נט2יו - איכות ברשת משנת 2004
  צ'ק פוינט מזהירה: יותר מ-25 מיליון טלפוני אנדרואיד נפגעו מרושעה
11/7/2019 4:05

אנדרואיד. צילום: אימג'בנקhttps://www.pc.co.il/wp-content/upload ... id-6136819460-300x210.jpg 300w" sizes="(max-width: 600px) 100vw, 600px" />


יותר מ-25 מיליון טלפונים ברחבי העולם המבוססים על אנדרואיד נפגעו מרושעה שהחליפה במכשירים שלהם התקנות חוקיות ותקינות של אפליקציות ידועות בגרסאות ששימשו להצגת מודעות מטעות, כך מזהירה חברת האבטחה צ'ק פוינט.


הרושעה, שמכונה 'הסוכן סמית' (Agent Smith), מנצלת חולשה ידועה בסביבת מערכת ההפעלה אנדרואיד, כך שלפי החברה יש צורך למהר ולעדכן - מי שיכול - את המערכת שמציעה גוגל.


הסוכן סמית' הופצה בעיקר באמצעות חנות האפליקציות 9apps.com, שבבעלות ענקית המסחר הסינית עליבאבא. היא מנצלת את העובדה שבמדינות מסוימות רבות למדי, היצרניות אינן מתקינות את השירותים השונים של גוגל, כולל חנות Google Play, כך שהורדת האפליקציות מתבצעת מחנויות צד שלישי שונות.


[caption id="attachment_271334" align="alignnone" width="600"]צ'ק פוינט צ'ק פוינט[/caption]


רוב הנפגעים, יותר מ-15 מיליון, נמצאים בהודו, אבל לפי צ'ק פוינט, נמצאו גם כ-300 אלף נפגעים בארצות הברית וכ-137 אלף בבריטניה. בחברת אבטחת הסייבר ציינו זאת כהצלחה גדולה עבור התקפה מעין זו, שמתמקדת בעיקר במדינות מתפתחות.


הרושעה הצליחה להתקין בעיקר גרסאות נגועות של ווטסאפ, אבל לא רק, תוך שהיא מסתירה בפועל את הצלמית שלה מעיני המשתמשים.


"בגלל היכולת שלה להסתיר את הצלמית שלה מהמשגר ולהציג את עצמה ככל אחת מהאפליקציות הפופולריות במכשיר, עבור רושעה מעין זו קיימות אינספור של אפשרויות לגרום נזק למכשיר המשתמש", נכתב בדו"ח של צ'ק פוינט, שגם הוסיפה שכל לחיצה על מודעה שהוצגה זיכתה את ההאקרים בתשלום.


הפוסט צ'ק פוינט מזהירה: יותר מ-25 מיליון טלפוני אנדרואיד נפגעו מרושעה הופיע ראשון באנשים ומחשבים - פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות 
האחריות על התגובות למאמרים השונים חלה על שולחיהן. הנהלת האתר אינה אחראית על תוכנן.

 הערה: התכנים המוצגים בעמוד זה ...

התכנים המופיעים במדור זה מועברים אוטומטית מבלוגים ואתרי מידע ברשת, כל הזכויות על התכנים: כולל טקסטים, תמונות, סרטים וכל מדיה נוספת, הנם של יוצרי החומר המקורי בלבד. אתר נט2יו אינו טוען לבעלות או לזכויות יוצרים על התכנים, אלא רק מצביע עליהם בצורה נוחה ומרוכזת, וכן מקשר אל האתר המקורי, עם המאמרים המלאים. אם למרות האמור לעיל, נתקלת בחשש להפרת זכויות יוצרים, או שתוכן מסויים באתר אינו לרוחך, אנא דווח לנו באמצעות טופס יצירת הקשר ונורידו בהקדם האפשרי מהאתר.

תגובות פייסבוק


×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר:

 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • מבנה קבוע ואחיד לנושאים, תתי הנושאים והדפים באתר.
 • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו כרום, פיירפוקס ואופרה)
 • האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
 • לאובייקטים הגרפיים באתר יש חלופה טקסטואלית (alt).
 • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר וכן בלחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה הנגללת בצד האתר ונפתחת בלחיצה על הסמלון של כסא הגלגלים.
 • הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר להיכן הם מקשרים.
  לחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה שבצד האתר, מסמנת את כל קישורי האתר בקו תחתון.
 • אנימציות ותכנים מהבהבים: הכפתור המתאים לכך בערכת ההנגשה שבצד האתר , מאפשר להסתיר בלחיצה אחת את כל התכנים באתר הכוללים היבהובים או תכנים המכילים תנועה מהירה (אנימציות, טקסט נע).
 • למתקשי ראיה: מתקשי הראיה שבנינו יכולים להעזר בשני כפתורים הנמצאים בערכת ההנגשה בצדו הימני של האתר, האחד מסב את האתר כולו לגוונים של שחור ולבן, השני מעביר את האתר כולו למצב של ניגודיות גבוהה.