נט2יו - איכות ברשת משנת 2004
  "הגעת האיראנים לתשתית קריטית בישראל – נורת אזהרה לכל ארגון"
20/5 7:39

ניר בר נתן, מנהל מערכות מידע ותשתיות ומנהל פעילות הסייבר ב-SQLink. צילום: יח"צhttps://www.pc.co.il/wp-content/uploads/2020/05/ניר-בר-נתן-מנהל-מערכות-מי-300x210.jpg 300w" sizes="(max-width: 600px) 100vw, 600px" />


"העובדה שהאיראנים הצליחו להגיע למתקן תשתית קריטית בישראל מחייבת הדלקה של נורת אזהרה בכל ארגון מכל מגזר במדינה", כך אמר ניר בר נתן, מנהל מערכות מידע ותשתיות ב-SQLink. כוונתו של בר נתן היא למתקפה שביצעה איראן לפני שבועות אחדים על מתקני מים בישראל, ככל הנראה מתוך כוונה להרעיל אותם, ולפי דיווח שלשום (ב') בוושינגטון פוסט, ישראל תקפה בעקבותיה בסייבר נמל איראני - מתקפה שהביאה להשבתתו למשך יומיים.


בראיון לאנשים ומחשבים אמר בר נתן כי "אנחנו בעיצומה של עליית מדרגה בכל שדה תקיפות הסייבר. איראן, כמו מדינות מוסלמיות נוספות באזור, משקיעה משאבים על מנת להעלות את יכולות התקיפה וההגנה שלה בתחום".


"ישראל תימדד במלחמה הזו ברמה של החדשנות שהיא תנפיק", ציין. "חדשנות היא שם המשחק. ככל שנהיה חדשניים יותר, בעלי יכולות תקיפה, כך הדבר יהיה גורם הפתעה לטובת ניצחון במערכה. אלא שלצערי, אני מעריך שתהיינה הסלמות נוספות במעלה הדרך. מבלי להתייחס באופן פרטני להיבט הצלחת המתקפה האיראנית, עצם זה שהם הצליחו להגיע לתשתית קריטית במדינה זה דבר בעל משמעות, והוא צפוי לחלחל למגזרים נוספים בתעשייה. המלחמה בזירה הזו תהיה כוללת, ובמסגרתה נצטרך לדאוג להתחדש ולהשתכלל - ולעשות זאת, בין השאר, עם מודיעין טוב יותר".


[caption id="attachment_309992" align="alignnone" width="500"]מלחמת הסייבר בין ישראל לאיראן לא צפויה להסתיים בקרוב. צילום אילוסטרציה: BigStock מלחמת הסייבר בין ישראל לאיראן לא צפויה להסתיים בקרוב. צילום אילוסטרציה: BigStock[/caption]


שחקנית ישראלית נוספת בתחום הגנת הסייבר


SQLink הודיעה באחרונה כי היא נכנסת לתחום הגנת הסייבר ותספק פתרונות מנוהלים בתחום זה. בר נתן הוא זה שמנהל את הפעילות החדשה. הוא אמר כי "נכנסנו לתחום הגנת הסייבר מאחר שזיהינו צורך ודרישה אמיתיים בקרב ארגונים בשוק לפתרונות מקצועיים, והכי חשוב - מנוהלים. גם ארגונים שכבר יישמו פתרונות אבטחת מידע מלאים בארגון מדברים על איך להוציא אותם החוצה".


"אנחנו מתבססים על שני מאפיינים עיקריים: מנגנון מודיעין עסקי ודיווח בזמן אמת", ציין. "מנגנון המודיעין מקבל מידע על תקיפות המתרחשות בזמן אמת ברחבי העולם, מה שמאפשר הכנת תשתית הגנתית עבור הלקוחות שלנו".


לדברי בר נתן, "ידוע לכל מומחה שאין 100% הגנה מפני תקיפות סייבר. התוקפים משכללים את וקטורי התקיפה ואנשי המקצוע צריכים לבצע התאמות. יחד עם זאת, ניתן לארגונים את מרחב הזמן הדרוש להם כדי להתמודד עם האירוע כשהוא עוד בתחילתו - ולפני ההתפשטות וההשבתה של הארגון, כפי שראינו בלא מעט מקרים שקרו באחרונה".


הוא ציין את הפתרונות של SQLink בתחום. "אנחנו מציעים כמה שירותים מנוהלים: SIEM-SOC מנוהל, עם ערך מוסף של מודיעין עסקי; ניטור מתקדם לסביבות הענן של Azure ו-AWS; התממשקות לעולמות ה-IoT וה-OT, ובניית SOC אחוד לשניהם, תחת לוח מחוונים ומסך אחד; דטה בייס פיירוול למימוש תפיסת הגנה לעומק - משכבת בסיס הנתונים ועד לרמה האפליקטיבית, לרשת וליציאה מחוץ לארגון; ומנהל אבטחת מידע כשירות (CISO as a Service), לטובת מענה לרגולציות, הסמכה לתקן ISO27001, עם סקרי סיכונים ובדיקות חדירה כחלק מהשירות", אמר בר נתן.


לסיכום, הוא העריך כי "ב-2021 יהיו לנו עשרות לקוחות בתחום. כבר כיום אנחנו רואים התעניינות בקרב לקוחות הקבוצה בשירותי הגנת הסייבר. SQLink מספקת מענה כולל במודל של 'הגנה לעומק', וכך היא מאפשרת לארגון לקבל הגנת 360 מעלות ולצמצם משמעותית את הנזקים שעלולים להתרחש מדליפת מידע או מהצפנתו".


הפוסט "הגעת האיראנים לתשתית קריטית בישראל – נורת אזהרה לכל ארגון" הופיע ראשון באנשים ומחשבים - פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיותהאחריות על התגובות למאמרים השונים חלה על שולחיהן. הנהלת האתר אינה אחראית על תוכנן.
שליחת תגובה
חוקי שליחת תגובות*
תגובות חברי האתר מאושרות אוטומטית
כותרת*
_CM_USER*
_CM_EMAIL*
_CM_URL*
הודעה*
קוד אבטחה*

 הערה: התכנים המוצגים בעמוד זה ...

התכנים המופיעים במדור זה מועברים אוטומטית מבלוגים ואתרי מידע ברשת, כל הזכויות על התכנים: כולל טקסטים, תמונות, סרטים וכל מדיה נוספת, הנם של יוצרי החומר המקורי בלבד. אתר נט2יו אינו טוען לבעלות או לזכויות יוצרים על התכנים, אלא רק מצביע עליהם בצורה נוחה ומרוכזת, וכן מקשר אל האתר המקורי, עם המאמרים המלאים. אם למרות האמור לעיל, נתקלת בחשש להפרת זכויות יוצרים, או שתוכן מסויים באתר אינו לרוחך, אנא דווח לנו באמצעות טופס יצירת הקשר ונורידו בהקדם האפשרי מהאתר.
×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר:

 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • מבנה קבוע ואחיד לנושאים, תתי הנושאים והדפים באתר.
 • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו כרום, פיירפוקס ואופרה)
 • האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
 • לאובייקטים הגרפיים באתר יש חלופה טקסטואלית (alt).
 • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר וכן בלחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה הנגללת בצד האתר ונפתחת בלחיצה על הסמלון של כסא הגלגלים.
 • הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר להיכן הם מקשרים.
  לחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה שבצד האתר, מסמנת את כל קישורי האתר בקו תחתון.
 • אנימציות ותכנים מהבהבים: הכפתור המתאים לכך בערכת ההנגשה שבצד האתר , מאפשר להסתיר בלחיצה אחת את כל התכנים באתר הכוללים היבהובים או תכנים המכילים תנועה מהירה (אנימציות, טקסט נע).
 • למתקשי ראיה: מתקשי הראיה שבנינו יכולים להעזר בשני כפתורים הנמצאים בערכת ההנגשה בצדו הימני של האתר, האחד מסב את האתר כולו לגוונים של שחור ולבן, השני מעביר את האתר כולו למצב של ניגודיות גבוהה.