נט2יו - איכות ברשת משנת 2004
  אתמול נחנך מכון טכנולוגי ראשון למגזר הדרוזי בנוכחות שר המדע והטכנולוגיה, יזהר שי, מנכ״ל בנק ישראל, מנכ״ל הטכניון ונשיא KLA ישראל
29/7 23:38

אורי תדמור, נשיא KLA ישראל: “כמי שתומכים במוסדות אקדמיים המכשירים עובדים לתעשיית ההייטק נשמח להיות מעורבים גם במכון הטכנולוגי החדש ולסייע כמיטב יכולתנו”


אתמול נחנך המכון הטכנולוגי הראשון במגזר הדרוזי המיועד להכשיר צעירים וחיילים משוחררים מהעדה לתחומי הטכנולוגיה, ההיי-טק וההשכלה הגבוהה. כלל הנואמים, חזרו ואמרו כי הברית רבת השנים בין הדרוזים למדינת ישראל תמשיך להתהדק, לא רק מתחת מאלונקה, אלא גם בהייטק ובאקדמיה. 


https://kol-haifa.co.il/wp-content/upl ... 2020/07/1-1-1-300x195.jpg 300w, https://kol-haifa.co.il/wp-content/upl ... 2020/07/1-1-1-768x499.jpg 768w" sizes="(max-width: 1024px) 100vw, 1024px" />
קופטאן חלבי, יו״ר העמותה לקידום מעמד החייל הדרוזי ויזהר שי, שר המדע והטכנולוגיה (צלם: נועם צדיק)

הטקס נערך בהשתתפות ח״כ יזהר שי, שר המדע והטכנולוגיה, השיח מוואפק טריף, המנהיג הרוחני של העדה הדרוזית, מר חזי כאלו, מנכ״ל בנק ישראל, אורי תדמור נשיא KLA ישראל, האלוף במילואים עמוס גלעד ובכירים נוספים במשק הישראלי. את האירוע הנחה עיתונאי ערוץ 13 אלון בן דוד. מאחורי היוזמה עומד יו״ר העמותה לקידום מעמד החייל הדרוזי מר קופטאן חלבי.


יזהר שי, חבר הכנסת ושר המדע והטכנולוגיה התייחס לעולם היזמות והטכנולוגיה ממנו הגיע והדגיש כי זוהי יוזמה מדהימה, בעלת חזון, ותהווה חוד החנית בקידום הכלכלה הישראלית ככלל ופיתוח הסטארטאפ ניישן בפרט. כמובן, שבמבט לעתיד, ובהבטחת הבחירות שברקע, ביקש מהנוכחים כי לא יתרגשו מרעשי הרקע שיופיעו בימים הקרובים כתוצאה מההצבעה על תיקון חוק הלאום. הוא הבטיח כי נושא זה בעבודה, בד בבד עם תיקון חוק קמינץ. העבודה נעשית ותתבצע בחודשים הקרובים בתיאום עם שר הביטחון בני גנץ ושר המשפטים אבי ניסנקורן. 


האלוף במילואים עמוס גלעד אמר בטקס כי היה לו את העונג והכבוד לעבוד שכם אל שכם עם הקצינים הדרוזים, ושאנו ברי מזל כי אנחנו יחידה אחת, להגדרתו. גם הוא, התייחס לחוק הלאום וציין כי הוא ״מטופש ומנוכר״. האלוף פירט את יכולות העם הדרוזי לשלב ערכים קדומים עם המודרניזציה. 


עוד הוזמן לשאת דברים מר אורי תדמור נשיא KLA ישראל: “החזון של קופטאן להקים מכון טכנולוגי להכשרת צעירים וחיילים משוחררים, בני העדה הדרוזית, לעולם ההייטק מתיישב עם החזון שלנו, כחברת הייטק שפעילה בצפון כבר 30 שנה ומעסיקה מאות עובדים. כמי שתומכים במוסדות אקדמיים המכשירים עובדים לתעשיית ההייטק נשמח להיות מעורבים גם במכון הטכנולוגי החדש ולסייע כמיטב יכולתנו. אנחנו מברכים על היוזמה ומאחלים ליזמים הצלחה רבה.”


נשאו דברים ואיחלו חג שמח לבני העדה הדרוזית: יו״ר קרן היסוד מר סאם גרונדוורג, בהיג׳ מנסור השגריר בדימוס, ראש מועצת עוספיא, תא״ל במיל׳ חסון חסון, שלמה גלדמן מנכ״ל ASG ויו״ר פורום חברות ההייטק בישראל ובכירים נוספים במשק הישראלי. 


העמותה לקידום מעמד החייל הדרוזי נוסדה בשנת 2009, מתוך הכרה בצורך ההכרחי להעצים צעירים מהקהילה הדרוזית ובפרט חיילים, חיילים משוחררים ואנשי מילואים בני העדה הדרוזית על מנת לסייע להם עם אתגרים כמו: השתלבות בחברה הישראלית, מימון השכלה גבוהה וכניסה לשוק העבודה. 


הפוסט אתמול נחנך מכון טכנולוגי ראשון למגזר הדרוזי בנוכחות שר המדע והטכנולוגיה, יזהר שי, מנכ״ל בנק ישראל, מנכ״ל הטכניון ונשיא KLA ישראל הופיע ראשון במקומונט חיפה - קול חיפה חדשות מקומיות של חיפההאחריות על התגובות למאמרים השונים חלה על שולחיהן. הנהלת האתר אינה אחראית על תוכנן.
שליחת תגובה
חוקי שליחת תגובות*
תגובות חברי האתר מאושרות אוטומטית
כותרת*
_CM_USER*
_CM_EMAIL*
_CM_URL*
הודעה*
קוד אבטחה*

 הערה: התכנים המוצגים בעמוד זה ...

התכנים המופיעים במדור זה מועברים אוטומטית מבלוגים ואתרי מידע ברשת, כל הזכויות על התכנים: כולל טקסטים, תמונות, סרטים וכל מדיה נוספת, הנם של יוצרי החומר המקורי בלבד. אתר נט2יו אינו טוען לבעלות או לזכויות יוצרים על התכנים, אלא רק מצביע עליהם בצורה נוחה ומרוכזת, וכן מקשר אל האתר המקורי, עם המאמרים המלאים. אם למרות האמור לעיל, נתקלת בחשש להפרת זכויות יוצרים, או שתוכן מסויים באתר אינו לרוחך, אנא דווח לנו באמצעות טופס יצירת הקשר ונורידו בהקדם האפשרי מהאתר.
×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר:

 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • מבנה קבוע ואחיד לנושאים, תתי הנושאים והדפים באתר.
 • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו כרום, פיירפוקס ואופרה)
 • האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
 • לאובייקטים הגרפיים באתר יש חלופה טקסטואלית (alt).
 • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר וכן בלחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה הנגללת בצד האתר ונפתחת בלחיצה על הסמלון של כסא הגלגלים.
 • הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר להיכן הם מקשרים.
  לחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה שבצד האתר, מסמנת את כל קישורי האתר בקו תחתון.
 • אנימציות ותכנים מהבהבים: הכפתור המתאים לכך בערכת ההנגשה שבצד האתר , מאפשר להסתיר בלחיצה אחת את כל התכנים באתר הכוללים היבהובים או תכנים המכילים תנועה מהירה (אנימציות, טקסט נע).
 • למתקשי ראיה: מתקשי הראיה שבנינו יכולים להעזר בשני כפתורים הנמצאים בערכת ההנגשה בצדו הימני של האתר, האחד מסב את האתר כולו לגוונים של שחור ולבן, השני מעביר את האתר כולו למצב של ניגודיות גבוהה.