נט2יו - איכות ברשת משנת 2004
  מבקר המדינה מתניהו אנגלמן ערך ישיבת הנהלה מיוחדת בשלוחת משרד מבקר המדינה ונציב תלונות הציבור בחיפה
18/7 6:37

בטכס מרגש הוסר הלוט בכניסה למבנה המנציח את פועלו של המבקר לינדנשטראוס ז”ל


https://kol-haifa.co.il/wp-content/uploads/2021/07/השופט-רמי-חיימוביץ-השופט-סאלים-גובראן-מבקר-המדינה-מתניהו-אנגלמן-נכדותיו-של-מיכה-סימה-לינדנשטראוס-ורעייתו-של-השופט-300x205.jpg 300w, https://kol-haifa.co.il/wp-content/uploads/2021/07/השופט-רמי-חיימוביץ-השופט-סאלים-גובראן-מבקר-המדינה-מתניהו-אנגלמן-נכדותיו-של-מיכה-סימה-לינדנשטראוס-ורעייתו-של-השופט-768x524.jpg 768w, https://kol-haifa.co.il/wp-content/uploads/2021/07/השופט-רמי-חיימוביץ-השופט-סאלים-גובראן-מבקר-המדינה-מתניהו-אנגלמן-נכדותיו-של-מיכה-סימה-לינדנשטראוס-ורעייתו-של-השופט.jpg 1125w" sizes="(max-width: 1024px) 100vw, 1024px" />
השופט רמי חיימוביץ, השופט סאלים ג’ובראן, מבקר המדינה מתניהו אנגלמן, נכדותיו של מיכה, סימה לינדנשטראוס ורעייתו של השופט
צילום – דוברות מבקר המדינה

מבקר המדינה מתניהו אנגלמן ערך ישיבת הנהלה מיוחדת בשלוחת משרד מבקר המדינה ונציב תלונות הציבור בחיפה, לזכרו של המבקר מיכה לינדנשטראוס ז”ל. בהשתתפות משפחת לינדנשטראוס ומכריו הקרובים נערך גם טכס מרגש להסרת הלוט בכניסה למבנה ולחדר הדיונים, המנציח את פועלו של המבקר לינדנשטראוס ז”ל.


בישיבה המיוחדת ובטכס הסרת הלוט השתתפו משפחת לינדנשטראוס, שופט בית המשפט העליון (בדימוס) השופט סאלים ג’ובראן ורעייתו, סגן נשיא בית המשפט המחוזי השופט אברהם אליקים, שופט בית המשפט המחוזי מרכז-לוד רמי חיימוביץ, חברי הנהלת משרד מבקר המדינה ונציב תלונות הציבור ועוד.


https://kol-haifa.co.il/wp-content/uploads/2021/07/מימין-לשמאל-מבקר-המדינה-מתניהו-אנגלמן-סימה-לינדנשטראוס-ודוד-לוי-מנהל-אגף-משאבים-חומריים-במשרד-מבקר-המדינה-1-300x200.jpg 300w, https://kol-haifa.co.il/wp-content/uploads/2021/07/מימין-לשמאל-מבקר-המדינה-מתניהו-אנגלמן-סימה-לינדנשטראוס-ודוד-לוי-מנהל-אגף-משאבים-חומריים-במשרד-מבקר-המדינה-1-768x512.jpg 768w, https://kol-haifa.co.il/wp-content/uploads/2021/07/מימין-לשמאל-מבקר-המדינה-מתניהו-אנגלמן-סימה-לינדנשטראוס-ודוד-לוי-מנהל-אגף-משאבים-חומריים-במשרד-מבקר-המדינה-1.jpg 1152w" sizes="(max-width: 1024px) 100vw, 1024px" />
מימין לשמאל-מבקר המדינה מתניהו אנגלמן, סימה לינדנשטראוס ודוד לוי מנהל אגף משאבים חומריים במשרד מבקר המדינה
צילום – דוברות מבקר המדינה

מבקר המדינה מתניהו אנגלמן אמר בישיבה המיוחדת: “נשיא בית המשפט המחוזי (בדימוס) מיכה לינדנשטראוס ז”ל, שימש בתפקידים שיפוטיים וציבוריים שנים רבות ובשנים 2005-2012 כיהן כמבקר המדינה ונציב תלונות הציבור, תפקיד שהוא אתגר ושליחות ציבורית מהמעלה הראשונה. במהלך 7 שנות כהונתו של המבקר לינדנשטראוס, פורסמו מאות דוחות ביקורת ובכללם השריפה בכרמל, ההתמודדות עם המשט הטורקי, התמודדות ממשלות ישראל לשחרור יונתן פולארד והטיפול בפליטת גזי חממה בישראל. המבקר לינדנשטראוס הקדיש תשומת לב מיוחדת לביקורת הנוגעת גם לאוכלוסיות ראויות לקידום. הוא נהג לומר כי מבחנה של חברה הוא ביכולתה לדאוג לכל המשתייכים אליה, ובכלל זה מחויבותה לדאוג לחוליות החלשות שבה ולחתור למימוש זכות השוויון לכלל מרכיביה. הדאגה לחלש חשובה לא רק בשל תרומתה ליחיד, אלא גם בשל תרומתה לחברה כולה כמכלול, הן מבחינה ערכית-מוסרית והן מהבחינה הכלכלית. זהו מבחן לחוסנה המוסרי של החברה, שהוא יסוד מוסד לקיומה” אמר המבקר אנגלמן וציין עוד: “בנושא “יישום החלטות הממשלה באשר לעליית בני הפלשמורה“, לא הסתפק לינדנשטראוס ז”ל, בביקורת הקלאסית המבוססת על ראיונות וניתוח מסמכים, אלא, נסע בעצמו לאתיופיה במרס 2008, מלווה בשני מנהלי חטיבות במשרד, בכדי לבחון מקרוב את הנושא. הם נפגשו עם שגריר ישראל באתיופיה, נציגי הסוכנות היהודית ובני הפלשמורה”.


https://kol-haifa.co.il/wp-content/uploads/2021/07/משמאל-לימין-מבקר-המדינה-מתניהו-אנגלמן-משפחת-לינדנשטראוס-והנהלת-משרד-מבקר-המדינה-1-300x200.jpg 300w, https://kol-haifa.co.il/wp-content/uploads/2021/07/משמאל-לימין-מבקר-המדינה-מתניהו-אנגלמן-משפחת-לינדנשטראוס-והנהלת-משרד-מבקר-המדינה-1-768x512.jpg 768w, https://kol-haifa.co.il/wp-content/uploads/2021/07/משמאל-לימין-מבקר-המדינה-מתניהו-אנגלמן-משפחת-לינדנשטראוס-והנהלת-משרד-מבקר-המדינה-1.jpg 1094w" sizes="(max-width: 1024px) 100vw, 1024px" />
משמאל לימין- מבקר המדינה מתניהו אנגלמן, משפחת לינדנשטראוס והנהלת משרד מבקר המדינה
צילום – דוברות מבקר המדינה

עוד ציין בדבריו בישיבה המיוחדת המבקר אנגלמן, כי המבקר לינדנשטראוס ז”ל הוסיף נופך מיוחד לתפקיד מבקר המדינה ונציב תלונות הציבור, תרם תרומה ייחודית לעיצוב דמותו של המוסד והטביע חותם אישי על אופן ביצוע ביקורת המדינה ובירור תלונות הציבור. “השכל הישר וניסיון החיים שבורך בהם המבקר לינדנשטראוס, אישיותו המיוחדת וחוכמתו הרבה, עמדו לו בכל התפקידים שמילא ובכללם כמבקר המדינה ונציב תלונות הציבור ה-7 של מדינת ישראל. יהי זכרו ברוך!”.


הפוסט מבקר המדינה מתניהו אנגלמן ערך ישיבת הנהלה מיוחדת בשלוחת משרד מבקר המדינה ונציב תלונות הציבור בחיפה הופיע לראשונה ב-מקומונט חיפה - קול חיפה חדשות מקומיות של חיפה.האחריות על התגובות למאמרים השונים חלה על שולחיהן. הנהלת האתר אינה אחראית על תוכנן.
שליחת תגובה
חוקי שליחת תגובות*
תגובות חברי האתר מאושרות אוטומטית
כותרת*
_CM_USER*
_CM_EMAIL*
_CM_URL*
הודעה*
קוד אבטחה*

 הערה: התכנים המוצגים בעמוד זה ...

התכנים המופיעים במדור זה מועברים אוטומטית מבלוגים ואתרי מידע ברשת, כל הזכויות על התכנים: כולל טקסטים, תמונות, סרטים וכל מדיה נוספת, הנם של יוצרי החומר המקורי בלבד. אתר נט2יו אינו טוען לבעלות או לזכויות יוצרים על התכנים, אלא רק מצביע עליהם בצורה נוחה ומרוכזת, וכן מקשר אל האתר המקורי, עם המאמרים המלאים. אם למרות האמור לעיל, נתקלת בחשש להפרת זכויות יוצרים, או שתוכן מסויים באתר אינו לרוחך, אנא דווח לנו באמצעות טופס יצירת הקשר ונורידו בהקדם האפשרי מהאתר.
×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר:

 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • מבנה קבוע ואחיד לנושאים, תתי הנושאים והדפים באתר.
 • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו כרום, פיירפוקס ואופרה)
 • האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
 • לאובייקטים הגרפיים באתר יש חלופה טקסטואלית (alt).
 • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר וכן בלחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה הנגללת בצד האתר ונפתחת בלחיצה על הסמלון של כסא הגלגלים.
 • הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר להיכן הם מקשרים.
  לחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה שבצד האתר, מסמנת את כל קישורי האתר בקו תחתון.
 • אנימציות ותכנים מהבהבים: הכפתור המתאים לכך בערכת ההנגשה שבצד האתר , מאפשר להסתיר בלחיצה אחת את כל התכנים באתר הכוללים היבהובים או תכנים המכילים תנועה מהירה (אנימציות, טקסט נע).
 • למתקשי ראיה: מתקשי הראיה שבנינו יכולים להעזר בשני כפתורים הנמצאים בערכת ההנגשה בצדו הימני של האתר, האחד מסב את האתר כולו לגוונים של שחור ולבן, השני מעביר את האתר כולו למצב של ניגודיות גבוהה.