נט2יו - איכות ברשת משנת 2004
  עוד הסדר בעקבות פרשת האטת ה-iPhone: אפל תשלם 113 מיליון דולר
20/11 2:13

אפל (Apple) הגיעה להסדר עם התביעה הכללית ב-33 מדינות ומחוז קולומביה בארצות הברית, שלפיו היא תשלם 113 מיליון דולר בשל הטענות שהחברה האטה ביצועים בדגמים מסוימים של מכשירי iPhone במטרה להסוות פגם בסוללה.


המדינות טענו כי אפל האטה את הביצועים של מכשירים מדגמים ישנים מבלי לדווח לצרכנים על עצם הפעולה או על הסיבה. לדברי התביעה, הסתרה זו הפרה את חוקי הגנת הצרכן במדינות.


"אפל הסתירה מידע הנוגע לסוללות במכשיריה, שגרם להאטת הביצועים של מכשירי iPhone, כל אלה תוך הסוואת הפעולה כעדכון", ציין התובע הללי של קליפורניה, קסביה בסרה, כשהודיע על ההסדר. "ההסדר שנחתם היום מבטיח שלצרכנים תהיה גישה למידע שהם זקוקים לו כדי לקבל החלטות מבוססות  כאשר הם רוכשים ומשתמשים במוצרי אפל".


בסוף 2017 הודתה אפל כי האטה במכוון את ביצועיהם של מכשירי iPhone ישנים לאחר שדרוג של מערכת ההפעלה iOS לגירסאות מתקדמות יותר. היא הודתה בכך לאחר שבדיקות שערכו משתמשים העידו כי מהירות הביצועים של ה-iPhone מואטת בכוונה. לטענת החברה, האטת מהירות המעבד נעשתה כדי לשמור על חיי הסוללה ולהימנע מכיבוי לא צפוי של המכשיר, שעלול לפגוע ברכיביו האלקטרוניים. בנוסף, הציעה החברה לבעלי המכשירים מהדגמים שהושפעו החלפת סוללה במחיר מופחת של 29 דולר במקום 79 דולר.


לאחר שנחשפה, גרמה הפרשה לאפל להסיק את המסקנה המתבקשת, וב-2018 הוסיפה החברה אפשרות בהגדרות לבחור האם לאפשר את ניהול הסוללה שמגביל את ביצועי המכשיר.


השינוי שעשתה החברה במערכת ההפעלה היה אולי מוצדק בהיבט הטכנולוגי, אבל חוסר השקיפות של החברה מול הצרכנים הוביל לתביעה מצד הרשויות הרגולטוריות. בנוסף, עוד לפני התביעה של הרשויות הוגשה בקשה לתביעה ייצוגית נגדה על ידי צרכנים, שהוסדרה במרס השנה בפיצוי של 25 דולר ששילמה אפל לבעלי המכשירים שהושפעו מן ההאטה.


ההסדר הנוכחי אינו מעניק תשלום לצרכנים, והכספים יחולקו בין משרדים וארגונים שונים של הגנת צרכנים לצורך כיסוי עלויות התביעה. בנוסף, ההסדר דורש מאפל להיות שקופה יותר בנוגע להתנהלותה ולספק לצרכנים "מידע ברור ומוסבר" בנוגע לניהול ביצועי המכשירים ולאיכות הסוללה.


עוד הסדר שלום בגלל פרשת האטת ה-iPhone. צילום אילוסטרציה: BigStockhttps://www.pc.co.il/wp-content/upload ... pple-Macintos-300x210.jpg 300w" sizes="(max-width: 600px) 100vw, 600px" />


הפוסט עוד הסדר בעקבות פרשת האטת ה-iPhone: אפל תשלם 113 מיליון דולר הופיע ראשון באנשים ומחשבים - פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיותהאחריות על התגובות למאמרים השונים חלה על שולחיהן. הנהלת האתר אינה אחראית על תוכנן.
שליחת תגובה
חוקי שליחת תגובות*
תגובות חברי האתר מאושרות אוטומטית
כותרת*
_CM_USER*
_CM_EMAIL*
_CM_URL*
הודעה*
קוד אבטחה*

 הערה: התכנים המוצגים בעמוד זה ...

התכנים המופיעים במדור זה מועברים אוטומטית מבלוגים ואתרי מידע ברשת, כל הזכויות על התכנים: כולל טקסטים, תמונות, סרטים וכל מדיה נוספת, הנם של יוצרי החומר המקורי בלבד. אתר נט2יו אינו טוען לבעלות או לזכויות יוצרים על התכנים, אלא רק מצביע עליהם בצורה נוחה ומרוכזת, וכן מקשר אל האתר המקורי, עם המאמרים המלאים. אם למרות האמור לעיל, נתקלת בחשש להפרת זכויות יוצרים, או שתוכן מסויים באתר אינו לרוחך, אנא דווח לנו באמצעות טופס יצירת הקשר ונורידו בהקדם האפשרי מהאתר.
×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר:

 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • מבנה קבוע ואחיד לנושאים, תתי הנושאים והדפים באתר.
 • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו כרום, פיירפוקס ואופרה)
 • האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
 • לאובייקטים הגרפיים באתר יש חלופה טקסטואלית (alt).
 • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר וכן בלחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה הנגללת בצד האתר ונפתחת בלחיצה על הסמלון של כסא הגלגלים.
 • הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר להיכן הם מקשרים.
  לחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה שבצד האתר, מסמנת את כל קישורי האתר בקו תחתון.
 • אנימציות ותכנים מהבהבים: הכפתור המתאים לכך בערכת ההנגשה שבצד האתר , מאפשר להסתיר בלחיצה אחת את כל התכנים באתר הכוללים היבהובים או תכנים המכילים תנועה מהירה (אנימציות, טקסט נע).
 • למתקשי ראיה: מתקשי הראיה שבנינו יכולים להעזר בשני כפתורים הנמצאים בערכת ההנגשה בצדו הימני של האתר, האחד מסב את האתר כולו לגוונים של שחור ולבן, השני מעביר את האתר כולו למצב של ניגודיות גבוהה.