נט2יו - איכות ברשת משנת 2004
  החלונות הגבוהים מגיעים לענן
29/8/2019 6:11

https://www.pc.co.il/wp-content/uploads/2019/08/הרובוטים-בפעולה-סקייליין-רובוטיקס-300x210.jpg 300w" sizes="(max-width: 600px) 100vw, 600px" />


"השימוש שלנו בענן הוא בעיקר בתהליכי לימוד מכונה, ML, למודולים שאותם פיתחנו, על מנת להפעיל את הרובוטים שלנו, ואשר עוברים הרצה על גבי תשתיות מחשוב בענן", כך אמר אבי עבדי, מנהל הטכנולוגיות ומייסד-משותף, סקייליין רובוטיקס.


הסטארט-אפ הישראלי מפתח רובוטים לניקוי חלונות בגובה. סקייליין רובוטיקס הוקמה בשנת 2017. החברה, הממוקמת בתל אביב, נוסדה על ידי ירון שוורץ, המשמש כמנכ"ל החברה, ואבי עבדי, המשמש כמנהל הטכנולוגיות. סקייליין רובוטיקס מונה כיום יותר מעשרה עובדים. החברה גייסה לפני כשנה 3 מיליון דולרים, בהובלת Gefen Capital, ולצדה, Kärcher הגרמנית, שהייתה זו ההשקעה הראשונה שלה בישראל, Bosa Ventures, ICONYC ורשות החדשנות. בימים אלה היא נמצאת בתהליכי פיילוט ובדיקות של הרובוטים שפיתחה במגדלים בארץ ובחו"ל.


הסטארט-אפ הישראלי רוצה להחליף את המנקים בני האנוש ברובוטים. החברה פיתחה את Ozmo, מערכת הפעלה להתקנים ייעודיים לעבודות בגובה. לדברי עבדי, "אנו מלבישים את התוכנה שלנו על רובוטים קיימים, כאשר התוכנה עושה שימוש בבינה מלאכותית, בראייה ממוחשבת ובעיבוד אותות. בעזרת התוכנה שפיתחנו אפשר לשדרג מיכון קיים – מנופים ופיגומים, ולהפוך אותו לרובוט".


[caption id="attachment_298361" align="alignnone" width="600"] אבי עבדי, מנהל הטכנולוגיות ומייסד-משותף, סקייליין רובוטיקס. צילום: יח"צ[/caption]


"אנחנו משתמשים בתהליכי לימוד מכונה עבור שני מודולים המפעילים את הרובוט שלנו באוויר", אמר עבדי, "האחד מבצע אנליזה של תנועה, המופעלת על חיישן הכוח של הרובוט, המיועד לבקר את המגע עם החלון ולשלוח לרובוט פקודות המוודאות שהזרוע הרובוטית מפעילה כוח מספיק לניקוי חלון בגובה. צריך לזכור, שהזרוע הרובוטית יושבת על מטוטלת דינמית, שגם היא בתנועה, וזה מצריך לשמור על כוח קבוע וזווית נכונה ביחס לחלון, ולתקן תזוזות. המודול השני מתממשק לתשתית הקיימת של גורד השחקים, בדרך כלל מנופים או מתקני הרמה, שתפקידם להרים ולהוריד את הגונדולה שעליה ניצבות הזרועות הרובוטיות, או מנקי החלונות האנושיים. כל מנוף כזה הוא יחיד ומיוחד, אין מנוף אחד דומה למנוף אחר, אין כאן אחידות של היצרנים, הדינמיקה והקינמטיקה של כל מנוף כזה היא שונה ולא ידועה, וגם את התהליך הזה צריך להנדס ולתכנת".


עבדי מציין, כי "אנחנו מאמנים את הבינה המלאכותית שנמצאת בליבה של המערכת הרובוטית באמצעות מודל של לימוד מכונה. האחד מתבצע באימון מעבדה, והשני מתבצע בסביבת המגדל, באתר. בשני התהליכים הללו אנו משתמשים בכוח העיבוד החזק שמציע הענן".


"הבחירה באמזון ווב סרוויסס", סיכם עבדי, "הגיעה לאחר שהתנסינו בעבודה איתם ועם ספקית ענן נוספת, ובסיומו של תהליך הבדיקה בחרנו בענן של אמזון. הסיבה לבחירה הייתה הנוחות של תפעול שירותי הענן שלה".


הפוסט החלונות הגבוהים מגיעים לענן הופיע ראשון באנשים ומחשבים - פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיותהאחריות על התגובות למאמרים השונים חלה על שולחיהן. הנהלת האתר אינה אחראית על תוכנן.
שליחת תגובה
חוקי שליחת תגובות*
תגובות חברי האתר מאושרות אוטומטית
כותרת*
_CM_USER*
_CM_EMAIL*
_CM_URL*
הודעה*
קוד אבטחה*

 הערה: התכנים המוצגים בעמוד זה ...

התכנים המופיעים במדור זה מועברים אוטומטית מבלוגים ואתרי מידע ברשת, כל הזכויות על התכנים: כולל טקסטים, תמונות, סרטים וכל מדיה נוספת, הנם של יוצרי החומר המקורי בלבד. אתר נט2יו אינו טוען לבעלות או לזכויות יוצרים על התכנים, אלא רק מצביע עליהם בצורה נוחה ומרוכזת, וכן מקשר אל האתר המקורי, עם המאמרים המלאים. אם למרות האמור לעיל, נתקלת בחשש להפרת זכויות יוצרים, או שתוכן מסויים באתר אינו לרוחך, אנא דווח לנו באמצעות טופס יצירת הקשר ונורידו בהקדם האפשרי מהאתר.
×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר:

 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • מבנה קבוע ואחיד לנושאים, תתי הנושאים והדפים באתר.
 • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו כרום, פיירפוקס ואופרה)
 • האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
 • לאובייקטים הגרפיים באתר יש חלופה טקסטואלית (alt).
 • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר וכן בלחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה הנגללת בצד האתר ונפתחת בלחיצה על הסמלון של כסא הגלגלים.
 • הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר להיכן הם מקשרים.
  לחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה שבצד האתר, מסמנת את כל קישורי האתר בקו תחתון.
 • אנימציות ותכנים מהבהבים: הכפתור המתאים לכך בערכת ההנגשה שבצד האתר , מאפשר להסתיר בלחיצה אחת את כל התכנים באתר הכוללים היבהובים או תכנים המכילים תנועה מהירה (אנימציות, טקסט נע).
 • למתקשי ראיה: מתקשי הראיה שבנינו יכולים להעזר בשני כפתורים הנמצאים בערכת ההנגשה בצדו הימני של האתר, האחד מסב את האתר כולו לגוונים של שחור ולבן, השני מעביר את האתר כולו למצב של ניגודיות גבוהה.