נט2יו - איכות ברשת משנת 2004
  תביעה נגד הביטוח הלאומי: החליף גלגל במחפרון ולקה בהתקף לב
3/5 3:57

דורש  מבית הדין לעבודה להכיר בכך כ”תאונת עבודה” בשל אירוע חריג שדרש ממנו מאמץ פיזי יוצא דופןזה קורה כמעט לכל נהג, הצורך להחליף גלגל בגלל תקר ( פנצ’ר). אבל כשזה מתרחש ביום חם בשטח פתוח והמשימה היא להחליף גלגל בחפרון, העבודה  קשה במיוחד. זה מה שקרה לתושב הצפון שבעקבות האירוע לקה בהתקף לב.


לאחר שפנייתו למוסד לביטוח לאומי להכיר באירוע כ”תאונת עבודה” נדחתה בטענה שהאירוע לא התרחש “עקב ותוך כדי עבודה”,  פנה האיש באמצעות עו”ד סאמי אבו ורדה, מומחה לביטוח לאומי ונזקי גוף בתביעה לבית הדין לעבודה בחיפה.


בתביעה נטען כי הנהג עובד במשך שנים כעצמאי בהפעלת מחפרון ומבצע  עבודות עפר, חפירות, תעלות יישורי שטח, חציבות, והעמסות באמצעות המחפרון. לדבריו, עבודתו אינה דורש הפעלת כוח פיזי.


באחד מימי הקיץ הלוהטים בשנת 2018, הוא עבד בקרקע חקלאית ובשעת צהרים הרגיש כי יש תקר בגלגל. הוא ירד מהקבינה והבחין בפנצ’ר  שאירע עקב מוט ברזל שנתקע בתוך הגלגל הימני האחורי של המחפרון.


לאחר שניסה למשוך את המוט מהגלגל בעזרת כלי מיוחד ולא הצליח. הוא נאלץ לפרק את הגלגל. פעולה שנמשכה כשעה ביום חם במיוחד.


“פירוק הגלגל שכלל שחרור 10 ברגים באמצעות צלב, הפעלת כוח אדיר ומאמץ חריג להוציא את המוט התקוע, ולאחר מכן דחיפת הגומי(לצורך סתימת התקר) לתוך החור שנוצר בגלגל, והרכבת הגלגל מחדש, הצריכו כוח פיזי רב, וחריג במיוחד !!” נכתב בתביעה.


כשסיים את התיקון המשיך בעבודתו ואז ” החל להרגיש כאב ולחצים בחזה, חולשה, זיעה מרובה, נימולים בידיים וטשטוש בראייה”. למזלו נכח במקום בעל הקרקע שהוביל אותו מיד למרכז רפואי סמוך ומשם הועבר לבית חולים , עבר צינתור באותו יום ונשאר לאשפוז בטיפול נמרץ.


לדברי עו”ד סאמי אבו ורדה מדובר במקרה שהוא “תאונת עבודה” ולכן על המוסד לביטוח לאומי להכיר באירוע כ”פגיעה בעבודה”.


עו"ד סאמי אבו ורדהhttps://kol-haifa.co.il/wp-content/uploads/2020/05/עוד-סאמי-אבו-ורדה-נוסף-3-300x286.jpg 300w, https://kol-haifa.co.il/wp-content/uploads/2020/05/עוד-סאמי-אבו-ורדה-נוסף-3-768x732.jpg 768w" sizes="(max-width: 1024px) 100vw, 1024px" />
עו”ד סאמי אבו ורדה

הפוסט תביעה נגד הביטוח הלאומי: החליף גלגל במחפרון ולקה בהתקף לב הופיע ראשון במקומונט חיפה - קול חיפה חדשות מקומיות של חיפההאחריות על התגובות למאמרים השונים חלה על שולחיהן. הנהלת האתר אינה אחראית על תוכנן.
שליחת תגובה
חוקי שליחת תגובות*
תגובות חברי האתר מאושרות אוטומטית
כותרת*
_CM_USER*
_CM_EMAIL*
_CM_URL*
הודעה*
קוד אבטחה*

 הערה: התכנים המוצגים בעמוד זה ...

התכנים המופיעים במדור זה מועברים אוטומטית מבלוגים ואתרי מידע ברשת, כל הזכויות על התכנים: כולל טקסטים, תמונות, סרטים וכל מדיה נוספת, הנם של יוצרי החומר המקורי בלבד. אתר נט2יו אינו טוען לבעלות או לזכויות יוצרים על התכנים, אלא רק מצביע עליהם בצורה נוחה ומרוכזת, וכן מקשר אל האתר המקורי, עם המאמרים המלאים. אם למרות האמור לעיל, נתקלת בחשש להפרת זכויות יוצרים, או שתוכן מסויים באתר אינו לרוחך, אנא דווח לנו באמצעות טופס יצירת הקשר ונורידו בהקדם האפשרי מהאתר.
×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר:

 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • מבנה קבוע ואחיד לנושאים, תתי הנושאים והדפים באתר.
 • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו כרום, פיירפוקס ואופרה)
 • האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
 • לאובייקטים הגרפיים באתר יש חלופה טקסטואלית (alt).
 • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר וכן בלחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה הנגללת בצד האתר ונפתחת בלחיצה על הסמלון של כסא הגלגלים.
 • הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר להיכן הם מקשרים.
  לחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה שבצד האתר, מסמנת את כל קישורי האתר בקו תחתון.
 • אנימציות ותכנים מהבהבים: הכפתור המתאים לכך בערכת ההנגשה שבצד האתר , מאפשר להסתיר בלחיצה אחת את כל התכנים באתר הכוללים היבהובים או תכנים המכילים תנועה מהירה (אנימציות, טקסט נע).
 • למתקשי ראיה: מתקשי הראיה שבנינו יכולים להעזר בשני כפתורים הנמצאים בערכת ההנגשה בצדו הימני של האתר, האחד מסב את האתר כולו לגוונים של שחור ולבן, השני מעביר את האתר כולו למצב של ניגודיות גבוהה.