נט2יו - איכות ברשת משנת 2004
צופים בדיון זה: 1 משתמשים אנונימיים
אנונימי  
#1 פרחים

פרחים

פרחים צבעוניים מושכים מאביקים. המאביקים באים אל הטבע איפה שיש פרחים כדי למצוא מזון (צוף וגרגרי אבקה מזינים), ואגב כך הם מאביקים סוגים שונים של פרחים . אבל לא כל המאביקים מסוגלים לראות את קשת הצבעים, שאנו רואים. בהתאם לכך, פרחים שונים מכילים צבעונים (פיגמנטים) אופייניים, שהמאביקים שמחפשים פרחים מסוגלים לראותם.

פירות רבים נאכלים ע"י בעלי חיים, ואגב כך הם מפזרים את זרעים של פרחים. אבל, כל זמן שהזרעים בפרי אינם מספיק בשלים, ואינם מוגנים על-ידי קליפה מתאימה, חשוב מאוד שבעלי-חיים לא יאכלו את הפירות ולא יפגעו בזרעי פרחים. ואכן, צבעו של פרי לא בשל הוא ירוק, קשה, וטעמו לא מתוק... הצבע הירוק של פרי לא בשל מקנה לו השתלבות בתוך הנוף הירוק של פרחים וצמחים.
כשהזרעים מוכנים לפיזור, הפרי נהיה בשל: הוא נהיה רך,ריחני ומתוק, נוצרים בו צבענים (פיגמנטים) מאופיינים של פרחים, והוא מקבל צבעים בולטים , כגון: אדום או כתום. צבעי הפרי שהבשיל מושך בעלי-חיים, ואלה אוכלים אותו ומסייעים לתהליך פיזור זרעי צמחים.

שימוש בסוגי פרחים לרפואה -

דרכי השימוש תלויות בתכונות הצמחים או פרחים ובתוצאה שאתה מחפש להשיג. יש להימנע מהרתחה של פרחים או צמחים ריחניים המכילים שמנים שהם אתריים. שמנים אלה מתנדפים הרבה לפני שהמים יגיעו לנקודת הרתיחה. לעומתם, מומלץ להרתיח חלקי צמחים או פרחים קשים, כמו, שלוחות, שורשים וגבעולים. בדרך זו ממצים את רוב יעילות החומרים שטמונה בצמחים אלו. לרוב אין להרתיח פרחים. (יש כאלה שכן אפשר). ואלו דרכי השימוש ושיטות השונות בהם.

ישנם צמחי פרחים שנחשבים בתרבויות שונות לבעלי תכונות מיוחדות:

פרי אפרסק נחשב לעץ של מזל בתרבות הסינית, הוא נחשב כמגביר את החושים וכמביא אופי שמח כמובן שיש גם פרחים בעלי תכונות אלו.

המגנוליה נחשבת כעץ שטובה לבית ויש אמרה שאומרת שאיפה שיש משפחה שמחה יש פריחה של פרחים ביניהם מגנוליה.

השום המנטה והעירית נחשבים למנקים אנרגטיים. הפוקסיה נחשב כצמח מגביר רגישות. לכריזנטמה, שלה תפקיד חשוב במסורת היפנית, כמעוררת מחשבה. דובדבן, גם הוא עץ עם חשיבות בארצות המזרח, שמרגיעה את הנפש.

שתילת פרחים לפי עונות

האביב מתאפיין בשינויי צבעים בחלקים רבים של גינה עם פרחים . לאחר החורף ,מתחילה התחדשות גוונים וצבעים בגינה, לכן מומלץ להוסיף לפרחים הקיימים קצת צבע על ידי שתילת פרחים עונתיים שונים במגוון צורות וצבעים המוצעים במשתלות פרחים רבות .
מומלץ להכין את האדמה לפני שתילת פרחים ע"י הוספת קומפוסט ודשנים בבוקר , לערבב באחידות,לשתול שתילי פרחים עם יצירת מגע בין נפיחות השורשים לאדמה. פרחים הם הרבה פעמים הדרך המומלצת להגיד תודה, להביע אהבה, או סליחה ולברך. האינטרנט הפך את משימת שליחת זרי פרחים בארץ למשימה קלה ונוחה..

מה ההסבר לצבעוניות המרהיבה של הצמחים בעונה כמו עונת השלכת? - בעונת הסתיו, כאשר הטמפרטורות יורדות והימים מתקצרים, צמחים נושרים מפסיקים בייצור הצבען (פיגמנט) מסוג כלורופיל. הכלורופיל חיוני לקיומו של תהליך הפוטוסינתזה בצמחים. הוא מצוי בעלים בכמות גדולה מאוד, בהשוואה לצבענים אחרים, ולכן הוא מאפיל על הגוונים האחרים ומקנה לעלים גוון ירוק. רק כאשר הכלורופיל נהרס וכמותו מתמעטת, אפשר להבחין גם בגוניהם של הצבענים (פיגמנטים) האחרים, המצויים בצמח. צבענים אלה הם: קרוטן - שיש לו גוון כתום; אנתוציאנין - שיש לו גוון אדום-סגול; קסנתופיל - שיש לו גוון צהוב.
מידע נוסף על צבענים (פיגמנטים) בצמחים, תמצאו בערך: פוטוסינתזה.

מיקום הצמחים בגינה

רצוי למקם את הצמחים שבבית בקרבת חלון מואר. ישנו הבדל גדול בין מה שאנחנו רואים לבין מה שהצמחים "רואים" למרות שנדמה לנו שיש מספיק אור, הצמחים לעיתים לא חושבים כך והם יודו לנו מאוד אם נמקסם את כמות האור על ידי מיקום בקרבת חלון מואר. יחד עם זאת, רובם הגדול לא יסבול קרינת שמש ישירה בשעות הצהריים החמות ולכן צמחים טרופיים שממוקמים בגינה יעדיפו להיות במקומות בהם יש שמש בשעות הבוקר או אחר הצהרים. רבים שוכחים להשקות את הצמחים בזמן. השקיה סדירה מאוד חשובה לצמח, אבל גם עודף השקיה לא מוסיף בריאות לצמחים. היות וקשה לצמחים לדבר מומלץ להשתמש בכלל האצבע. אם האדמה לחה יש מספיק מים. אם האדמה יבשה במגע יש להשקות את הצמחים. לא פחות חשוב, להגיד בוקר טוב לצמחים, שפירושו להסתכל ולראות האם הצמח נראה בריא והאם יש עליו מזיקים או סימני מחלות. צמח שנפגע ממזיקים ומחלות אומר בעצם שלא טוב לא. יש להוציאו למקום מואר ומאוורר יותר ולרסס נגד הגורמים המזיקים. מומלץ להתייעץ בפרחי ברזיל על מנת לקבל המלצה על חומר ההדברה המתאים.

עודכן על ידי צביקה בתאריך 22-12-2012 9:45:58
סיבה: לינקים מיותרים
×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר:

 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • מבנה קבוע ואחיד לנושאים, תתי הנושאים והדפים באתר.
 • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו כרום, פיירפוקס ואופרה)
 • האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
 • לאובייקטים הגרפיים באתר יש חלופה טקסטואלית (alt).
 • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר וכן בלחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה הנגללת בצד האתר ונפתחת בלחיצה על הסמלון של כסא הגלגלים.
 • הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר להיכן הם מקשרים.
  לחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה שבצד האתר, מסמנת את כל קישורי האתר בקו תחתון.
 • אנימציות ותכנים מהבהבים: הכפתור המתאים לכך בערכת ההנגשה שבצד האתר , מאפשר להסתיר בלחיצה אחת את כל התכנים באתר הכוללים היבהובים או תכנים המכילים תנועה מהירה (אנימציות, טקסט נע).
 • למתקשי ראיה: מתקשי הראיה שבנינו יכולים להעזר בשני כפתורים הנמצאים בערכת ההנגשה בצדו הימני של האתר, האחד מסב את האתר כולו לגוונים של שחור ולבן, השני מעביר את האתר כולו למצב של ניגודיות גבוהה.