נט2יו - איכות ברשת משנת 2004
  "תשתיות התקשורת של ישראל לא ערוכות למשבר הקורונה"
22/3 5:45

אריק טל, מנכ"ל נוקיה ישראל. צילום: אייל טואגhttps://www.pc.co.il/wp-content/uploads/2019/03/nok1600-300x210.jpg 300w" sizes="(max-width: 600px) 100vw, 600px" />


"הקורונה תפסה אותנו ערוכים, אבל את מדינת ישראל היא תפסה לא ערוכה, וזה מצער מאוד", כך אמר אריק טל, מנכ"ל נוקיה ישראל, ש-50% מתשתיות התקשורת של המדינה עובדות על המערכות שלה. טל דיבר בראיון שנערך באחרונה לפודקאסט אנשים ומחשבים.לדבריו, ברמה הפנים ארגונית, נוקיה העולמית, שמעסיקה 100 אלף עובדים, ערוכה לעבודה מרחוק, וחלק גדול מהעובדים בישראל ממשיכים בעבודתם - מהבית. כך, הם מוסיפים לתת שירות 24/7 לארגונים קריטיים, בין היתר בממשלה ובכוחות הביטחון. במישור הלאומי, לעומת זאת, הוא ציין כי "למרבה הצער, על אף שאנחנו אומת הסטארט-אפ, רוב תשתיות התקשורת של ישראל לא היו ערוכות עם פרוץ משבר הקורונה ואף קרסו". טל נתן כדוגמה את מערכות הלמידה מרחוק של משרד החינוך, שלא עמדו בעומסים, האתר של שירות התעסוקה, שקרס בימים הראשונים של המשבר מספר פעמים, ועוד שירותים שאזרחים מצפים לקבל - ולא קיבלו.


"במישור של הממשלה, יש להקים צוות בין משרדי, כדי שיסיר את כל החסמים שמונעים מחברות התקשורת להתאים את התשתיות שלהן", אמר. אחת הדוגמאות הבולטות לכך, ציין, היא העובדה שעד היום, מדינת ישראל לא עברה לדור החמישי. "נזכרנו בזה קצת מאוחר מדי, והחסמים, שמונעים מהחברות להציע שירותים שונים, מונעים את ההערכות", הוסיף.


הוא התייחס גם למשבר בענף התקשורת ואמר כי "אי אפשר לצפות מחברת סלולר שבמחיר של מנה פלאפל, או ב-19.90 שקלים לחודש, תיתן שירותים איכותיים, ברמה של הדור החמישי".


אולם, אמר טל, "לא מאוחר מדי לפתור את העניין וזה גם לא כל כך מסובך. מישהו צריך ללחוץ על הכפתור וזה יתחיל לעבוד".


הלקחים שעל המנמ"רים להפיק


בתשובה לשאלה מה המנמ"רים צריכים לעשות כהפקת לקחים בהיערכות למשברים דומים בעתיד הוא ציין כי "עליהם לשדרג את הרשתות שלהם כדי להביא לרוחב פס מתאים. זה לא דבר מסובך בכלל. כמו כן, עליהם להיערך לצווארי בקבוק, שיאפשרו עבודה מרחוק לכמויות גדולות של עובדים - דבר שהם לא נערכו לו עד כה וגם אצלם זה לא מאוחר מדי".


כמענה לשאלה כיצד ענף ההיי-טק ישרוד את משבר הקורונה ציין טל ש-"יש שלושה תרחישים: אם המשבר יימשך חודש ימים, סביר להניח שהענף יעבור אותו בשלום. למשבר בטווח בינוני יהיו השפעות מסוימות ואני מקווה שלא נגיע למצב של המשך הקורונה לטווח הארוך".


הפוסט "תשתיות התקשורת של ישראל לא ערוכות למשבר הקורונה" הופיע ראשון באנשים ומחשבים - פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות 
האחריות על התגובות למאמרים השונים חלה על שולחיהן. הנהלת האתר אינה אחראית על תוכנן.

 הערה: התכנים המוצגים בעמוד זה ...

התכנים המופיעים במדור זה מועברים אוטומטית מבלוגים ואתרי מידע ברשת, כל הזכויות על התכנים: כולל טקסטים, תמונות, סרטים וכל מדיה נוספת, הנם של יוצרי החומר המקורי בלבד. אתר נט2יו אינו טוען לבעלות או לזכויות יוצרים על התכנים, אלא רק מצביע עליהם בצורה נוחה ומרוכזת, וכן מקשר אל האתר המקורי, עם המאמרים המלאים. אם למרות האמור לעיל, נתקלת בחשש להפרת זכויות יוצרים, או שתוכן מסויים באתר אינו לרוחך, אנא דווח לנו באמצעות טופס יצירת הקשר ונורידו בהקדם האפשרי מהאתר.
×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר:

 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • מבנה קבוע ואחיד לנושאים, תתי הנושאים והדפים באתר.
 • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו כרום, פיירפוקס ואופרה)
 • האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
 • לאובייקטים הגרפיים באתר יש חלופה טקסטואלית (alt).
 • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר וכן בלחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה הנגללת בצד האתר ונפתחת בלחיצה על הסמלון של כסא הגלגלים.
 • הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר להיכן הם מקשרים.
  לחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה שבצד האתר, מסמנת את כל קישורי האתר בקו תחתון.
 • אנימציות ותכנים מהבהבים: הכפתור המתאים לכך בערכת ההנגשה שבצד האתר , מאפשר להסתיר בלחיצה אחת את כל התכנים באתר הכוללים היבהובים או תכנים המכילים תנועה מהירה (אנימציות, טקסט נע).
 • למתקשי ראיה: מתקשי הראיה שבנינו יכולים להעזר בשני כפתורים הנמצאים בערכת ההנגשה בצדו הימני של האתר, האחד מסב את האתר כולו לגוונים של שחור ולבן, השני מעביר את האתר כולו למצב של ניגודיות גבוהה.