נט2יו - איכות ברשת משנת 2004
  קורונה: אם לא תשאל – איך תדע?
22/3 7:35

הכל רק בקטן וזול. Echo assistant של אמזון.https://www.pc.co.il/wp-content/upload ... assistant.600-300x210.jpg 300w" sizes="(max-width: 600px) 100vw, 600px" />


נגיף הקורונה הולך ומתפשט בעולם במהירות, ודווקא בזמנים כאלה מידע מדויק על המגיפה הוא חיוני ביותר, כשמידע שגוי הנוגע להיבטים של הנגיף והמחלה עלול אף להתברר כמזיק ומסוכן.


דיווח של Vox.com מונה את התשובות של הרמקולים החכמים והעוזרות הקוליות בנוגע לנגיף הקורונה.


אלקסה של אמזון, למשל, השיבה לשאלה בנוגע לקורונה, כי הנגיף זוהה בסוף השנה שעברה על ידי חוקרים בסין, ומאז הוכרזה התפרצותו כמגיפה עולמית. עוד הוסיפה כמה מקרים אובחנו בעולם, ואף נתנה לשואל המלצות על שאלות נוספות שהוא יכול לקבל עליהן תשובות, כמו "כמה קטלני הנגיף", ועוד.


לפי הדו"ח, העוזרות הקוליות מבוססות הבינה המלאכותית לעתים קרובות פשוט ציטטו מידע חדשותי שפורסם במאמרים ובאתרים ממשלתיים ולא מתוך אתר ייעודי מסוים, ולעיתים אף השיבו כי השאלה אינה מובנת והן אינן יכולות לספק הקשר למידע ממקור אחר.


כמה דוגמאות שמצוינות בדו"ח, כוללות גם מידע שאלקסה מספקת על המלצות ה-CDC - המרכז לבקרת מחלות בארה"ב, העוסק בחקר ובמניעת מחלות.


סירי של אפל, למשל, כאשר נשאלה כיצד ניתן להיבדק כדי לאבחן את המחלה, סיפקה קישורים למידע, כשאחד הקישורים היה בכלל בנוגע ל-MERS – שהוא וירוס אחר לגמרי. כאשר נשאלה בנוגע לתסמיני המחלה, פתחה סירי את אתר ה-CDC.


גם ה-Assistant של גוגל, לפי הדיווח, הציגה חדשות עדכניות בנוגע לבדיקות, כשנשאלה כיצד ניתן להיבדק. כשנשאלה לגבי תסמיני המחלה, היא דקלמה את המידע מארגון הבריאות העולמי.


הפוסט קורונה: אם לא תשאל – איך תדע? הופיע ראשון באנשים ומחשבים - פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות 
האחריות על התגובות למאמרים השונים חלה על שולחיהן. הנהלת האתר אינה אחראית על תוכנן.

 הערה: התכנים המוצגים בעמוד זה ...

התכנים המופיעים במדור זה מועברים אוטומטית מבלוגים ואתרי מידע ברשת, כל הזכויות על התכנים: כולל טקסטים, תמונות, סרטים וכל מדיה נוספת, הנם של יוצרי החומר המקורי בלבד. אתר נט2יו אינו טוען לבעלות או לזכויות יוצרים על התכנים, אלא רק מצביע עליהם בצורה נוחה ומרוכזת, וכן מקשר אל האתר המקורי, עם המאמרים המלאים. אם למרות האמור לעיל, נתקלת בחשש להפרת זכויות יוצרים, או שתוכן מסויים באתר אינו לרוחך, אנא דווח לנו באמצעות טופס יצירת הקשר ונורידו בהקדם האפשרי מהאתר.
×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר:

 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • מבנה קבוע ואחיד לנושאים, תתי הנושאים והדפים באתר.
 • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו כרום, פיירפוקס ואופרה)
 • האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
 • לאובייקטים הגרפיים באתר יש חלופה טקסטואלית (alt).
 • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר וכן בלחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה הנגללת בצד האתר ונפתחת בלחיצה על הסמלון של כסא הגלגלים.
 • הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר להיכן הם מקשרים.
  לחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה שבצד האתר, מסמנת את כל קישורי האתר בקו תחתון.
 • אנימציות ותכנים מהבהבים: הכפתור המתאים לכך בערכת ההנגשה שבצד האתר , מאפשר להסתיר בלחיצה אחת את כל התכנים באתר הכוללים היבהובים או תכנים המכילים תנועה מהירה (אנימציות, טקסט נע).
 • למתקשי ראיה: מתקשי הראיה שבנינו יכולים להעזר בשני כפתורים הנמצאים בערכת ההנגשה בצדו הימני של האתר, האחד מסב את האתר כולו לגוונים של שחור ולבן, השני מעביר את האתר כולו למצב של ניגודיות גבוהה.