נט2יו - איכות ברשת משנת 2004
  למרות הקשיים: הסכם קיבוצי בבזק בינלאומי – רבע מהעובדים יפרשו
11/7/2019 4:05

טקס החתימה על ההסכם היום (ה'). צילום: אגף הדוברות בהסתדרותhttps://www.pc.co.il/wp-content/upload ... /histadrut600-300x210.jpg 300w" sizes="(max-width: 600px) 100vw, 600px" />


אחרי משא ומתן ארוך, שכלל קשיים לא מעטים ואף התפוצץ, הצליחו ההנהלה ו-ועד העובדים של בזק בינלאומי להגיע להסכם קיבוצי, שמסדיר את השכר והתנאים של עובדי החברה, וכולל את פרישתם של רבע מעובדי החברה - 325 במספר. ההסכם בא על רקע המהלכים המבוצעים בקבוצת בזק לסינרגיה בין בזק בינלאומי, פלאפון ו-yes.


במרכז ההסכם עומדים מענקים לעובדים בגובה כולל של 14 מיליון שקלים ותוספת שכר של 3% (אם לדייק, 2.95%), שישולמו בשנה הבאה, ומענקי מצוינות בגובה שני מיליון שקלים ותוספת שכר של 2%, שאותם יקבלו העובדים ב-2021. גובה המענק שיקבל כל עובד בשנה הבאה ייקבע על פי הוותק שלו בחברה. בנוסף, בפעם הראשונה בבזק בינלאומי, תאפשר החברה לעובדים לפרוש מרצון עם תנאים מיטיבים. הפורשים יקבלו פיצויים מוגדלים של 240%, המשך אחזקת רכב למשך חודשיים מיום הפרישה וייעוץ כלכלי ופנסיוני לכל פורש. מטרת התכנית היא לתת חלופה לפיטורי עובדים. כמו כן, יוגדלו תקציבי הרווחה ל-4,375 שקלים לכל עובד והשתתפות החברה בארוחות תעלה מ-10 שקלים ביום לעובד ל-21 שקלים. כן יחודשו כל הטבות ההסכם הקיבוצי הקודם.


בתמורה להטבות, העובדים מסכימים למהלכי הסינרגיה בין שלוש החברות, שכוללים, בין היתר, ניהול משותף, הרחבת תפקידים ומכירה של כל חברה את מוצרי השתיים האחרות, תוך שמירה על העצמאות של כל אחת מהן.


ההסכם נחתם הבוקר (ה'), במעמד יו"ר ההסתדרות, ארנון בר דוד, מנכ"ל בזק בינלאומי (וגם פלאפון ו-yes), רן גוראון, יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההיי-טק, יקי חלוצי, סמנכ"ל משאבי האנוש של החברה, צביקה אברמוביץ', ויו"רית ועד העובדים שלה, לימור ליברמן-לביא.


זהו ההסכם השלישי במספר מאז התאגדו העובדים בהסתדרות במרץ 2014. הוא יחול על 1,400 עובדי בזק בינלאומי ויהיה תקף עד לסוף 2021.


"הבנות המיטיבות עם כל הצדדים"


לדברי בר דוד, "ההסכם מביא לידי ביטוי את ההכרה של ההסתדרות ועובדי בזק בינלאומי בצורך של החברה להתייעל ולהרחיב את שיתופי הפעולה העסקיים שלה - וכל זאת מבלי להתפשר על מעמד העובדים והמשך השיפור בתנאי העסקתם. המשך הדרך המשותפת והמוצלחת יחד תוכל להיעשות רק באמצעות שיח של הידברות הדדית והוגנות, ואני בטוח שמערכת יחסי העבודה בבזק בינלאומי ובקבוצת בזק בכלל תמשיך להתנהל על הצד הטוב ביותר".


גוראון אמר כי מדובר ב-"הבנות המיטביות עם כל הצדדים. הסכם זה יאפשר לנו לקדם מהלכי סינרגיה ולפעול מתוך ראייה כוללת. אני סמוך ובטוח שההסכם, שגובש בעבודת צוות, יבצר את מעמדה של בזק בינלאומי בשוק התקשורת, תוך שמירה על התרבות הארגונית הייחודית שלה".


חלוצי ציין ש-"נציגות עובדי בזק בינלאומי והנהלת החברה מסיימים היום משא ומתן ארוך ומורכב. הדרך כללה, לצערי, גם מאבקים ארגוניים מחוץ לשולחן המשא ומתן, אך למרות כל אלה, בשורה התחתונה, דרך המלך הטובה לעובדים ולחברה היא הסכם קיבוצי. חובת ההוכחה מוטלת עתה על הנהלת החברה ועובדיה להביא את העסק להצלחה המתבקשת".


ליברמן-לביא אמרה ש-"אחרי תקופה ארוכה של חוסר ודאות ומשא ומתן שידע עלויות ומורדות, הגענו להבנות שיאפשרו מחד שקט וביטחון לעובדים ומאידך מבטיחות את יכולתה של החברה להמשיך ולצמוח".


הפוסט למרות הקשיים: הסכם קיבוצי בבזק בינלאומי – רבע מהעובדים יפרשו הופיע ראשון באנשים ומחשבים - פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיותהאחריות על התגובות למאמרים השונים חלה על שולחיהן. הנהלת האתר אינה אחראית על תוכנן.
שליחת תגובה
חוקי שליחת תגובות*
תגובות חברי האתר מאושרות אוטומטית
כותרת*
_CM_USER*
_CM_EMAIL*
_CM_URL*
הודעה*
קוד אבטחה*

 הערה: התכנים המוצגים בעמוד זה ...

התכנים המופיעים במדור זה מועברים אוטומטית מבלוגים ואתרי מידע ברשת, כל הזכויות על התכנים: כולל טקסטים, תמונות, סרטים וכל מדיה נוספת, הנם של יוצרי החומר המקורי בלבד. אתר נט2יו אינו טוען לבעלות או לזכויות יוצרים על התכנים, אלא רק מצביע עליהם בצורה נוחה ומרוכזת, וכן מקשר אל האתר המקורי, עם המאמרים המלאים. אם למרות האמור לעיל, נתקלת בחשש להפרת זכויות יוצרים, או שתוכן מסויים באתר אינו לרוחך, אנא דווח לנו באמצעות טופס יצירת הקשר ונורידו בהקדם האפשרי מהאתר.
×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר:

 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • מבנה קבוע ואחיד לנושאים, תתי הנושאים והדפים באתר.
 • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו כרום, פיירפוקס ואופרה)
 • האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
 • לאובייקטים הגרפיים באתר יש חלופה טקסטואלית (alt).
 • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר וכן בלחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה הנגללת בצד האתר ונפתחת בלחיצה על הסמלון של כסא הגלגלים.
 • הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר להיכן הם מקשרים.
  לחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה שבצד האתר, מסמנת את כל קישורי האתר בקו תחתון.
 • אנימציות ותכנים מהבהבים: הכפתור המתאים לכך בערכת ההנגשה שבצד האתר , מאפשר להסתיר בלחיצה אחת את כל התכנים באתר הכוללים היבהובים או תכנים המכילים תנועה מהירה (אנימציות, טקסט נע).
 • למתקשי ראיה: מתקשי הראיה שבנינו יכולים להעזר בשני כפתורים הנמצאים בערכת ההנגשה בצדו הימני של האתר, האחד מסב את האתר כולו לגוונים של שחור ולבן, השני מעביר את האתר כולו למצב של ניגודיות גבוהה.