נט2יו - איכות ברשת משנת 2004
  מעון רמת חיפה: שימוש בבעלי חיים ככלי טיפולי
30/9 6:35
מעון רמת חיפה חותרים לשילוב מלא בקהילה של הדיירים ומציעים שיטות טיפול רגשי אפקטיביות לצורך כךhttps://kol-haifa.co.il/wp-content/uploads/2021/09/תלמים-מגל-אתר-רמות-01-scaled-1-238x300.jpg 238w, https://kol-haifa.co.il/wp-content/uploads/2021/09/תלמים-מגל-אתר-רמות-01-scaled-1-768x968.jpg 768w, https://kol-haifa.co.il/wp-content/uploads/2021/09/תלמים-מגל-אתר-רמות-01-scaled-1-1219x1536.jpg 1219w, https://kol-haifa.co.il/wp-content/uploads/2021/09/תלמים-מגל-אתר-רמות-01-scaled-1.jpg 1587w" sizes="(max-width: 813px) 100vw, 813px" />
קרדיט: rammot.co.il

המחקרים מראים כי לבעלי חיים יש רגשות ותחושות לא פחות מלבני אדם. כלבים למשל נקשרים רגשית למקומות ולבני אדם, ועלולים לפתח תסמינים של חרדת נטישה באם עוזבים אותם לפרקי זמן ארוכים והם נשארים ללא תמיכה רגשית מצד הבעלים. כיום התעללות בבעלי חיים מקבלת כותרות ראשיות בכל אמצעי התקשורת, והמודעות לטיפול ואהבת חיות הולכת ומתעצמת. מעון רמת חיפה, הוא אחד מהמקומות בו הדיירים, עוברים תהליך של היכרות עם בעלי החיים, לומדים לטפל בהם ולפתח אליהם קשר רגשי, שתורם לא מעט לקידום הטיפולי שלהם. הדיירים זוכים לקבל הכשרה תעסוקתית בסביבת  בעלי חיים המעצימה אותם ומעניקה להם ערך מוסף לסביבה. בעלי החיים הוכשרו לכך והאינטראקציה במהלך התהליך מרגשת ותורמת רבות לשני הצדדים, הן לבעלי החיים והן לדיירים עצמם. דיירי מעון רמת חיפה, מחכים בקוצר רוח למפגשים שלהם עם בעלי החיים.


 


רמת חיפה: תעסוקה מרגשת במיוחד 


צוות מעון רמת חיפה רואה את שיטת הטיפול בסיועם של בעלי חיים, כאופציה מוכרת וכטיפול הוליסטי, מתוך הגישה כי בעל חיים יכול לחולל שינוי בבני אדם, זאת משום שהמטופל הופך בעצם למטפל בבעל החיים ולכן השינוי בא מבפנים. בימים כאלה שכל נושא התעללות בבעלי חיים קורע לב, מרגש מאוד לראות את הקשר הנרקם בין בעלי החיים למטופלים, והצורך המתפתח לגילויי אהבה וחמלה, והרצון לסייע אחד לשני. הנהלת מעון רמת חיפה וצוותו, רואים את החשיבות הרבה שיש בשילוב אנשים עם מוגבלות בחברה, בקהילה, ובשוק התעסוקה. שילוב זה תורם להם רבות בפן האישי, הרגשי, והחברתי, ובעלי החיים מסייעים בכך.


מעון רמות חיפה מאמינים כי טיפול רגשי באמצעות בעלי חיים זוהי הדרך הטובה והנכונה ביותר עבור הדייריםhttps://kol-haifa.co.il/wp-content/upl ... -5623231_1920-300x200.jpg 300w, https://kol-haifa.co.il/wp-content/upl ... -5623231_1920-768x512.jpg 768w, https://kol-haifa.co.il/wp-content/upl ... 623231_1920-1536x1024.jpg 1536w, https://kol-haifa.co.il/wp-content/upl ... /09/girl-5623231_1920.jpg 1920w" sizes="(max-width: 1024px) 100vw, 1024px" />
קרדיט: Pixabay.com

מעון רמת חיפה: חוויה טיפולית ייחודית


מעון רמת חיפה על כל אנשי הצוות שלו, מהעובד הזוטר ביותר ועד לצוות ההנהלה הבכירה, חותר למימוש הזכות של כל אדם הנמצא במעון, להשתלבות נאותה בחברה, כל אחד על פי רצונו, הצרכים שלו, היכולות שלו, והמוגבלות שלו. בדגש על תמיכה רגשית נרחבת, ותמיכה מקצועית ממוקדת, כל אחד מוצא את מקומו, וחווית הטיפול בחיות המעצימה מאוד, היא כלי שהפך להיות אחד החשובים בתחום. הצוות בונה תכנית אישית לכל מי שמגיע למעון, ומתאימים באופן ייחודי את המסגרת התעסוקתית המתאימה לו לפי מיפוי אישי של צרכי חברה וצרכים פיזיים, בדגש נרחב גם על הצרכים הרגשיים. מתוך הבנה שבכל אחד טמון פוטנציאל שונה אך ייחודי, אנשי מעון רמת חיפה, חותרים לשלב את הלקוחות בשוק העבודה החופשי. קבוצת רמות מעודדת שילוב אנשים עם מוגבלות בקהילה.


הפוסט מעון רמת חיפה: שימוש בבעלי חיים ככלי טיפולי הופיע לראשונה ב-מקומונט חיפה - קול חיפה חדשות מקומיות של חיפה.האחריות על התגובות למאמרים השונים חלה על שולחיהן. הנהלת האתר אינה אחראית על תוכנן.
שליחת תגובה
חוקי שליחת תגובות*
תגובות חברי האתר מאושרות אוטומטית
כותרת*
_CM_USER*
_CM_EMAIL*
_CM_URL*
הודעה*
קוד אבטחה*

 הערה: התכנים המוצגים בעמוד זה ...

התכנים המופיעים במדור זה מועברים אוטומטית מבלוגים ואתרי מידע ברשת, כל הזכויות על התכנים: כולל טקסטים, תמונות, סרטים וכל מדיה נוספת, הנם של יוצרי החומר המקורי בלבד. אתר נט2יו אינו טוען לבעלות או לזכויות יוצרים על התכנים, אלא רק מצביע עליהם בצורה נוחה ומרוכזת, וכן מקשר אל האתר המקורי, עם המאמרים המלאים. אם למרות האמור לעיל, נתקלת בחשש להפרת זכויות יוצרים, או שתוכן מסויים באתר אינו לרוחך, אנא דווח לנו באמצעות טופס יצירת הקשר ונורידו בהקדם האפשרי מהאתר.
×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר:

 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • מבנה קבוע ואחיד לנושאים, תתי הנושאים והדפים באתר.
 • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו כרום, פיירפוקס ואופרה)
 • האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
 • לאובייקטים הגרפיים באתר יש חלופה טקסטואלית (alt).
 • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר וכן בלחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה הנגללת בצד האתר ונפתחת בלחיצה על הסמלון של כסא הגלגלים.
 • הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר להיכן הם מקשרים.
  לחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה שבצד האתר, מסמנת את כל קישורי האתר בקו תחתון.
 • אנימציות ותכנים מהבהבים: הכפתור המתאים לכך בערכת ההנגשה שבצד האתר , מאפשר להסתיר בלחיצה אחת את כל התכנים באתר הכוללים היבהובים או תכנים המכילים תנועה מהירה (אנימציות, טקסט נע).
 • למתקשי ראיה: מתקשי הראיה שבנינו יכולים להעזר בשני כפתורים הנמצאים בערכת ההנגשה בצדו הימני של האתר, האחד מסב את האתר כולו לגוונים של שחור ולבן, השני מעביר את האתר כולו למצב של ניגודיות גבוהה.