נט2יו - איכות ברשת משנת 2004
  "הפער בין הטכנולוגיה לתפעול ה-IT – אבן ריחיים על צוואר הארגונים"
30/10/2019 4:32

עמוס רוזנבוים, סמנכ"ל הטכנולוגיות של אואזיס. צילום: ניב קנטורhttps://www.pc.co.il/wp-content/upload ... 9/10/6T7A4704-300x210.jpg 300w" sizes="(max-width: 600px) 100vw, 600px" />


"קיים פער בין אנשי הטכנולוגיה לאנשי תפעול ה-IT. אין תשובה חד משמעית לסיבה שלו, מעבר לכך שלעסוק בטכנולוגיה זה מגניב, ואילו תפעול הוא מעשה יומיומי וקשה. למרות זאת, ארגונים חייבים לסתום את החורים, מאחר שמדובר באבן ריחיים עליהם, ואם הם לא יעשו זאת, מישהו ימצא את החור וינצלו - בין אם זה באג, תקלה או אירוע אבטחת מידע", כך אמר עמוס רוזנבוים, סמנכ"ל הטכנולוגיות של אואזיס.


רוזנבוים דיבר באירוע TechITup - הפורום הטכנולוגי השנתי של אואזיס. האירוע, בהפקת אנשים ומחשבים, נערך היום (ד') באולם האירועים הבית באזור התעשייה רעננה, בהשתתפות נציגי לקוחות החברה ושותפיה העסקיים.


"יש בי עייפות מסוימת לראות עוד מצגת מפוצצת, שאומרת: 'זה הדבר הבא והוא זה שיפתור לך את כל הבעיות בחיים'", אמר ומנה שורה של אתגרים: "כך, בעולם אבטחת המידע, כמות אירועי האבטחה כבר לא ניתנת לטיפול על ידי צוות ה-SOC. נדרש להתמודד בצורה טובה ומתוחכמת עם התגובות של אירועי האבטחה ב-SOC. כך, בעולם הרישות, לא ניתן להמשיך ולהגדיר מתגים באופן ידני. ברמה האפליקטיבית, בדטה סנטרים או בענן הציבורי, חל שיפור. גם בארגונים שיש להם סניפים קטנים המצב משתפר. אבל ברוב המכריע של המקרים, זו עדיין עבודה קשה, ידנית, מעצבנת ולא כיפית. גם לתפעל רשתות קמפוס גדולות זה גיהינום. בעולם הרישות, לרבות סגמנטציה של רשתות, קיים פער אדיר בין המצוי לרצוי. ביותר מדי מקומות, במערכי המחשוב הארגוניים ממשיכים לעבוד בתצורת עמודים נפרדים, איים".


לדברי רוזנבוים, "ארגונים עדיין עובדים בדטה סנטר. אמנם, הם עוברים לענן, אבל מפתחים מקבלים יותר אחריות ומקימים סביבות IT. זו מגמה מבורכת, אבל מדובר באוכלוסייה "לא מחונכת" לגבי מה זו מערכת בייצור - לרבות ידע מקצועי בהיבטי אבטחת מידע. קיים אתגר באכיפת מדיניות אבטחה בסביבה דינמית. נדרשת בקרה בזמן קרוב לאמת, כדי שלכל הפחות נדע על הבעיות".


עוד הוא אמר כי "עולם ה-Wi-Fi הפך לחשוב יותר לארגון. אנשים לא מתחברים לרשת הארגונית. כיום, רוב העובדים עובדים בחיבור אלחוטי. מי שמנסה לתקן תקלה בעולם זה יודע עד כמה מדובר בדבר מעצבן. נדרשות תובנות לטובת קיצור משך זמן האיתור של התקלות".


"פער בין עולמות הרישות והאבטחה ל-DevOps"


על פי רוזנבוים, "נוצר בשנים האחרונות פער בין שני עולמות תוכן ב-IT - הרישות ואבטחת המידע – לבין ה-DevOps, שהתקדם מאוד. התפעול של הרישות, NetOps, והתפעול של האבטחה, SecOps, לא עשו את אותה ההתקדמות. כך, נוצרה מציאות שבה שני תחומים אלה מעכבים את הביזנס - או גרוע יותר, שפשוט מדלגים עליהם".


לדבריו, "קיים חיבור טוב בין החזון של אואזיס לפתרונות שאנחנו מייצגים ומטמיעים. ג'וניפר מספקת פתרונות ופלטפורמה לניהול מלא של סביבות מרובות עננים, יחד עם מעטפת כוללת לאבטחת מידע. שירות ה-SOAR של פאלו אלטו, עם פתרונות דמיסטו, שאותה היא רכשה באחרונה, מספק את הדור הבא בתגובה אפקטיבית לאירועי סייבר. F5 מציעה את הפתרונות של NGINX - רכישה שלה של חברה שפועלת בעולם הקוד הפתוח. היא מאפשרת להציע פתרונות המשולבים בצורה הדוקה עם עולם הפיתוח, ובכך להאיץ מאוד את זמני ההשקה של שירותים חדשים. שלוש החברות נכנסו לעולמות התוכנה ובדרך זו מספקות יכולות פיתוח המאפשרות דינמיות אדירה".


"לכן", סיכם רוזנבוים, "זה הזמן לא להוריד את הרגל מדוושת המצוינות הטכנולוגית, אלא ללחוץ עם הרגל השנייה על דוושת המצוינות התפעולית, עם כלים למיכון ולתפעול ברמה גבוהה. אנחנו עובדים באופן הדוק עם ג'וניפר, פאלו אלטו ו-F5, כי החברות רואות את האתגרים הטכנולוגים בצורה דומה לשלנו. נגדיל את הפעילות שלנו בתחומים אלה ב-2020".


הפוסט "הפער בין הטכנולוגיה לתפעול ה-IT – אבן ריחיים על צוואר הארגונים" הופיע ראשון באנשים ומחשבים - פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיותהאחריות על התגובות למאמרים השונים חלה על שולחיהן. הנהלת האתר אינה אחראית על תוכנן.
שליחת תגובה
חוקי שליחת תגובות*
תגובות חברי האתר מאושרות אוטומטית
כותרת*
_CM_USER*
_CM_EMAIL*
_CM_URL*
הודעה*
קוד אבטחה*

 הערה: התכנים המוצגים בעמוד זה ...

התכנים המופיעים במדור זה מועברים אוטומטית מבלוגים ואתרי מידע ברשת, כל הזכויות על התכנים: כולל טקסטים, תמונות, סרטים וכל מדיה נוספת, הנם של יוצרי החומר המקורי בלבד. אתר נט2יו אינו טוען לבעלות או לזכויות יוצרים על התכנים, אלא רק מצביע עליהם בצורה נוחה ומרוכזת, וכן מקשר אל האתר המקורי, עם המאמרים המלאים. אם למרות האמור לעיל, נתקלת בחשש להפרת זכויות יוצרים, או שתוכן מסויים באתר אינו לרוחך, אנא דווח לנו באמצעות טופס יצירת הקשר ונורידו בהקדם האפשרי מהאתר.
×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר:

 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • מבנה קבוע ואחיד לנושאים, תתי הנושאים והדפים באתר.
 • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו כרום, פיירפוקס ואופרה)
 • האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
 • לאובייקטים הגרפיים באתר יש חלופה טקסטואלית (alt).
 • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר וכן בלחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה הנגללת בצד האתר ונפתחת בלחיצה על הסמלון של כסא הגלגלים.
 • הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר להיכן הם מקשרים.
  לחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה שבצד האתר, מסמנת את כל קישורי האתר בקו תחתון.
 • אנימציות ותכנים מהבהבים: הכפתור המתאים לכך בערכת ההנגשה שבצד האתר , מאפשר להסתיר בלחיצה אחת את כל התכנים באתר הכוללים היבהובים או תכנים המכילים תנועה מהירה (אנימציות, טקסט נע).
 • למתקשי ראיה: מתקשי הראיה שבנינו יכולים להעזר בשני כפתורים הנמצאים בערכת ההנגשה בצדו הימני של האתר, האחד מסב את האתר כולו לגוונים של שחור ולבן, השני מעביר את האתר כולו למצב של ניגודיות גבוהה.