נט2יו - איכות ברשת משנת 2004
  פרסום מודעות אבל בעיתון
3/5 3:25

אחד הזמנים הקשים ביותר עבור כל אדם וכל משפחה, הוא הזמן שבו חווה המשפחה אבדן בעקבות הפטירה של בן משפחה קרוב. מה שהופך את המצב העגום הזה לבעייתי הרבה יותר, הוא העובדה שעל פי הדת היהודית מועד ההלוויה של מי שהלך לעולמו צריך להיות סמוך ככל האפשר למועד הפטירה. פרסום מודעות אבל בעיתונות הכתובה משלים את פרסום מודעות האבל על הקירות בסביבת המגורים הקרובה של הנפטר.


מה חשיבות הפרסום בעיתון של עצם הפטירה ומועד ההלוויה מצד אחד, ושל מודעות אבל והשתתפות בצער המשפחה מצד שני? היכן נהוג לפרסם מודעות אבל, היום כמו בעבר?


פרסום מודעות אבל בעיתוןhttps://kol-haifa.co.il/wp-content/uploads/2020/05/evel-300x200.jpg 300w" sizes="(max-width: 640px) 100vw, 640px" />
קרדיט pixabay

פרסום מודעת אבלות בעיתון והחשיבות שלה


כאמור, פרסום מודעת אבל בעיתון מהווה פעולה משלימה לפרסום מודעות האבל בסביבת המגורים של הנפטר ובשכונת המגורים שלו. בעבר, בהעדר אמצעי תקשורת אלקטרוניים, היו מודעות האבל בעיתונים האמצעי היחיד ליידע את הקרובים והמכרים של הנפטר על מותו. שליחת מכתב והגעה שלו ליעד ארכה לעיתים קרובות שבועות ארוכים, ובהעדר טלפונים, המכתב הגיע אחרי שהשבעה הסתיימה זה מכבר. ואולם כיון שהעיתונים הודפסו גם באותה התקופה מדי יום והופצו בצורה נרחבת, הדבר הבטיח לכל הפחות שמודעת האבל תגיע קרוב ככל האפשר למועד הפטירה לקרובי משפחה וחברים רחוקים. באותה התקופה היו רבים שעיינו, חלקם באופן קבוע, במודעות האבל. הדבר היה נושא לבדיחות ופיליטונים, אבל מבחינות רבות סייע למשפחות האבלות. נכון להיום, פרסום מודעות אבל לא מתבצע בהכרח על ידי המשפחה האבלה. פרסום בעיתון עשוי להתבצע על ידי חברים, מכרים או ארגונים רשמיים ועל כך בפסקה הבאה.


מודעות אבל והשתתפות בצער


למשפחה האבלה, פרסום מודעת אבל חשוב על מנת להביא לידיעת האנשים הקרובים והרחוקים כאחד את דבר הפטירה ומועד ההלוויה של המנוח. ואולם פרסום בעיתון של מודעות אבל, חשוב גם מטעם אחר. פרסום מודעות אבל בעיתון מאפשר למוקירי זכרו של המנוח, שמטעמים שונים אינם יכולים להשתתף בהלוויה או להגיע לשבעה, לבטא את האהבה וההערכה שלהם למנוח. ככל שהמנוח מפורסם יותר וככל שמפרסם המודעה מוכן להשקיע סכומים גבוהים יותר, כך תתפרש המודעה על שטח פרסום גדול יותר בעיתון. פרסום בעיתון הוא אות להערכה, להוקרה ולאהבה שרוחשים מפרסמי המודעה למנוח, למעשים שלו בחייו ולתפקידים שמילא בחייו. מעוניינים לדעת עוד? צרו קשר כעת ואנו נסייע לכם בשעתכם הקשה ומעשה כל שביכולתנו על מנת לפרסם מודעת אבל בעיתון בהתאם לצרכים, לכוונות ולאמות מידה אחרות.


הפוסט פרסום מודעות אבל בעיתון הופיע ראשון במקומונט חיפה - קול חיפה חדשות מקומיות של חיפההאחריות על התגובות למאמרים השונים חלה על שולחיהן. הנהלת האתר אינה אחראית על תוכנן.
שליחת תגובה
חוקי שליחת תגובות*
תגובות חברי האתר מאושרות אוטומטית
כותרת*
_CM_USER*
_CM_EMAIL*
_CM_URL*
הודעה*
קוד אבטחה*

 הערה: התכנים המוצגים בעמוד זה ...

התכנים המופיעים במדור זה מועברים אוטומטית מבלוגים ואתרי מידע ברשת, כל הזכויות על התכנים: כולל טקסטים, תמונות, סרטים וכל מדיה נוספת, הנם של יוצרי החומר המקורי בלבד. אתר נט2יו אינו טוען לבעלות או לזכויות יוצרים על התכנים, אלא רק מצביע עליהם בצורה נוחה ומרוכזת, וכן מקשר אל האתר המקורי, עם המאמרים המלאים. אם למרות האמור לעיל, נתקלת בחשש להפרת זכויות יוצרים, או שתוכן מסויים באתר אינו לרוחך, אנא דווח לנו באמצעות טופס יצירת הקשר ונורידו בהקדם האפשרי מהאתר.
×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר:

 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • מבנה קבוע ואחיד לנושאים, תתי הנושאים והדפים באתר.
 • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו כרום, פיירפוקס ואופרה)
 • האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
 • לאובייקטים הגרפיים באתר יש חלופה טקסטואלית (alt).
 • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר וכן בלחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה הנגללת בצד האתר ונפתחת בלחיצה על הסמלון של כסא הגלגלים.
 • הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר להיכן הם מקשרים.
  לחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה שבצד האתר, מסמנת את כל קישורי האתר בקו תחתון.
 • אנימציות ותכנים מהבהבים: הכפתור המתאים לכך בערכת ההנגשה שבצד האתר , מאפשר להסתיר בלחיצה אחת את כל התכנים באתר הכוללים היבהובים או תכנים המכילים תנועה מהירה (אנימציות, טקסט נע).
 • למתקשי ראיה: מתקשי הראיה שבנינו יכולים להעזר בשני כפתורים הנמצאים בערכת ההנגשה בצדו הימני של האתר, האחד מסב את האתר כולו לגוונים של שחור ולבן, השני מעביר את האתר כולו למצב של ניגודיות גבוהה.