נט2יו - איכות ברשת משנת 2004
  פודקאסט אנשים ומחשבים: כיצד נערכים נכון לעבודה מרחוק?
15/9 2:35

סביבת העבודה החדשה, המשלבת עבודה מהבית והמשרד, מחייבת תכנון של מגוון תחומים וסנכרון ביניהם. במסגרת סדרת הפודקאסטים של אנשים ומחשבים על סביבת העבודה החדשה, מספר גידי רחמים, יועץ טכנולוגי ומנכ"ל חברת בינגו, אילו פעולות צריכות להיעשות על ידי ההנהלה והעובדים, כדי שהעבודה מהבית תתנהל בצורה הכי טובה.


רחמים הוא בעל ניסיון של 25 שנה בתחומי המכירות, השיווק וניהול פרויקטים.


"האתגר המרכזי במעבר לעבודה מהבית הוא הצורך של הנהלה לעמוד בקשר עם העובדים ולאפשר להם לעבוד בסביבת עבודה שתהיה דומה כמה שאפשר לסביבה שהם רגילים לה", אמר רחמים. הוא הדגיש כי עיקר המאמצים והאתגרים מתרכזים במגזרים שלא היו מורגלים עד לקורונה לעבוד מהבית, שלא כמו עובדי ההיי-טק, שם ההסתגלות לעבודה מהבית היתה חלקה יותר. באותם ארגונים שאינם היי-טק, ההיערכות צריכה להיות בשלושה שלבים, אותם מנה רחמים.
"שלב ראשון – לדאוג לתשתיות. לוודא האם העובד יכול להתחבר מהבית בקו התקשורת הקיים; שלב שני – לטפל בכל היבטי האבטחה שיאפשרו את החיבור למשרד, כדי שהעובד יוכל לתפקד ולתת תפוקה שהארגון זקוק לה; והשלב השלישי – לדאוג לסביבת עבודה נוחה, פיסית וגם טכנולוגית, כגון היכולת להדפיס ועזרים נוספים", אמר רחמים.


לדבריו, בגל הראשון זוהו לא מעט תקלות בארגונים שבהם עובדים לא מיומנים ולא מורגלים עברו בבת אחת לעבוד מהבית, והיו לא מעט בעיות התחברות, לפעמים בסיסיות, שדרשו לפעמים לשלוח טכנאי פיסית לעובד, כדי לעזור לו להתחבר. בתקופת הסגר וחופשת הקיץ, סיפר רחמים, ארגונים נתקלו בבעיות שבמסגרתן המחשב של העובד הוא גם מחשב של בני המשפחה, הילדים, וגם כעת – כאשר חזרו ללימודים – הם נדרשים למחשב.


"הנהלות חייבות לוודא מה הבעיה אצל כל עובד, אם צריך לספק לו מחשב וכל ציוד אחר, כי ברגע שעובד נתקל בבעיה, פותח קריאת שירות ואף אחד לא עונה לו – יום העבודה הלך לאיבוד", אמר רחמים. כאן לדבריו נכנסו לתמונה בצורה חזקה מנהלות משאבי האנוש, שקיבלו תמונה מדויקת היכן כל עובד, מהי צורת העבודה שלו, ואיך אפשר לסייע לו.


אתגר אחר, לדעת רחמים, הוא יצירת סדר יום של העובד, בתיאום עם ההנהלה. "לכולנו יש שגרת עבודה, שמתחילה בבוקר במענה למיילים בשעתיים הראשונות ואחר כך מפנים זמן לפגישות זום" אמר רחמים. "ברגע שעובד ילמד לעצב לעצמו סדר יום כזה, שמותאם גם לצרכים של סביבת העבודה שלו, כמו מטלות בבית עצמו, הדברים יעבדו טוב יותר".


"הקורונה היא מלחמה, וכאשר אתה יוצא לקרב, יש לך אמנם תמונת מצב ואתה ערוך, אבל תמיד יהיו דברים שלא צפית. כך גם בקורונה. במהלך התקופה יש דברים שנלמדו תוך כדי תנועה", הסביר רחמים.


"סוגיה חשובה נוספת היא הפיקוח על העובד. כאן עברו המעסיקים שינוי, וברור להם שצריך למצוא את הדרך להמשיך ולעקוב אחר העובד, אבל צריך למצוא את הדרך הנכונה המבוססת על דיווחים מוסכמים מראש, שבה העובד ידווח מה עשה אחת לתקופה. אם המעסיק ידרוש ממנו כל שעה דיווח, זה לא יעבוד. אף אחד לא רוצה אח גדול שעוקב אחריו בבית", אמר רחמים.


גידי רחמים ישתתף בכנס "המשרד החדש" של אנשים ומחשבים, שייתקיים ב-23 בספטמבר


גידי רחמים, יועץ טכנולוגי בכיר ומנכ"ל חברת בינגו. צילום: קובי קנטורhttps://www.pc.co.il/wp-content/upload ... 6/03/gidi.600-300x210.jpg 300w" sizes="(max-width: 600px) 100vw, 600px" />


הפוסט פודקאסט אנשים ומחשבים: כיצד נערכים נכון לעבודה מרחוק? הופיע ראשון באנשים ומחשבים - פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיותהאחריות על התגובות למאמרים השונים חלה על שולחיהן. הנהלת האתר אינה אחראית על תוכנן.
שליחת תגובה
חוקי שליחת תגובות*
תגובות חברי האתר מאושרות אוטומטית
כותרת*
_CM_USER*
_CM_EMAIL*
_CM_URL*
הודעה*
קוד אבטחה*

 הערה: התכנים המוצגים בעמוד זה ...

התכנים המופיעים במדור זה מועברים אוטומטית מבלוגים ואתרי מידע ברשת, כל הזכויות על התכנים: כולל טקסטים, תמונות, סרטים וכל מדיה נוספת, הנם של יוצרי החומר המקורי בלבד. אתר נט2יו אינו טוען לבעלות או לזכויות יוצרים על התכנים, אלא רק מצביע עליהם בצורה נוחה ומרוכזת, וכן מקשר אל האתר המקורי, עם המאמרים המלאים. אם למרות האמור לעיל, נתקלת בחשש להפרת זכויות יוצרים, או שתוכן מסויים באתר אינו לרוחך, אנא דווח לנו באמצעות טופס יצירת הקשר ונורידו בהקדם האפשרי מהאתר.
×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר:

 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • מבנה קבוע ואחיד לנושאים, תתי הנושאים והדפים באתר.
 • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו כרום, פיירפוקס ואופרה)
 • האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
 • לאובייקטים הגרפיים באתר יש חלופה טקסטואלית (alt).
 • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר וכן בלחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה הנגללת בצד האתר ונפתחת בלחיצה על הסמלון של כסא הגלגלים.
 • הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר להיכן הם מקשרים.
  לחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה שבצד האתר, מסמנת את כל קישורי האתר בקו תחתון.
 • אנימציות ותכנים מהבהבים: הכפתור המתאים לכך בערכת ההנגשה שבצד האתר , מאפשר להסתיר בלחיצה אחת את כל התכנים באתר הכוללים היבהובים או תכנים המכילים תנועה מהירה (אנימציות, טקסט נע).
 • למתקשי ראיה: מתקשי הראיה שבנינו יכולים להעזר בשני כפתורים הנמצאים בערכת ההנגשה בצדו הימני של האתר, האחד מסב את האתר כולו לגוונים של שחור ולבן, השני מעביר את האתר כולו למצב של ניגודיות גבוהה.