חוקי שליחת תגובות*
תגובות חברי האתר מאושרות אוטומטית
כותרת*
_CM_USER*
_CM_EMAIL*
_CM_URL*
הודעה*
קוד אבטחה*

 הערה: התכנים המוצגים בעמוד זה ...

התכנים המופיעים במדור זה מועברים אוטומטית מבלוגים ואתרי מידע ברשת, כל הזכויות על התכנים: כולל טקסטים, תמונות, סרטים וכל מדיה נוספת, הנם של יוצרי החומר המקורי בלבד. אתר נט2יו אינו טוען לבעלות או לזכויות יוצרים על התכנים, אלא רק מצביע עליהם בצורה נוחה ומרוכזת, וכן מקשר אל האתר המקורי, עם המאמרים המלאים. אם למרות האמור לעיל, נתקלת בחשש להפרת זכויות יוצרים, או שתוכן מסויים באתר אינו לרוחך, אנא דווח לנו באמצעות טופס יצירת הקשר ונורידו בהקדם האפשרי מהאתר.
×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר:

 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • מבנה קבוע ואחיד לנושאים, תתי הנושאים והדפים באתר.
 • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו כרום, פיירפוקס ואופרה)
 • האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
 • לאובייקטים הגרפיים באתר יש חלופה טקסטואלית (alt).
 • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר וכן בלחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה הנגללת בצד האתר ונפתחת בלחיצה על הסמלון של כסא הגלגלים.
 • הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר להיכן הם מקשרים.
  לחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה שבצד האתר, מסמנת את כל קישורי האתר בקו תחתון.
 • אנימציות ותכנים מהבהבים: הכפתור המתאים לכך בערכת ההנגשה שבצד האתר , מאפשר להסתיר בלחיצה אחת את כל התכנים באתר הכוללים היבהובים או תכנים המכילים תנועה מהירה (אנימציות, טקסט נע).
 • למתקשי ראיה: מתקשי הראיה שבנינו יכולים להעזר בשני כפתורים הנמצאים בערכת ההנגשה בצדו הימני של האתר, האחד מסב את האתר כולו לגוונים של שחור ולבן, השני מעביר את האתר כולו למצב של ניגודיות גבוהה.