נט2יו - איכות ברשת משנת 2004
  מכבי שירותי בריאות הטמיעה טכנולוגיה חדשנית לניהול נכסי דטה
10/6 2:58

מכבי שירותי בריאות הטמיעה בימים אלו טכנולוגיה חדשנית של הסטארט-אפ אוקטופיי (Octopai), המיוצגת בבלעדיות בישראל בידי חברת איטרניטי מקבוצת אמן. מהחברות לא נמסר היקף העסקה, אך גורמים בשוק מעריכים שהיא נאמדת בכ-1.5 מיליון שקל.


הטכנולוגיה של אוקטופיי ממפה באופן אוטומטי את כל המידע הקיים במערכות ה-BI בארגונים, ומכל שכבות המטה-דטה, מרכזת אותו לפלטפורמה אחת ומאפשרת חיפוש יעיל באמצעות מנוע חיפוש חכם ומהיר. הטכנולוגיה הייחודית תאפשר למומחי הדטה של מכבי שירותי בריאות (מפתחי BI, אנליסטים, מנהלי דטה)  להגיב מהר יותר לשינויים, לאתר מידע רלוונטי, לתחקר, לבנות דו"חות ועוד, כאשר הכל נעשה במקום אחד, באופן מהיר, יעיל ובאמצעות ממשק נוח וקל לתפעול.


מכבי שירותי בריאותhttps://www.pc.co.il/wp-content/uploads/2015/12/macabi.600.jpg 600w" sizes="(max-width: 300px) 100vw, 300px" />

מכבי שירותי בריאות


למעשה, אחד האתגרים הגדולים של ארגונים במציאות הנוכחית הוא ההתמודדות עם שטף המידע הזורם אליהם וארגונו. כך לדוגמה, בתקופת הקורונה הוחלט לקצר את ימי הבידוד לחולי קורונה מ-14 ימים ל-10 ימים. כתוצאה מכך כל קופות החולים נדרשו למצוא במערכות המידע מי מחבריהן נדרש להישאר בידוד, ומי יכול לצאת ממנו עוד באותו היום. הפקת דו"ח שכזה מסתמכת על מידע מהמון מקורות שונים במערכות ה-BI הקיימות בארגונים, הצלבות מידע ופילוחים שונים. הטכנולוגיה של אוקטופיי, לדברי החברה, עונה בדיוק על מקרים מסוג זה, ובזכותה יכולה כעת מכבי לאתר במהירות רבה יותר במנוע החיפוש את כל המידע הרלוונטי, לבנות דו"חות, לקבל במהירות החלטות ותובנות, ולהוציאן לפועל.


רונן טל, מנהל דטה ואנליטיקה במכבי שירותי בריאות: "כחלק מאסטרטגיית הדטה, בחרה מכבי שירותי בריאות בטכנולוגיה של אוקטופיי כפתרון המאפשר קבלת תמונה מלאה על זרימת הנתונים בארגון, תוך קיצור TTM בפיתוח מודלים של נתונים ואפקטיביות בעת ניהול שינויים ותחקור תקלות. בתקופה בה קצב המידע הזורם לארגון מכל האפיקים הולך וגובר, הטכנולוגיה של אוקטופיי אפקטיבית במיוחד, וכעת אנו יכולים להפיק ערכים משמעותיים מתוך המטה-דטה בזמן קצר ומפלטפורמה מרכזית אחת".  


אסף בר, מנכ"ל איטרניטי. צילום: רמי זרנגרhttps://www.pc.co.il/wp-content/uploads/2020/05/nnnnnn-300x210.jpg 300w" sizes="(max-width: 600px) 100vw, 600px" />

אסף בר, מנכ"ל איטרניטי. צילום: רמי זרנגר


אסף בר, מנכ"ל איטרניטי מקבוצת אמן, המייצגת את פעילות אוקטופיי בישראל: "ארגוני הבריאות בארץ ובעולם עומדים בשנה האחרונה בפני קצב גבוה של זרימת נתונים, במקביל לצורך בקבלת החלטות מהירות  בהתאם לשינויים המתרחשים בשטח. אוקטופיי נועדה בדיוק לשם כך, והיא מביאה למכבי שירותי בריאות בשורה משולשת, גם יעילות טכנולוגית פורצת דרך שתרכז עבורה את כל המטה-דטה תחת קורת גג אחת, גם איתור כל נתון באמצעות מנוע חיפוש חכם, וגם הפקת דו"חות וממצאים רלוונטיים תוך זמן קצר. העובדה שמכבי בחרו בנו לספק להם את השירות, היא מחמאה גדולה וחשובה לצוות ולמוצר. מכבי היא מגופי הבריאות המתקדמים בעולם ואני גאה שמעתה נעבוד איתם".


רונן טל, מנהל דטה ואנליטיקה, מכבי שירותי בריאות. צילום: יח"צhttps://www.pc.co.il/wp-content/uploads/2021/06/רונן-טל-מנהל-דאטה-ואנליטיקה-במכבי-שרותי-בריאות-1-300x210.jpg 300w" sizes="(max-width: 600px) 100vw, 600px" />


הפוסט מכבי שירותי בריאות הטמיעה טכנולוגיה חדשנית לניהול נכסי דטה הופיע ראשון באנשים ומחשבים - פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיותהאחריות על התגובות למאמרים השונים חלה על שולחיהן. הנהלת האתר אינה אחראית על תוכנן.
שליחת תגובה
חוקי שליחת תגובות*
תגובות חברי האתר מאושרות אוטומטית
כותרת*
_CM_USER*
_CM_EMAIL*
_CM_URL*
הודעה*
קוד אבטחה*

 הערה: התכנים המוצגים בעמוד זה ...

התכנים המופיעים במדור זה מועברים אוטומטית מבלוגים ואתרי מידע ברשת, כל הזכויות על התכנים: כולל טקסטים, תמונות, סרטים וכל מדיה נוספת, הנם של יוצרי החומר המקורי בלבד. אתר נט2יו אינו טוען לבעלות או לזכויות יוצרים על התכנים, אלא רק מצביע עליהם בצורה נוחה ומרוכזת, וכן מקשר אל האתר המקורי, עם המאמרים המלאים. אם למרות האמור לעיל, נתקלת בחשש להפרת זכויות יוצרים, או שתוכן מסויים באתר אינו לרוחך, אנא דווח לנו באמצעות טופס יצירת הקשר ונורידו בהקדם האפשרי מהאתר.
×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר:

 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • מבנה קבוע ואחיד לנושאים, תתי הנושאים והדפים באתר.
 • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו כרום, פיירפוקס ואופרה)
 • האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
 • לאובייקטים הגרפיים באתר יש חלופה טקסטואלית (alt).
 • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר וכן בלחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה הנגללת בצד האתר ונפתחת בלחיצה על הסמלון של כסא הגלגלים.
 • הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר להיכן הם מקשרים.
  לחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה שבצד האתר, מסמנת את כל קישורי האתר בקו תחתון.
 • אנימציות ותכנים מהבהבים: הכפתור המתאים לכך בערכת ההנגשה שבצד האתר , מאפשר להסתיר בלחיצה אחת את כל התכנים באתר הכוללים היבהובים או תכנים המכילים תנועה מהירה (אנימציות, טקסט נע).
 • למתקשי ראיה: מתקשי הראיה שבנינו יכולים להעזר בשני כפתורים הנמצאים בערכת ההנגשה בצדו הימני של האתר, האחד מסב את האתר כולו לגוונים של שחור ולבן, השני מעביר את האתר כולו למצב של ניגודיות גבוהה.