נט2יו - איכות ברשת משנת 2004
  אושרה העברת השליטה ב-IBC; פחות משקי בית ייהנו מסיבים אופטיים
25/6/2019 6:12

מעמד חתימת ההסכם. עומדים מימין: יו״ר קבוצת סלקום, עמי אראל, ויו״ר דירקטוריון חברת החשמל, אלוף (מיל') יפתח רון-טל. יושבים מימין: מנכ״ל חברת החשמל, עופר בלוך; מנכ״ל סלקום, ניר שטרן; ויו״ר דירקטוריון IBC, דורון כהן. צילום ארכיון: סיון פרג'https://www.pc.co.il/wp-content/upload ... 08/cellcom600-300x210.jpg 300w" sizes="(max-width: 600px) 100vw, 600px" />


משרד התקשורת הודיע היום (ב') כי הוא מאשר את העברת השליטה במיזם הסיבים האופטיים IBC לשותפות של סלקום וקרן תשתיות לישראל. זאת, לאחר שהממונה על ההגבלים העסקיים אישרה את העסקה בשבוע שעבר. מהמשרד נמסר כי גורמי המקצוע בו ממליצים שעם ביצוע העברת השליטה יקבל המיזם רישיון אחוד, כללי וייחודי לתשתית, ויבוטל הרישיון הקיים. הן האישור הסופי להעברת השליטה והן ההמלצה כרוכים בהחלטת ממשלה.


סלקום והקרן הגיעו לפני קרוב לשנה להסכם עם חברת החשמל לרכישת 70% ממניות מיזם הסיבים האופטיים תמורת 100 מיליון שקלים, כאשר חברת החשמל תישאר הבעלים של 30 האחוזים הנותרים.


הבקשה לאישור העברת השליטה הוגשה למשרד התקשורת על ידי סלקום והקרן בינואר האחרון, בהמשך לשימוע שהוא פרסם בנושא במאי אשתקד. לאחר שהצוות המקצועי במשרד בדק את הבקשה והשלמות שנדרשו, הוא ממליץ לאשר את הבקשות - בכפוף, כאמור, לקבלת החלטת ממשלה.


במשרד התקשורת מבהירים שלאחר אישור העסקה, המחויבות של הבעלים החדשים תהיה לפרוש את רשת הסיבים האופטיים כך שזו תהיה זמינה ללפחות 40% ממשקי הבית בישראל - למעלה ממיליון, במקום שיעור של 100% הקבוע ברישיון הכללי. הפרישה תבוצע בהתאם לתכנית שיאשר המשרד. הסיבה לכך היא רצון של משרד התקשורת לתת תמריץ למשקיעים נוספים במיזם. כך או כך, מנכ"ל סלקום, ניר שטרן, ציין עוד עם חתימת ההסכם כי המטרה היא "להגיע ליותר מחצי מיליון משקי בית בתוך שלוש שנים, ולכ-900 אלף ו-1,200,000 משקי בית אחרי חמש ו-10 שנים, בהתאמה".


הפוסט אושרה העברת השליטה ב-IBC; פחות משקי בית ייהנו מסיבים אופטיים הופיע ראשון באנשים ומחשבים - פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות 
האחריות על התגובות למאמרים השונים חלה על שולחיהן. הנהלת האתר אינה אחראית על תוכנן.

 הערה: התכנים המוצגים בעמוד זה ...

התכנים המופיעים במדור זה מועברים אוטומטית מבלוגים ואתרי מידע ברשת, כל הזכויות על התכנים: כולל טקסטים, תמונות, סרטים וכל מדיה נוספת, הנם של יוצרי החומר המקורי בלבד. אתר נט2יו אינו טוען לבעלות או לזכויות יוצרים על התכנים, אלא רק מצביע עליהם בצורה נוחה ומרוכזת, וכן מקשר אל האתר המקורי, עם המאמרים המלאים. אם למרות האמור לעיל, נתקלת בחשש להפרת זכויות יוצרים, או שתוכן מסויים באתר אינו לרוחך, אנא דווח לנו באמצעות טופס יצירת הקשר ונורידו בהקדם האפשרי מהאתר.
×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר:

 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • מבנה קבוע ואחיד לנושאים, תתי הנושאים והדפים באתר.
 • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו כרום, פיירפוקס ואופרה)
 • האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
 • לאובייקטים הגרפיים באתר יש חלופה טקסטואלית (alt).
 • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר וכן בלחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה הנגללת בצד האתר ונפתחת בלחיצה על הסמלון של כסא הגלגלים.
 • הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר להיכן הם מקשרים.
  לחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה שבצד האתר, מסמנת את כל קישורי האתר בקו תחתון.
 • אנימציות ותכנים מהבהבים: הכפתור המתאים לכך בערכת ההנגשה שבצד האתר , מאפשר להסתיר בלחיצה אחת את כל התכנים באתר הכוללים היבהובים או תכנים המכילים תנועה מהירה (אנימציות, טקסט נע).
 • למתקשי ראיה: מתקשי הראיה שבנינו יכולים להעזר בשני כפתורים הנמצאים בערכת ההנגשה בצדו הימני של האתר, האחד מסב את האתר כולו לגוונים של שחור ולבן, השני מעביר את האתר כולו למצב של ניגודיות גבוהה.