נט2יו - איכות ברשת משנת 2004
  "ההגנה ההיקפית התנדפה – אין הבדל בין תוקף חיצוני ופנימי"
9/6 23:00

"אנחנו נושמים וחיים את נושא האיום הפנימי שנים רבות. החדשות הטובות הן, שלא צריך עוד להבדיל בין תוקף פנימי לחיצוני. אבל זה בגלל סיבה לא טובה: רק גורם פנים יגיע לרמת שליטה כזו. חברות צריכות לדעת, שהתוקף החיצוני ייכנס למערכות פנימיות, ואז יהפוך לתוקף מבפנים. ההבדל בין סיכון העלול להיכנס מבפנים או מבחוץ – כבר אינו ישים. ההגנה ההיקפית למעשה התנדפה, נעלמה", כך אמר אודי מוקדי, מנכ"ל ויו"ר סייבר ארק (CyberArk) הישראלית.


מוקדי השתתף בכנס הסייבר השנתי של ה-OECD, שמתקיים השבוע בראשונה בישראל ומאורגן על ידי מערך הסייבר הלאומי.


בהתייחסו לספקיות שירותים מנוהלים, אמר מוקדי, כי "מטבע הדברים, הלקוחות ירצו לרכוש את השירות הזול מבחינתם. ספקי שירותים ירצו מקסימום רווח. בדינמיקה של כלכלה כזו, יש סיכון גבוה שהאבטחה תיפגע. עם זאת, אנו רואים שינוי אצל חברות גדולות שעובדות עם ספקי שירותים. הם שואלים את הספקים שאלות וחוקרים אותם בנושא האבטחה. אבל יש ספקיות רבות שמשרתות גם ארגונים קטנים יותר, שם יש פחות פיקוח על האבטחה של הספקיות. זה הופך לבעיה משמעותית יותר, ויש לכך השלכות".


לגבי הכלכלה הדיגיטלית, ציין מוקדי, כי "חלק מהפתרון הוא לייצר בידול בין הוורטיקלים השונים, שבהם פועלים ספקי שירותים מנוהלים. למשל, מגזרים קריטיים, כמו אנרגיה, לעומת אלה שפחות קריטיים, שם יש להשקיע אולי פחות. אבל בכל מקרה נדרש איזון טוב בין הגדלת העלות והפחתת הסיכון. יש גורמים, חיוביים אמנם, שעוזרים לטרנספורמציה הדיגיטלית, כלומר העסקים הקטנים לא צריכים להיות מומחים בכל הטכנולוגיות שיעזרו להם לעבור דיגיטציה. אבל זה גם מה שמגדיל את מרחב התקיפה. התוקפים אולי לא יתקפו חנויות מכולת ועסקים קטנים מאוד, אבל הם כן יתקפו ספקיות שירותים מנוהלים (MSP) וכך יגיעו ל-500 חנויות מכולת".


"ממשלות צריכות לקבוע היגיינת סייבר", אמר, "כמו שצריך לרחוץ ידיים, כך צריך לעמוד במינימום של ניהול חולשות אבטחה וניהול זהויות. צריך שיהיה איזה סימון של רמות שונות של אבטחה של ספק, ואז הלקוח יקבל סוג של 'מדריך לרוכש' ויבין מהי רמת האבטחה של הספק שלו".


ארגונים, אמר מוקדי, "נדרשים להתחיל לחשוב כמו תוקף. אני רואה שינוי אצל מנהלי אבטחה במגזר הממשלתי ובארגונים פרטיים שחושבים היום יותר מבעבר, ש'זה עלול לקרות לכל אחד, עלי לחשוב כמו תוקף', והעמידה בתקנות היא קו מנחה. בנוסף, הערכת האבטחה בארגון צריכה להיות גם דרך הערכה של האבטחה של הספקים שלו, בעיקר אלה שיש להם גישה חזקה למידע שלו".


"העולם התקדם מאוד בהבנת הסייבר ומשמעות מתקפות כופרה", סיכם מוקדי, "נאלצתי בעבר להסביר לבני משפחתי דברים שהיום הם וכולם מכירים ומבינים. אנשים כבר יודעים מה זה אומר להיות מותקף במתקפת כופרה. לכן צריך גם חינוך לעסקים לגבי צריכת השירותים מספקיות השירותים".


אודי מוקדי, מנכ"ל ויו"ר סייבר ארק. צילום: יח"צhttps://www.pc.co.il/wp-content/uploads/2021/06/אודי-מוקדי-300x210.jpg 300w" sizes="(max-width: 600px) 100vw, 600px" />


הפוסט "ההגנה ההיקפית התנדפה – אין הבדל בין תוקף חיצוני ופנימי" הופיע ראשון באנשים ומחשבים - פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיותהאחריות על התגובות למאמרים השונים חלה על שולחיהן. הנהלת האתר אינה אחראית על תוכנן.
שליחת תגובה
חוקי שליחת תגובות*
תגובות חברי האתר מאושרות אוטומטית
כותרת*
_CM_USER*
_CM_EMAIL*
_CM_URL*
הודעה*
קוד אבטחה*

 הערה: התכנים המוצגים בעמוד זה ...

התכנים המופיעים במדור זה מועברים אוטומטית מבלוגים ואתרי מידע ברשת, כל הזכויות על התכנים: כולל טקסטים, תמונות, סרטים וכל מדיה נוספת, הנם של יוצרי החומר המקורי בלבד. אתר נט2יו אינו טוען לבעלות או לזכויות יוצרים על התכנים, אלא רק מצביע עליהם בצורה נוחה ומרוכזת, וכן מקשר אל האתר המקורי, עם המאמרים המלאים. אם למרות האמור לעיל, נתקלת בחשש להפרת זכויות יוצרים, או שתוכן מסויים באתר אינו לרוחך, אנא דווח לנו באמצעות טופס יצירת הקשר ונורידו בהקדם האפשרי מהאתר.
×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר:

 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • מבנה קבוע ואחיד לנושאים, תתי הנושאים והדפים באתר.
 • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו כרום, פיירפוקס ואופרה)
 • האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
 • לאובייקטים הגרפיים באתר יש חלופה טקסטואלית (alt).
 • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר וכן בלחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה הנגללת בצד האתר ונפתחת בלחיצה על הסמלון של כסא הגלגלים.
 • הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר להיכן הם מקשרים.
  לחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה שבצד האתר, מסמנת את כל קישורי האתר בקו תחתון.
 • אנימציות ותכנים מהבהבים: הכפתור המתאים לכך בערכת ההנגשה שבצד האתר , מאפשר להסתיר בלחיצה אחת את כל התכנים באתר הכוללים היבהובים או תכנים המכילים תנועה מהירה (אנימציות, טקסט נע).
 • למתקשי ראיה: מתקשי הראיה שבנינו יכולים להעזר בשני כפתורים הנמצאים בערכת ההנגשה בצדו הימני של האתר, האחד מסב את האתר כולו לגוונים של שחור ולבן, השני מעביר את האתר כולו למצב של ניגודיות גבוהה.