נט2יו - איכות ברשת משנת 2004
  האם מגדל בקר שנפגע על ידי פרה יכול לחזור לעבודה מלאה?
17/5 23:47

ועדה רפואית של המוסד ביטוח לאומי לא ענתה על השאלה וגם לא נימקה מדוע הופחתו לו אחוזי הנכותלגדל בקר זה יכול להיות מקצוע מסוכן. זאת גילה תושב הצפון,  בתחילת שנות ה-50 לחייו, מגדל בקר שנפגע לפני כשנתיים בעת שהותקף על ידי אחת מהפרות בעדר והפך לנכה. עכשיו הוא מנהל מאבק משפטי מול הביטוח הלאומי כדי למצות את זכויותיו.


בעקבות התקיפה שבה נגרם למגדל הבקר שבר בירך, שבר  בכף היד וחבלה בראש, הוא נבדק על ידי ועדה רפואית של הביטוח הלאומי שקבעה לו לפני כשנה,


נכות של 15% לצמיתות  והכירה במקרה כפגיעה בעבודה. על קביעה זו הוא הגיש ערעור  שבה טען בין השאר כי יש להפעיל את תקנה 15 של הביטוח הלאומי , מאחר ועקב הפגיעה חלה ירידה בשכרו והוא אינו יכול לעבוד כמגדל בקר כמו שהיה לפני התאונה.


לאחר שוועדת הערעורים דחתה את בקשתו מבלי לנמק ולפרט את טיעוניה, הגיש העובד באמצעות עו”ד סאמי אבו ורדה מחיפה, מומחה לביטוח לאומי, תביע ה לבית הדין לעבודה בחיפה נגד הביטוח הלאומי.


בתביעה מועלות שתי טענות מרכזיות. האחת הוועדה לא נימקה כלל את הסיבה לאי הפעלת תקנה 15 מבלי שהתייחסה לירידה בשכרו של מגדל הבקר עקב התאונה. הטענה השנייה היתה שהוועדה קבעה לו רק 15% נכות מאחר ולדבריה היתה לו פגיעה קודמת.


. טעתה הוועדה עת ניכתה מאחוז הנכות היציבה על חשבון מצב קודם בלי להסביר ולנמק את  החלטתה .גם אם הוועדה רואה לנכון לבצע ניכוי מצב קודם, היה עליה לערוך חשבון עובר ושב וניכוי מצב קודם” טוען עו”ד סאמי אבו ורדה ומוסיף  אי אשפר לנכות אחוזי נכות קדומים מבלי לפרט מה היה אחוז הנכות הקודם?


עו"ד סאמי אבו ורדהhttps://kol-haifa.co.il/wp-content/uploads/2020/05/עוד-סאמי-אבו-ורדה-5-300x227.jpg 300w, https://kol-haifa.co.il/wp-content/uploads/2020/05/עוד-סאמי-אבו-ורדה-5-768x582.jpg 768w" sizes="(max-width: 1024px) 100vw, 1024px" />
עו”ד סאמי אבו ורדה

התביעה מבקשת מבית הדין לעבודה להורות על החזרת הדיון לוועדה רפואית לעררים בהרכב חדש   עם הנחיות בסוגיית ניכוי אחוזי נכות על חשבון  מצב קודם וכן לדון בתנאי הפעלת תקנה 15 לגבי השתכרותו של העובד במצב החדש.


הפוסט האם מגדל בקר שנפגע על ידי פרה יכול לחזור לעבודה מלאה? הופיע ראשון במקומונט חיפה - קול חיפה חדשות מקומיות של חיפההאחריות על התגובות למאמרים השונים חלה על שולחיהן. הנהלת האתר אינה אחראית על תוכנן.
שליחת תגובה
חוקי שליחת תגובות*
תגובות חברי האתר מאושרות אוטומטית
כותרת*
_CM_USER*
_CM_EMAIL*
_CM_URL*
הודעה*
קוד אבטחה*

 הערה: התכנים המוצגים בעמוד זה ...

התכנים המופיעים במדור זה מועברים אוטומטית מבלוגים ואתרי מידע ברשת, כל הזכויות על התכנים: כולל טקסטים, תמונות, סרטים וכל מדיה נוספת, הנם של יוצרי החומר המקורי בלבד. אתר נט2יו אינו טוען לבעלות או לזכויות יוצרים על התכנים, אלא רק מצביע עליהם בצורה נוחה ומרוכזת, וכן מקשר אל האתר המקורי, עם המאמרים המלאים. אם למרות האמור לעיל, נתקלת בחשש להפרת זכויות יוצרים, או שתוכן מסויים באתר אינו לרוחך, אנא דווח לנו באמצעות טופס יצירת הקשר ונורידו בהקדם האפשרי מהאתר.
×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר:

 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • מבנה קבוע ואחיד לנושאים, תתי הנושאים והדפים באתר.
 • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו כרום, פיירפוקס ואופרה)
 • האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
 • לאובייקטים הגרפיים באתר יש חלופה טקסטואלית (alt).
 • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר וכן בלחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה הנגללת בצד האתר ונפתחת בלחיצה על הסמלון של כסא הגלגלים.
 • הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר להיכן הם מקשרים.
  לחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה שבצד האתר, מסמנת את כל קישורי האתר בקו תחתון.
 • אנימציות ותכנים מהבהבים: הכפתור המתאים לכך בערכת ההנגשה שבצד האתר , מאפשר להסתיר בלחיצה אחת את כל התכנים באתר הכוללים היבהובים או תכנים המכילים תנועה מהירה (אנימציות, טקסט נע).
 • למתקשי ראיה: מתקשי הראיה שבנינו יכולים להעזר בשני כפתורים הנמצאים בערכת ההנגשה בצדו הימני של האתר, האחד מסב את האתר כולו לגוונים של שחור ולבן, השני מעביר את האתר כולו למצב של ניגודיות גבוהה.