נט2יו - איכות ברשת משנת 2004
  פשעי רשת שהמניע שלהם פיננסי – ממשיכים לצמוח בקצב יוצא דופן
20/5 0:31

פושעי הרשת "חוגגים". אילוסטרציה: BigStockhttps://www.pc.co.il/wp-content/upload ... -350046208600-300x210.jpg 300w" sizes="(max-width: 600px) 100vw, 600px" />


פשעי רשת הם עסק משתלם כלכלית, שממשיך לצמוח בקצב יוצא דופן, כך לפי חוקרי ורייזון שפרסמו אתמול (ג') את דו"ח אירועי אבטחת המידע הגדולים בשנה האחרונה. הדו"ח השנה ניתח יותר מ-32 אלף אירועי אבטחה, ועוד כמעט 4,000 פריצות מאושרות – בארגונים הנמצאים ב-81 מדינות, אירועים שהשפיעו על לקוחות החברה הפועלים ב-16 מגזרי תעשייה שונים.


86% מאירועי הפרות הנתונים – דליפה, או גניבה שלהם - בשנת 2019 הונעו על ידי כסף. מדובר בנתון המהווה גידול משמעותי לעומת 2018, אז 71% מהפרצות היו כאלו שהמניע שלהם כלכלי. גניבות של אישורי גישה, פישינג ומיילים מתחזים ממנהלים, CBE, היוו 67% מאירועי הסייבר.


גניבת נתונים אישיים הייתה הסוג הנפוץ ביותר מבין כלל אירועי האבטחה שדווחו ונותחו. כ-37% מהאירועים היו כרוכים בהשגה של אישורי גישה, בעוד ש-22% מהאירועים היו התחזויות. שמות משתמש וסיסמאות גנובים, המעניקים לתוקפים גישה למערכות שהגישה אליהן מוגבלת, שימשו את ההאקרים יותר מאשר נוזקות. לדברי החוקרים, על ידי פריצה לחשבונות ארגוניים עם שמות משתמש ואישורי גישה, ההאקרים היו יכולים להימנע מלהיחסם על ידי תוכנות אנטי-וירוס, שהיו עשויות לסכל את המתקפות.


מספר השגיאות, כולל תצורות שגויות בענן ומסירה שגויה של נתונים, המשיך לעלות בהתמדה במהלך שנת 2019, והיה גדול יותר ממספר המתקפות מבוססות הנוזקה. לחוקרים לא היה הסבר לממצא זה. מרבית טעויות האבטחה התגלו על ידי חוקרי אבטחה, ואחריהם צדדים שלישיים שאינם קשורים. לקוחות של הארגונים חשפו פחות מ-20% מאירועי האבטחה.


האקרים העובדים בארגוני פשע היו מעורבים בכמעט 60% מהאירועים. האקרים שלוחי מדינה עמדו מאחורי כ-10% מאירועי האבטחה. ממצא זה, ציינו החוקרים, עולה בקנה אחד עם הירידה במתקפות הריגול ברשת, שעמדו בשנה החולפת על 3.2% מהאירועים. זאת, לעומת 13.5% מהם בשנת 2018. הסיבה לאותה ירידה, הסבירו חוקרי ורייזון, היא שמדינות פועלות באסטרטגיות תקיפה ממוקדות.


ככל שארגונים עוברים לעבוד עם פתרונות מבוססי ווב, כך הם פוגשים יותר את ההאקרים. על פי הדו"ח, פריצות לאפליקציות ווב וכאלו שבענן גדלו ב-2019 ועמדו על 43% מכלל האירועים – נתון המשקף הכפלה לעומת ההיקף שלהם ב-2018.


מצב ההטלאות אינו כה נורא, ציינו החוקרים. למרות כמה מקרים בעלי פרופיל תקשורתי גבוה, ההאקרים בדרך כלל אינם מסתמכים על פגיעויות שלא תוקנו כדי לבצע מתקפות. על פי החוקרים, מרבית הארגונים מטליאים את עדכוני התוכנה ועדכוני האבטחה עוד לפני שהתוקפים מוצאים את דרכם. נתון זה, הסבירו, "אינו מושלם, אולם הוא אפקטיבי בהאטה של פעילות ההאקרים".


הפוסט פשעי רשת שהמניע שלהם פיננסי – ממשיכים לצמוח בקצב יוצא דופן הופיע ראשון באנשים ומחשבים - פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיותהאחריות על התגובות למאמרים השונים חלה על שולחיהן. הנהלת האתר אינה אחראית על תוכנן.
שליחת תגובה
חוקי שליחת תגובות*
תגובות חברי האתר מאושרות אוטומטית
כותרת*
_CM_USER*
_CM_EMAIL*
_CM_URL*
הודעה*
קוד אבטחה*

 הערה: התכנים המוצגים בעמוד זה ...

התכנים המופיעים במדור זה מועברים אוטומטית מבלוגים ואתרי מידע ברשת, כל הזכויות על התכנים: כולל טקסטים, תמונות, סרטים וכל מדיה נוספת, הנם של יוצרי החומר המקורי בלבד. אתר נט2יו אינו טוען לבעלות או לזכויות יוצרים על התכנים, אלא רק מצביע עליהם בצורה נוחה ומרוכזת, וכן מקשר אל האתר המקורי, עם המאמרים המלאים. אם למרות האמור לעיל, נתקלת בחשש להפרת זכויות יוצרים, או שתוכן מסויים באתר אינו לרוחך, אנא דווח לנו באמצעות טופס יצירת הקשר ונורידו בהקדם האפשרי מהאתר.
×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר:

 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • מבנה קבוע ואחיד לנושאים, תתי הנושאים והדפים באתר.
 • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו כרום, פיירפוקס ואופרה)
 • האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
 • לאובייקטים הגרפיים באתר יש חלופה טקסטואלית (alt).
 • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר וכן בלחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה הנגללת בצד האתר ונפתחת בלחיצה על הסמלון של כסא הגלגלים.
 • הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר להיכן הם מקשרים.
  לחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה שבצד האתר, מסמנת את כל קישורי האתר בקו תחתון.
 • אנימציות ותכנים מהבהבים: הכפתור המתאים לכך בערכת ההנגשה שבצד האתר , מאפשר להסתיר בלחיצה אחת את כל התכנים באתר הכוללים היבהובים או תכנים המכילים תנועה מהירה (אנימציות, טקסט נע).
 • למתקשי ראיה: מתקשי הראיה שבנינו יכולים להעזר בשני כפתורים הנמצאים בערכת ההנגשה בצדו הימני של האתר, האחד מסב את האתר כולו לגוונים של שחור ולבן, השני מעביר את האתר כולו למצב של ניגודיות גבוהה.