נט2יו - איכות ברשת משנת 2004
  על פי המוסד לביטוח לאומי: מי שאיבד עין יכול לעבוד בעבודה שאין בה צורך “בראייה דו-עינית”
11/5 23:37

בערעור על החלטה זו נטען שהעובד גם אינו רואה טוב בעין השנייה ובנוסף הוא סובל מפגיעה נפשית חמורה


מנפלאות ועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי. אדם שאיבד את מאור עינו האחת, סובל מראייה מטושטשת בעין השנייה ומבעיות נפשיות חמורות, לא איבד 50% מיכולתו לעבוד ולכן אינו זכאי לקצבת אי כושר עבודה.


העובד, בן 35, חסר השכלה, שעבד כצבעי ונפגע בתאונת עבודה ונקבעו לו 51% נכות,, הגיש באמצעות עו”ד סאמי אבו ורדה מחיפה, מומחה לביטוח לאומי ונזקי גוף,


ערעור לבית הדין  נגד החלטת הועדה הרפואית בטענה שהוועדה לא התייחסה למצבו ולמסמכים שהוגשו לה ובהם בין השאר קבעו רופאים כי אינו יכול להמשיך לעבוד, לא נימקה את החלטתה.


בפרוטוקול הועדה נקבע “לגבי הליקוי בגין הראיה, מסוגל לעבוד בעבודה שאין בה צורך בראיה דו עינית“.  על כך שואל עורך הדין


” לא ידוע שישנה עבודה המצריכה עין אחת, גם אם ישנה עבודה כזו, מצבו של המערער אינו מאפשר אפילו עבודה כזו, הואיל והוא סובל מעיוורון כמעט מלא בעין”


כמו נכן נטען שהוועדה לא התייחסה להיסטורי הרפואית של האיש ולגבי הבעיה הנפשית שלו נכתב בפרוטוקול ” לגבי הליקוי בגין הפרעה רגשית – התנהגותית […]


לדעת הועדה, התובע מסוגל לעבוד, אך ללא לחץ נפשי מיוחד”.  והשאלה היא  מה הפירוש עבודה ללא  “לחץ נפשי מיוחד”?


לטענת עורך הדין סאמי אבו ורדה  בהתחשב במגבלות שאותן קבעה הועדה. עיוורון בעין אחת וראיה מטושטשת בעין השנייה גם אם הוא משתמש במשקפיים, פגיעה נפשית חמורה מהם סובל המערער, מונעים ממנו מלעבוד בכל עבודה.


בסיום התביעה כותב עורך הדין “לשיטת הוועדה, אדם עם עין אחת, יד אחת, אצבע אחת, רגל אחת, אוזן אחת עם מצב נפשי קשה אשר מחובר לקטטר !!


יכול לעבוד כשומר בחניון שכל מה שצריך לעשות זה ללחוץ עם האצבע, הבודדת שיש לו, על כפתור פתיחת וסגירת שער החניון !!”


 לכן מבקשת התביעה מבית הדין לעבודה להחזיר את תביעתו של האיש “לוועדה בהרכב חדש שתדון בדרגת אי הכושר תוך מתן הנחיות והוראות בהתאם לפסיקה”.


עו"ד סאמי אבו ורדהhttps://kol-haifa.co.il/wp-content/uploads/2020/05/עוד-סאמי-אבו-ורדה-4-300x227.jpg 300w, https://kol-haifa.co.il/wp-content/uploads/2020/05/עוד-סאמי-אבו-ורדה-4-768x582.jpg 768w" sizes="(max-width: 1024px) 100vw, 1024px" />
עו”ד סאמי אבו ורדה

הפוסט על פי המוסד לביטוח לאומי: מי שאיבד עין יכול לעבוד בעבודה שאין בה צורך “בראייה דו-עינית” הופיע ראשון במקומונט חיפה - קול חיפה חדשות מקומיות של חיפההאחריות על התגובות למאמרים השונים חלה על שולחיהן. הנהלת האתר אינה אחראית על תוכנן.
שליחת תגובה
חוקי שליחת תגובות*
תגובות חברי האתר מאושרות אוטומטית
כותרת*
_CM_USER*
_CM_EMAIL*
_CM_URL*
הודעה*
קוד אבטחה*

 הערה: התכנים המוצגים בעמוד זה ...

התכנים המופיעים במדור זה מועברים אוטומטית מבלוגים ואתרי מידע ברשת, כל הזכויות על התכנים: כולל טקסטים, תמונות, סרטים וכל מדיה נוספת, הנם של יוצרי החומר המקורי בלבד. אתר נט2יו אינו טוען לבעלות או לזכויות יוצרים על התכנים, אלא רק מצביע עליהם בצורה נוחה ומרוכזת, וכן מקשר אל האתר המקורי, עם המאמרים המלאים. אם למרות האמור לעיל, נתקלת בחשש להפרת זכויות יוצרים, או שתוכן מסויים באתר אינו לרוחך, אנא דווח לנו באמצעות טופס יצירת הקשר ונורידו בהקדם האפשרי מהאתר.
×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר:

 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • מבנה קבוע ואחיד לנושאים, תתי הנושאים והדפים באתר.
 • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו כרום, פיירפוקס ואופרה)
 • האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
 • לאובייקטים הגרפיים באתר יש חלופה טקסטואלית (alt).
 • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר וכן בלחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה הנגללת בצד האתר ונפתחת בלחיצה על הסמלון של כסא הגלגלים.
 • הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר להיכן הם מקשרים.
  לחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה שבצד האתר, מסמנת את כל קישורי האתר בקו תחתון.
 • אנימציות ותכנים מהבהבים: הכפתור המתאים לכך בערכת ההנגשה שבצד האתר , מאפשר להסתיר בלחיצה אחת את כל התכנים באתר הכוללים היבהובים או תכנים המכילים תנועה מהירה (אנימציות, טקסט נע).
 • למתקשי ראיה: מתקשי הראיה שבנינו יכולים להעזר בשני כפתורים הנמצאים בערכת ההנגשה בצדו הימני של האתר, האחד מסב את האתר כולו לגוונים של שחור ולבן, השני מעביר את האתר כולו למצב של ניגודיות גבוהה.