נט2יו - איכות ברשת משנת 2004
  אילון מאסק התבלבל בין מאדים לירח וחטף לעג ברשתות החברתיות
25/6 3:33

אילון מאסק. איור אילוסטרציה: BigStockhttps://www.pc.co.il/wp-content/upload ... der-245987011-300x199.jpg 300w, https://www.pc.co.il/wp-content/upload ... der-245987011-768x510.jpg 768w, https://www.pc.co.il/wp-content/upload ... der-245987011-154x103.jpg 154w" sizes="(max-width: 900px) 100vw, 900px" />


אילון מאסק, מנכ"ל חברת החלל SpaceX, הוא דמות אקסצנטרית המושכת אש מסיבות שונות. במקביל הוא גם מיליארדר ויזם היי-טק מרתק ויצירתי במיוחד, שפועל בנוסף בגזרות אחרות עם טסלה שלו והמכוניות החשמליות שהיא מייצרת, ו-The Boring Company - חברה נוספת שייסד, ושאיתה הוא חופר בין השאר מנהרות תת-קרקעיות למען שיגורי כלי רכב בשפופרות שעשויים, לדעתו, לסייע במלחמה בעומסי התנועה בפרויקט המכונה הייפרלופ (Hyperloop).


אבל לפעמים הוא באמת עושה שטויות, בין אם במכוון ובין אם לאו. כך למשל הסתבך עם ה-SEC ונאלץ לעזור את כס יו"ר טסלה אחרי ציוצים מוליכי שולל לכאורה שהעלה לחשבון הטוויטר שלו.


במקרה האחרון שבו הוא מעורב, ושגרר אחריו לעג מאסיבי ברשת, מרבבות אנשים שאינם בחוג אוהדיו, צייץ מאסק תמונה עם הכיתוב "כובשים את מאדים" בהתייחסו לרצונו לבנות מושבה על הכוכב האדום. לכיתוב הוסיף מאסק את מה שכנראה הניח שהוא כוכב הלכת האדום. אלא שמתברר שמדובר בכוכב אחר והרבה יותר קרוב לכדור ארץ - הירח.


הלעג מוצדק כנראה, כי למרות שמדובר בטעות אנוש, אחרי הכל אפשר לצפות ממנכ"ל של חברת רקטות מתוחכמות, ששיגרה רק לאחרונה 60 לווייני אינטרנט לחלל, ושמתיימר להקים בעתיד הלא רחוק מושבה אנושית על מאדים, להבדיל בין הירח למאדים.


אפשר אמנם לטעון לזכות היזם כי הירח בציוץ שלו דומה מאוד למאדים, כיוון שיש לו שם גוון אדמדם, אבל לרוע מזלו של מאסק צייצנים סקרנים זיהו מיד את הטעות והחלו ללעוג למיליארדר ולחנך אותו אודות מראהו של הירח, ובעיקר - ביישו אותו על הטעות בזיהוי עם שלל תגובות וממים.
"זה הירח", כתב לו משתמש אחד, וצירף תמונה של "ירח הדם" שתועדה ביולי 2018 בעת ליקוי הלבנה - שדמתה מאוד לגוף השמיימי שמאסק טען שהוא מאדים.


"הגיבור שיצליח ליישב את מאדים לא יודע איך מאדים נראה!" התבדח משתמש אחר על חשבון מאסק. "הצעד הראשון לקראת כיבוש מאדים יהיה לכוון אל הגוף השמימי הנכון", כתב מצייץ אחר מחברי טוויטר הרבים שעוקבים אחרי מאסק.


מאוחר יותר הגיב מאסק על השגיאה עם כמה אימוג'ים צוחקים והוסיף גם את הכיתוב "Moon too", כנראה כריפור לתנועת MeToo#. הוא גם כתב בבדיחות הדעת: "בטוח קודם כל הירח, משום שהוא מרוחק רק 3 ימים, ולא צריך סינכרון מסלולי בין כוכבי".


הפוסט אילון מאסק התבלבל בין מאדים לירח וחטף לעג ברשתות החברתיות הופיע ראשון באנשים ומחשבים - פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות 
האחריות על התגובות למאמרים השונים חלה על שולחיהן. הנהלת האתר אינה אחראית על תוכנן.

 הערה: התכנים המוצגים בעמוד זה ...

התכנים המופיעים במדור זה מועברים אוטומטית מבלוגים ואתרי מידע ברשת, כל הזכויות על התכנים: כולל טקסטים, תמונות, סרטים וכל מדיה נוספת, הנם של יוצרי החומר המקורי בלבד. אתר נט2יו אינו טוען לבעלות או לזכויות יוצרים על התכנים, אלא רק מצביע עליהם בצורה נוחה ומרוכזת, וכן מקשר אל האתר המקורי, עם המאמרים המלאים. אם למרות האמור לעיל, נתקלת בחשש להפרת זכויות יוצרים, או שתוכן מסויים באתר אינו לרוחך, אנא דווח לנו באמצעות טופס יצירת הקשר ונורידו בהקדם האפשרי מהאתר.

תגובות פייסבוק


×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר: