נט2יו - איכות ברשת משנת 2004
  ג'ף בזוס משבח את עובדי אמזון ומודה כי יש מחסור במסיכות פנים
22/3 6:02

ג'ף בזוס, מייסד ומנכ"ל אמזון. צילום: סטיב ג'ורבטסון, מתוך ויקיפדיהhttps://www.pc.co.il/wp-content/uploads/2015/04/2600-300x210.jpg 300w" sizes="(max-width: 600px) 100vw, 600px" />


"עכשיו זה לא 'עסקים כרגיל', וזוהי תקופה של לחץ ואי ודאות", הצהיר ג'ף בזוס, מנכ"ל ומייסד אמזון, במכתב שפרסם בסוף השבוע לעובדי החברה וגם בבלוג הרשמי שלה, על רקע התפשטות הקורונה בארצות הברית, שמספר הנדבקים בה הגיע לכ-27 אלף. "זהו רגע שבו העבודה שאנו עושים היא קריטית ביותר".


עיר הבית של אמזון, סיאטל, נכנסה לסגר, ומקרי מחלה רבים דווחו במחסני אמזון, בעוד תושבי ארה"ב השוהים בבית לפי המלצות הממשל פונים יותר ויותר לרכישות באתר אמזון, והלחץ על החברה הולך וגובה. "כל זמני מוקדש למחשבה על COVID-19 וכיצד אמזון יכולה למלא את תפקידה על הצד הטוב ביותר", כתב בזוס, והתייחס במיוחד לצפי המומחים והממשל על קפיצה גדולה במקרי הקורנה והמוות בשבועות הקרובים. "אני רוצה שתדעו, שאמזון תמשיך למלא את חלקה, ולא נפסיק לחפש דרכים חדשות כדי לסייע", הוא הוסיף.


כשעסקים ושירותים רבים בארה"ב ובעולם כולו מצטמצמים והולכים למצב של שירותים חיוניים בלבד, על רקע החלטות "סגר" במקומות רבים, דווקא אמזון הפכה לשירות חיוני עבור רבים – במיוחד כספקית של מצרכי מזון ומצרכים לבית. "אנו מספקים מצרכים חיוניים לאנשים כל מקום... אנשים תלויים בנו", הוא כותב.


"אני לא היחיד שאסיר תודה לעבודה שאתם עושים", הוא מוסיף. "קיבלתי מאות אימיילים מלקוחות, וראיתי פוסטים ברשתות החברתיות שמודים לכולכם. המאמצים שאתם עושים הגיעו לרמות הגבוהות ביותר בממשל, והנשיא טראמפ הודה לצוותים שלנו עמוקות".


הוא מציין גם כי אמזון מגייסת 100 אלף עובדים חדשים כדי לספק את הביקוש לשירותיה, אבל בזוס מצהיר מפורשות כי אינו מסוגל להגן על העובדים – לא בארצות הברית ולא במקומות אחרים בעולם. למרות שהחברה מנסה לרכוש מסיכות פנים, היא נתקלת באותם קשיים שיש בכל העולם, החווה מחסור עולמי של מסיכות, כשממשלות מקבלות עדיפות. "קל להבין מדוע ספקי הרפואה חייבים להיות הראשונים בתור", הוא מציין. "כשיגיע תורנו, העדיפות הראשונה תינתן לעובדים ולשותפים שלנו שעובדים כדי לספק מוצרים חיוניים לאנשים", הוא מבטיח.


"אין ספר הוראות כיצד להרגיש בזמנים כאלה, ואני יודע שזה גורם ללחץ לכולם", הוא כתב בנימה קצת יותר רגשנית. "רשימת הדאגות שלי ברגע זה – כמו שלכם, אני בטוח – היא ארוכה: החל בילדים שלי, בהורים, במשפחה ובחברים ועד ביטחונכם, העמיתים שלי, ואלה שכבר חולים מאוד והנזק הגדול שייגרם בעקבות המפולת הכלכלית ברחבי הקהילות שלנו".


"בבקשה שמרו על עצמכם ועל אהוביכם", הוא חותם את מכתבו. "אני יודע שנצליח לעבור את זה, ביחד".


הפוסט ג'ף בזוס משבח את עובדי אמזון ומודה כי יש מחסור במסיכות פנים הופיע ראשון באנשים ומחשבים - פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיותהאחריות על התגובות למאמרים השונים חלה על שולחיהן. הנהלת האתר אינה אחראית על תוכנן.
שליחת תגובה
חוקי שליחת תגובות*
תגובות חברי האתר מאושרות אוטומטית
כותרת*
_CM_USER*
_CM_EMAIL*
_CM_URL*
הודעה*
קוד אבטחה*

 הערה: התכנים המוצגים בעמוד זה ...

התכנים המופיעים במדור זה מועברים אוטומטית מבלוגים ואתרי מידע ברשת, כל הזכויות על התכנים: כולל טקסטים, תמונות, סרטים וכל מדיה נוספת, הנם של יוצרי החומר המקורי בלבד. אתר נט2יו אינו טוען לבעלות או לזכויות יוצרים על התכנים, אלא רק מצביע עליהם בצורה נוחה ומרוכזת, וכן מקשר אל האתר המקורי, עם המאמרים המלאים. אם למרות האמור לעיל, נתקלת בחשש להפרת זכויות יוצרים, או שתוכן מסויים באתר אינו לרוחך, אנא דווח לנו באמצעות טופס יצירת הקשר ונורידו בהקדם האפשרי מהאתר.
×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר:

 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • מבנה קבוע ואחיד לנושאים, תתי הנושאים והדפים באתר.
 • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו כרום, פיירפוקס ואופרה)
 • האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
 • לאובייקטים הגרפיים באתר יש חלופה טקסטואלית (alt).
 • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר וכן בלחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה הנגללת בצד האתר ונפתחת בלחיצה על הסמלון של כסא הגלגלים.
 • הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר להיכן הם מקשרים.
  לחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה שבצד האתר, מסמנת את כל קישורי האתר בקו תחתון.
 • אנימציות ותכנים מהבהבים: הכפתור המתאים לכך בערכת ההנגשה שבצד האתר , מאפשר להסתיר בלחיצה אחת את כל התכנים באתר הכוללים היבהובים או תכנים המכילים תנועה מהירה (אנימציות, טקסט נע).
 • למתקשי ראיה: מתקשי הראיה שבנינו יכולים להעזר בשני כפתורים הנמצאים בערכת ההנגשה בצדו הימני של האתר, האחד מסב את האתר כולו לגוונים של שחור ולבן, השני מעביר את האתר כולו למצב של ניגודיות גבוהה.